Pakeista plaukų spalva neišgelbėjo sąvadautojos nuo kalėjimo

Šiaulių teisėsaugos pareigūnai šią savaitę sulaikė 35 metų Kristiną Boruchovienę, kuri nuteista kalėti ketverius metus už sąvadavimą.

Už šią nusikalstamą veiką moteriai nuosprendį pernai lapkritį paskelbė Šiaulių miesto apylinkės teismas. Iki tol jai realios laisvės atėmimo bausmės pavykdavo išvengti, nes teismas vis atsižvelgdavo į tai, kad turi keturis nepilnamečius vaikus.

Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimo, išgirdusi teismo nuosprendį, kuriuo ji ketveriems metams izoliuojama nuo šeimos ir visuomenės,  K.Boruchovienė dingo iš savo gyvenamosios vietos ir pareigūnai paskelbė jos paiešką.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Paieškos skyriaus pareigūnai šios moters iš pradžių ieškojo jos tėviškėje, Joniškio rajone, po to Šiauliuose.

Kriminalistai pirmadienio vakarą nesibeldė į buto, kurį, jų turima informacija, pastaruoju metu nuomojosi K.Boruchovienė, duris. Jie žinojo - durų vis tiek niekas neatvers. Tad jie susirado buto savininkę ir parašė jos atrakinti duris. K.Boruchovienė labai nustebo, kai pamatė už buto šeimininkės nugaros stovinčius pareigūnus.

Pastarųjų irgi laukė staigmena – jie ieškojo blondinės, o prieš juos stovėjo brunetė. Pareigūnams moteris prisistatė visai kitu vardu ir kita pavarde. Kai pareigūnams pavyko moteriai sugrąžinti atmintį ir įtikinti, kad ji vis tik yra K.Boruchovienė, ir jie paprašė pasirašyti ieškomo asmens sulaikymo protokole, sulaukė pasipiktinimo – esą ji niekur nesislapsčiusi ir nieko blogo nepadariusi, o policijos pareigūnai tik nekaltus žmones gaudo.

K.Buruchovienė Šiaulių policijos pareigūnų akiratyje atsidūrė dar 2005 metais. Tų metų spalį Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai jai pareiškė įtarimą dėl prostitucijos organizavimo. Sąvadautoja „Express kontakte“ siūlė gerai apmokamą darbą moterims ir merginoms. Pareigūnai įrodė, kad tas darbas – tai vertimasis prostitucija. Tąkart teismas K. Boruchovienei realios bausmės neskyrė – dvejų metų laisvės atėmimas buvo atidėtas pusantrų metų laikotarpiui. 2009 metų balandį pareigūnai dėl analogiškos šios moters nusikalstamos veiklos teismui atidavė dar vieną baudžiamąją bylą. K.Boruchovienė nuo realios bausmės vėl išsisuko – du su puse metų nelaisvės buvo atidėta trejiems metams. Moterį vėl gelbėjo nepilnamečiai jos vaikai..

2010 metų birželio mėnesį pareigūnus vėl pasiekė informacija, kad moteris savo verslo nemetė ir toliau pelnosi iš kitų asmenų prostitucijos. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad viena mergina buvo atvažiavusi iš Pakruojo rajono ir prostitucija vertėsi nuo 2005 metų. Šiauliuose ji atsidūrė, radusi laikraštyje skelbimą apie siūlomą gerai apmokamą darbą. Sužinojusi, kad tas gerai apmokamas darbas – lytinių paslaugų teikimas, neišsigando ir sutiko su K.Boruchovienės pasiūlymu. Kita į prostitucijos verslą patekusi mergina - K.Boruchovienės sesuo.

Pareigūnai įtarė, kad moters 16-metė dukra, išaugusi prostitucijos liūne, irgi pradeda užsidirbti iš prostitucijos. Manoma, kad kita jos dukra – mažametė, savisaugos sumetimais laikoma  prie savęs, tapdavo įvairių vaikui netinkamų reginių stebėtoja.

Sąvadautoja konspiracijos sumetimais gyvenamąsias vietas keisdavo. K.Boruchovienė rūpinosi ne tik prostitučių gyvenamuoju plotu, bet ir prostitucijos paslaugų reklama. Sąvadautoja klientų ji ieškodavo per „Express kontaktą“ ir televizijos naktinių programų pažinčių skelbimuose. Vyrams buvo siūlomas atpalaiduojantis masažas. K.Boruchovienė atliko ir administratorės darbą: telefonu registruodavo klientus, juos paskirstydavo prostitutėms. Prostitutės pasakojo, kad pusvalandis jų paslaugų kainuodavo 80 litų, valanda – 160 litų. Pinigus iš klientų pasiimdavo irgi K.Boruchovienė - didesniąją dalį pasisavindavo pati, mažesnioji atitekdavo merginoms. Sąvadautoja prisipažino ir pati teikdavusi lytines paslaugas.

2010 metų birželio 30 dieną Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai K.Boruchovienę ir jos seserį sulaikė, dėl prostitucijos organizavimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Paaiškėjo, kad moteris vertėsi prostitucija ir laukdama teismo. Kai Šiaulių miesto policijos Centro nuovados pareigūnai, vykdydami prevencinę priemonę „Plaštakė“, 2010 metų lapkričio 5-osios popietę užsuko į vieną Trakų gatvėje esantį butą, čia jie vėl išvydo K.Boruchovienę.

Paaiškėjus, kad bute – ne klientai, o policijos pareigūnai, moteris prisipažino, kad prieš pietus už vertimąsi prostitucija administracinės teisės pažeidimo protokolą jai jau surašė Pietinės nuovados pareigūnai. Lietuvoje už pakartotinį pažeidimą gresia dar didesnė atsakomybė - tą dieną moteriai buvo paskirtos 350 litų ir 500 litų baudos.


Šiame straipsnyje: sąvadautojaprostitucija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių