Pasieniečiams įkliuvo kontrabandos organizavimu įtariamas rusas

Pagėgių pasieniečiai sulaikė kontrabandinių cigarečių į Lietuvą ir pinigų iš jos gabenimo organizavimu įtariamą Rusijos pilietį. Šie nusikaltimai įvykdyti prieš puspenktų metų, o rusas sulaikytas dabar, kai bandė patekti į Lietuvą, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį atliekant tęstinius ikiteisminio tyrimo dėl kontrabandos gabenimo per sieną veiksmus Pagėgių rinktinės pasieniečiai Panemunės pasienio kontrolės punkte sulaikė 39-erių Rusijos pilietį. Jis į Lietuvą pėsčiomis vyko iš Karaliaučiaus srities.

Vyras įtariamas 2007 metų rugsėjo 14 dieną organizavęs stambaus masto pinigų kontrabandą per valstybės sieną. Tuomet jis kaip organizatorius nebuvo sulaikytas, o pasieniečiams įkliuvo didelį kiekį nedeklaruotų pinigų gabenęs kurjeris.

2007-ųjų rugsėjo 14-ąją VSAT Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnai Ramoniškių punkte atliko pakartotinį iš Lietuvos į Rusiją vykstančio automobilio „BMW 524“ patikrinimą. Jį vairavęs 39-erių dvigubą Lietuvos ir Rusijos pilietybę turėjęs Jonavos rajono gyventojas Vitalijus Kondrašinas buvo ką tik praėjęs muitinės ir dokumentų kontrolę.

Pagėgių rinktinės operatyvininkai, detaliai apžiūrėję automobilį, tada po keleivio sėdyne ir vaistinėlėje rado nedeklaruotus 87 tūkst. 500  JAV dolerių ir 1500 litų. Vairuotojo kišenėse pasieniečiai aptiko dar 2 tūkst. JAV dolerių ir 400 Rusijos rublių. Iš viso vyras neteisėtai iš Lietuvos bandė išvežti pinigų, kurių vertė buvo daugiau kaip 225  tūkst. litų.

Pagėgių rinktinės pareigūnų duomenimis, šiais pinigais planuota atsiskaityti su „verslo partneriais“ Rusijoje už iš šios šalies į Lietuvą kontrabanda per Nemuną gabentas cigaretes. Tai buvo apie 500 dėžių (250 tūkst. pakelių) cigarečių „Saint George“ krovinys.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl kontrabandos gabenimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. V.Kondrašiną 2007 metų gruodžio 14 dieną Kauno apygardos teismas nuteisė dėl  pinigų kontrabandos ir skyrė 200 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio arba 26 tūkst. litų baudą, konfiskavo netesėtai vežtus pinigus.

Nuteisus kurjerį byla buvo baigta, tačiau Kauno apygardos prokuratūros ir VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnų iniciatyva praėjusių metų kovo 23 dieną tyrimas atnaujintas. Lazdijų rinktinės pasieniečiai sulaikė 32-ejų Tauragės gyventoją Ruslaną Ivanovą, 2007 metais vykdytos cigarečių bei pinigų kontrabandos organizatorių Lietuvoje. Jis įkliuvo prie sienos su Lenkija, kai bandė išvykti iš Lietuvos.

R.Ivanovas Kauno apygardos teismo šių metų vasario 20 dieną buvo nuteistas, jam skirta 300 MGL (39 tūkst. litų) bausmė.

Nuteisus R.Ivanovą Kauno apygardos prokuratūroje nuspręsta tęsti ikiteisminį tyrimą. Siekta nustatyti kontrabandos organizatorius Rusijoje, kurie organizavo grynųjų pinigų gabenimą iš Lietuvos bei neteisėtą cigarečių plukdymą į Lietuvą per Nemuną.

Po ilgo ir kruopštaus Kauno apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų, VSAT Pagėgių rinktinės Ikiteisminio tyrimo ir Operatyvinės veiklos skyrių pareigūnų darbo šį antradienį ir buvo sulaikytas į Lietuvą vykęs 39-erių Rusijos pilietis. Jam pateikti įtarimai dėl stambaus masto kontrabandos organizavimo.

Trečiadienį teismas rusą leido suimti dviem mėnesiams.

Už kontrabandą pagal nusikalstamos veikos metu galiojusį baudžiamąjį įstatymą numatyta bausmė - bauda iki 195 tūkst. litų arba laisvės atėmimas iki 8 metų.


Šiame straipsnyje: kontrabandarūkalai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ooooo

Ooooo portretas
Saint George xDDD Kas toki mesla gali rukyt??? xDDD Varguoliai bomzai maciau ruko WINSTON xDDD
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių