Pedofilijos bylos liudytojas: mergaitei buvo pasakojama apie „sysalus“

Liudytojų apklausa vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje tęsiasi. Vilniaus miesto 2-ąjame apylinkes teisme ketvirtadienį apklausai iškviesta buvusi Andriaus Ūso žmona Ariana Ūsienė, Neringos Venckienės buvęs bendražygis Vitalijus Keršis ir dvi pedofilijos bylą tyrusios Kauno pareigūnės: policijos tyrėja Rasa Kairienė bei buvusi Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Genovaitė Ročienė.

Tačiau policijos tyrėja R.Kairienė į teismo posėdį neatvyko. Buvo paaiškinta, kad jai pakilo kraujospūdis, tad ji nenorėjo iš Kauno vykti automobiliu ir rizikuoti. Be to, ji oficialiai nėra gavusi šaukimo į teismą.

V. Keršis: mergaitei buvo pasakojama apie „sysalus“

Buvęs Neringos Venckienės bendražygis V.Keršis teisme pasakojo, kad Drąsiaus Kedžio dukrai nuolat buvo pasakojama apie pimpalus" ir „sysalus“, esą aktyviausiai čia veikė Kedžių kaimynė Olia.

V. Keršis Garliavoje, Klonio gatvėje, anot jo paties, praleido apie metus. Teisme jis nurodė, kad su mergaite daugiausiai bendraudavo D. Kedžio mama Laimutė Kedienė ir ta pati Kedžių kaimynė Olia.

„Mums aiškindavo, kad ta kaimynė Olia kaip ir mergaitės auklėtoja. Tas auklėjimas iš Olios pusės buvo toks, kad buvo jai pasakojama apie pimpalus", „sysalus“. Būdavo, kad abi užsidengdavo pledu, striuke, tada ji įsijungdavo mobilų telefoną ir filmuodavo. Jei mergaitė juokaudavo, ji sakydavo: „Šnekėk, kaip sakiau“, - teismui aiškino V. Keršis.

Buvęs N.Venckienės bendražygis kalbėjo, kad pokalbiai tarp mergaitės ir kaimynės vykdavo, pavyzdžiui, Kedžių namo virtuvėje. „Abi sėdi virtuvėje prie stalo, užsidėjusios striukę ant galvų, abi šnekasi, o kada išlenda iš tų „kaldrų“, mergaitė pradeda pasakoti apie A. Ūsą, kaimynė iš karto ima telefoną ir filmuoja“. Esą visa tai matė ir N. Venckienė, ir D. Kedžio tėvai, bet niekaip nereaguodavo.

V. Keršis pasakojo dažnai ateidavęs į Kedžių namus. Esą jis buvo kurstomas sekti kai kuriuos asmenis. „Kai kurie asmenys važiuodavo prie A. Ūso namų, sėdėdavo mašinoje, tikrai žinau, buvo važiuojama ir filmuojama. Kai buvo A. Ūso laidotuvės irgi važiavo ir filmavo, o medžiaga filmuota perduota buvo A. Skučienei“, - teisme kalbėjo V. Keršis.

Teisėjo paklaustas, ar taip kalba ne iš keršto, V. Keršis atsakė neigiamai. Jis pasakojo, kad iš pradžių tikėjo pedofilijos istorija, bet viskas pasikeitė po to, kai žuvo buvusio Kauno apygardos teismo pirmininko sūnus Vaidas Milinis.

V. Keršis neigė ir kalbas, esą D. Kedžio dukra bijojo vyrų. V. Keršio teigimu, jis su mergaite žaisdavo, plaukiodavo baseine. „Yra ir filmuota medžiaga, kur ji žaidžia su svetimais vyrais, laksto, žaidžia šachmatais“.

Be to, V. Keršis teismui nurodė, kad raštelius, kuriuose D. Kedžio dukra neigiamai atsiliepia apie mamą, rašyti buvo kurstoma. „Tas raštelis, kuris buvo pateiktas ir internete, buvo, kur rašo „mama, nekenčiu“. Tokių raštelių prirašyti ji buvo mokoma. Ten jie pasklidę internete, ten visiška neteisybė“, - kalbėjo V. Keršis.

G. Ročienė norėjo patikrinti D. Kedžio psichiką

Buvusi Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė G. Ročienė pirmoji susidūrė su pedofilijos byla. Pas ją nuolat lankydavosi D. Kedys. G. Ročienė teismui pasakojo ne kartą suabejojusi D. Kedžio psichika.

Paklausta, ar kilo mintis patikrinti D. Kedžio psichiką, teismui ji atsakė teigiamai. „Man kilo toks įtarimas. Norėjau nusivesti jį pas vadovybę. Esu užsiminusi, kad ne vaikui reikia atlikti ekspertizę. Ir iš karto kažkoks priešiškumas mano atžvilgiu, neaišku dėl ko, kilo“, - kalbėjo buvusi prokurorė.

Ji taip pat nurodė, kad su D. Kedžiu nebuvo įmanoma normaliai bendrauti. Atvykęs jis teigdavo viena, o po to, kai reikėdavo pasirašyti reikiamus dokumentus, padėti parašą, staiga persigalvodavo.

„Jis išeidavo ir už pusvalandžio guldavo pareiškimas, kur jis kažką atsisakydavo atlikti, ir visi planai žlugdavo“, - kalbėjo G. Ročienė.

Esą D. Kedys, lankydamasis prokuratūroje ir būdamas pas ją kabinete, nuolat su kažkuo tardavosi telefonu, o po to dažniausiai savo nuomonę pakeisdavo.

Paklausta, ar ji mano, kad D. Kedys nebuvo savarankiškas, G. Ročienė atsakė: „Manau, kad nebuvo. Jis mano kabinete, prielaidą tokią darau, skambindavo N. Venckienei telefonu ir tardavosi“.

G. Ročienės teirautasi, kodėl ši mergaitei neskubėjo atlikti ginekologinės ekspertizės. Ji paaiškino, kad tam nebuvo pagrindo, mat kalbos apie prievartavimą nebuvo. „Buvo kalbėta tik apie laižymą“, - teismui pabrėžė ji.

Buvusi A. Ūso žmona: jis buvo normalus

Teismui liudijusi buvusi A. Ūso žmona Ariana Ūsienė teigė, kad jos buvęs vyras buvo normalus. A. Ūso potraukio vaikams ji teigia nepastebėjusi.

Teismui A. Ūsienė pasakojo, kad su A. Ūsu oficialiai išsiskyrė 2009 m. A. Ūsienė nurodė, kad jos buvęs vyras nuolat bendravo su savo vaikais, juos kas antrą savaitgalį pasiimdavo pas save.

A. Ūsienės teismas teiravosi, ar jos buvęs vyras turėjo kokių ypatingų žymių ant lytinio organo. Į šį klausimą ji atsakė neigiamai.

A. Ūsienės teigimu, kol ši gyveno su A. Ūsu, jis visada nakvodavo namie, visąlaik grįždavo į namus.

L. Stankūnaitės ir jos dukters ji teigė nemačiusi.

Kitame posėdyje po savaitės teismas ketina apklausti šią bylą tyrusią policijos tyrėją R.Kairienę. Bylos nagrinėjimui pirmininkaujantis teisėjas Audrius Cininas pranešė, kad po R.Kairienės apklausos bus skelbiama bylos medžiaga. Paprastai tai daroma bylos nagrinėjimui artėjant į pabaigą. Po bylos medžiagos skelbimo turėtų vykti baigiamieji šalių pasisakymai.NAUJAUSI KOMENTARAI

as tikiu mergaite

as tikiu mergaite portretas
ir Jos liudijimais bei ekspertu isvadomis. Ir ne vienu Kersio zodziu NETIKIU. Smirda.

manau

manau portretas
gudri buvo mergaite,kad sugebejo"apmauti"ekspertus net 5 kartus,o tas karshis tai nesveiko protelio ir jo pasakos nelogiskos ir jo kuno kalba iskalbinga

tiketojui

tiketojui portretas
Visi jus debilai violetiniai tikite :-)
VISI KOMENTARAI 99
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių