Pareigūnų laimikis – cigaretės už daugiau nei pusę milijono litų

Pakrančių apsaugos ir Vilniaus rinktinių pasieniečiai Kauno rajone sulaikė du telšiškius ir kaunietį, įtariamus neteisėtai disponavus akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Vėliau atliktos kratos Telšiuose metu buvo demaskuotas nelegalaus alkoholio fabrikėlis ir kontrabandinių cigarečių saugykla. Iš viso pasieniečiai sulaikė beveik 88 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė yra apie 640 tūkst. litų, antradienį pranešė VSAT.

Šią operaciją Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos operatyvininkai ir Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai, talkinami Vilniaus rinktinės operatyvininkų, pradėjo praėjusį trečiadienį Kauno rajone, prie vienos degalinės kelyje Kaunas – Klaipėda. Čia jie stebėjo stovintį automobilį „Audi 100“. Pasieniečių akivaizdoje prie jo privažiavo automobiliai ''Peugeot 407'' ir ''Volkswagen Multivan''.

Sulaikant šių automobilių vairuotojus pasieniečiams teko panaudoti jėgą ir surakinti juos antrankiais, nes visi trys vyrai priešinosi.

Paaiškėjo, kad „Audi 100“ į degalinę atvyko 37-erių telšiškis. ''Peugeot 407'' vairavo 42-ejų kaunietis. Tarp šio automobilio priekinių sėdynių esančioje daiktadėžėje, permatomame polietileno maišelyje, pasieniečiai rado 31,5 tūkst. litų grynųjų įvairiomis kupiūromis. Įtariama, kad šie pinigai gauti iš neteisėtos veiklos. Be to, ''Peugeot 407'' bagažinėje VSAT pareigūnai aptiko daugiau kaip 1 tūkst. pakelių cigarečių ''Minsk Capital'' su baltarusiškomis banderolėmis.

Patikrinę 33-ejų telšiškio vairuotą mikroautobusą „Volkswagen Multivan“, pasieniečių operatyvininkai jame rado daugiau 21 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių „Fest 7“, „Fest“, „Minsk Capital“ ir „Lifa“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Tęsdami tyrimą, kitą dieną VSAT pareigūnai atliko kratą Telšiuose. Pasieniečiai patikrino vieno iš sulaikytojo telšiškio gyvenamąjį namą ir pagalbines patalpas, kurie nuosavybės teise priklauso jo broliui ir močiutei. Kratos metu rasti daiktai leidžia įtarti, kad čia būta falsifikuoto alkoholio fabrikėlio ir kontrabandinių cigarečių saugyklos.

Pasieniečiai aptiko apie 10 litrų specifinį alkoholio kvapą turinčio skysčio įvairiose talpose, pluoštus rusiškų banderolių alkoholiniams gėrimams žymėti, dvi kartonines dėžes etikečių su įvairių rusiškų alkoholinių gėrimų pavadinimais.

Čia pat rasta ir dėžė su nepanaudotais metaliniais butelių kamšteliais, šešios įvairios talpos taros su specifinį esencijos kvapą turinčiu skysčiu, didelis kiekis tuščių butelių su užklijuotomis rusiškomis alkoholinių gėrimų etiketėmis. Name ir pagalbinėse patalpose buvo saugomas ir didelis kiekis rūkalų – daugiau kaip 52 tūkst. pakelių 12 rūšių cigarečių su rusiškomis banderolėmis ir 1,4 tūkst. pakelių „Bond Street Original“ be banderolių.

Iš viso kelyje Kaunas - Klaipėda sulaikytuose automobiliuose ir Telšiuose VSAT pareigūnai rado 87 tūkst. 951 pakelį kontrabandinių rūkalų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas praėjusį penktadienį sulaikytus telšiškius leido suimti dviem mėnesiams. Kaunietis suimtas 15 parų.


Šiame straipsnyje: rūkalaikontrabanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių