Patrulio dokumentus pagrobusi girta moteris juos sudegino krosnyje

Panevėžio miesto apylinkės teismas penktadienį baudžiamuoju įsakymu baigė nagrinėti bylą, kurioje panevėžietė kaltinama iš policijos automobilio pagrobusi segtuvą su dokumentais. Jai skirta 1,3 tūkst. litų bauda.

Teismas nustatė, kad 39 metų D.K. vėlų kovo 26-osios vakarą neblaivi ėjo keliu Linkuva-Joniškėlis-Pumpėnai be atšvaitų. Pro šalį važiavę Pasvalio rajono policijos komisariato patruliai sustoję pamatė, kad moteris neblaivi, eina tamsoje be atšvaitų ir tuo kelia pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams.

Moteris neturėjo jokio asmens dokumento ir aiškino, kad svečiavosi pas draugę, susipykusi su ja, išėjo namo, bet pasiklydo ir ieško kelio į Panevėžį. Patruliai pristatė moterį į Pasvalio rajono policijos komisariato budėtojų dalį, kad būtų nustatyta asmenybė ir surašytas protokolas dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo.

D.K. pasirašė protokolą, bet buvo suirzusi, reiškė pretenzijas, kad ją nubaudė. Kadangi panevėžietė buvo neblaivi ir neturėjo pinigų, nuspręsta moterį pavežėti iki kelio ir įsodinti į pravažiuojantį automobilį, kuris ją nuvežtų į Panevėžį, pranešė Panevėžio miesto apylinkės teismas.

Kol vienas pareigūnas stabdė pravažiuojančius automobilius, D.K. liko policijos mašinoje kartu su patrule. Pažeidėja sėdėjo ant galinės sėdynės, pareigūnė - priekyje. Lipdama D.K. pasiėmė ant sėdynės padėtą segtuvą su protokolais ir paslėpė jį po paltu. Moteris segtuvą parsivežė namo į Panevėžį, tačiau kitądien sulaukusi policininkų skambučio dėl dingusių dokumentų - protokolų blankų ir šaknelių, tuoj pat juos sudegino krosnyje.

Skirdamas bausmę teismas įvertino, kad dokumentais nepasinaudota, jie buvo sunaikinti kaltinamosios, tikintis kad taip išvengs administracinės atsakomybės, kaltinamoji prisipažino padariusi nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. Jos atsakomybę apsunkino aplinkybė, kad nusikalstamą veiką padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio. D.K. administracine tvarka nėra bausta, įmonės, kurioje ji dirba, vadovų charakterizuojama teigiamai.

Teismas nusprendė kaltinamajai D.K. skirti 10 MGL (1,3 tūkst. litų) baudą - mažesnę, nei prašė prokurorė. Baudą D.K. turės sumokėti per 10 mėnesių nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Jei kaltinamoji nesutinka su priimtu sprendimu, ji per keturiolika dienų nuo šio dokumento gavimo dienos turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodine tvarka. Išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąją kalta, teismas gali paskirti kitos rūšies ar dydžio bausmę, negu buvo paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu. Jeigu D.K. tokia teise nepasinaudos, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir nei apeliacine, nei kasacine tvarka nebegali būti skundžiamas.


Šiame straipsnyje: Girtumasbaudapolicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Mentai

Mentai portretas
Uzuot rupinesi zmonemis, kaip jiems ir priklausytu pagal statusa, terorizuoja niekuo neprasikaltusius. Zmogus juk ne robotas, pasitaiko ir isgerti, ir siap patekti i nepalankias situacijas visiems, ir toji moteris neisimtis. Rasoma: "Kadangi panevėžietė buvo neblaivi ir neturėjo pinigų, nuspręsta moterį pavežėti iki kelio ir įsodinti į pravažiuojantį automobilį, kuris ją nuvežtų į Panevėžį" - stai nuo to ir reikejo pradeti ir tuo uzbaigti, ir uzuot kankinus ta nekalta moteri sugaisinus galybe musu mokesciais apmokamu pareigunu laiko, verciau ta savo brangu darbo laika but paskyre gaudyti masinu vagis, nusikaltelius ar bent jau rimtus pazeidejus. Ar tiesiog padeje pasiklydusiems zmonems grizti i namus, isvengti pavoju. Kada pagaliau Lietuvoje mentura bus reorganizuota i policija? Uniformos jau yra :) , bet didziausias darbas dar tik laukia.

kardas

kardas portretas
durna boba - rado ką ir kur vogt... nuo kvailumo vaitų nera deje...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių