Pašalpų savinimosi byloje kalėti nuteistas Tryškių klebonas

Telšių rajono Tryškių miestelio kleboną Boleslovą Jonauską penktadienį teismas pripažino kaltu dėl dokumento suklastojimo, pasikėsinimo sukčiauti, poveikio liudytojui, neteisėtų mokėjimo priemonės panaudojimo ir kitų nusikaltimų.

Telšių rajono apylinkės teismo nuosprendžiu dvasininkui skirta trejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurią reikės atlikti pataisos namuose, pranešė Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.

Pasak V.Jončo, teismas taip pat patenkino 9,5 tūkst. litų Telšių rajono savivaldybės administracijos ieškinį.

Teismas apribojo 50-mečio kunigo B.Jonausko nuosavybės teises į gyvenamą būstą Mažeikių mieste, pinigines lėšas banko sąskaitoje bei 2001 metų motociklą ''Honda".

B.Jonauskui yra paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti iki įsiteisės nuosprendis.

Teismas konstatavo, kad kunigas sukūrė planą kaip pasipelnyti iš pašalpų, buvo tvarkęs dokumentus dėl mamos ir tetos slaugos, todėl turėjo žinių ir jas pritaikė.

Prokuroras siūlė dvasininką įkalinti trejiems metams ir devyniems mėnesiams. Kartu su klebonu teistą telšiškę gydytoją Iriną Kim siūlyta bausti dvejų metų ir trijų mėnesių bausme, jos vykdymą atidedat ir skirti 13 tūkstančių litų baudą. Tačiau teismas gydytoją visiškai išteisino, nesant jos veiksmuose nusikaltimo sudėties Gydytoja buvo kaltinta piktnaudžiavimu dokumentų klastojimu. Teismas pažymėjo, kad I.Kim vaidmuo antraeilis buvo, nei gydytoja, nei kunigas nebuvo kaltinti bendrininkavimu nė viename iš nusikaltimų.

Telšių vyskupo sekretorius ir atstovas spaudai Domas Gatautas sakė, kad B.Jonauskui leidžiama per dieną aukoti vienerias mišias. Tačiau kitų apeigų jis atlikti negali – nei krikštyti vaikų, nei laidoti mirusiųjų. Dėl B.Jonausko kunigystės bus sprendžiama po teismo nuosprendžio, sakė jis, pridūręs, kad bažnyčia taip pat laikosi nekaltumo prezumpcijos.

Nusikalstamos veikos paaiškėjo, kai 2009 metų balandį 71 metų Tryškių gyventoja nuvažiavo nuo kelio ir rėžėsi į medį. Per avariją ji susižalojo koją, todėl buvo nugabenta į ligoninę. Tada paaiškėjo, kad ši moteris oficialiai pripažinta visiškai neįgalia, o už jos slaugą ir priežiūrą mokama 900 litų slaugos pašalpa. Paaiškėjus šiems faktas, teisėsaugos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Paaiškėjo, kad tokių neteisėtai prie neįgalių asmenų priskirtų žmonių yra ir daugiau. Pensininkams buvo nustatomas tariamas funkcinis širdies nepakankamumas.

Pasak spaudos, netikėtai įkliuvęs Tryškių klebonas visą laiką neigė kaltę. Tačiau per ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė, kad dvasininkas netgi darė nusikalstamą poveikį liudytojams. 2009 metų liepą klebonas B.Jonauskas lankėsi pas tryškiškius ir įkalbinėjo pakeisti parodymus, kad jie žinojo patys prašė dvasininko pasirūpinti nuolatine slauga, sutvarkyti formalumus banke. Per liudytojų apklausas paaiškėjo, kad klebonas juos graudeno kalbėdamas apie naudą bažnyčiai: neva šiais pinigais bus remiama parapija, todėl parapijiečiai galės nebeskirti paramos.

Klebonas B.Jonauskas teigė norėjęs tik padėti parapijiečiams. Jis tikino, kad buvo atvežęs ligotus senukus iki banko. Bet tądien buvę labai šalta, todėl senukai likę automobilyje, o jis nuėjęs į banką, paėmęs dokumentus ir parnešęs pasirašyti. Tačiau šiuos dvasininko žodžius paneigė ekspertai, nustatę, kad parašus daugumoje dokumentų padėjo klebonas B.Jonauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

maladiec valdzia

maladiec valdzia portretas
tikam ligoniui neduoda slaugos o cia dalina i kaire ir desine
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių