Padėjo tašką eksteisėjos A.Šimaitienės byloje suėjus senaties terminui

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį nutraukė buvusios Vilniaus miesto 3-ojo apylinkės teismo teisėjos Anželikos Šimaitienės bylą, suėjus senaties terminui.

LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus plenarinė sesija bylą nagrinėjo pagal piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu kaltintos A.Šimatienės kasacinį skundą.

16 teisėjų, konstatavo, kad Lietuvos apeliacinis teismas pagrįstai panaikino pirmosios instancijos teismo priimtą išteisinamąjį nuosprendį. Tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad apeliacinio teismo „nutarties formuluotės, kai A.Šimaitienės veiksmai įvardijami kaip nusikalstami, yra perteklinės ir neesminės sprendžiant pirmosios instancijos teismo nuosprendžio teisėtumo bei pagrįstumo klausimą“, kartu tokių formuluočių turinys nedera su nekaltumo prezumpcijos reikalavimais.

Todėl Lietuvos Aukščiausiasis Teismas visa apimtimi panaikino ne tik pirmosios instancijos teismo nuosprendį, bet ir Lietuvos apeliacinio teismo sprendimą, pranešė teismo atstovė spaudai

2011 metų liepos 1 dieną Lietuvos apeliacinis teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį Vilniaus 3-iojo apylinkės teismo teisėjai A. Šimaitienei ir šio teismo posėdžių sekretorei Jolantai Rutkauskienei. Tada teismas nustatė, kad A.Šimaitienė ir J.Rutkauskienė buvo išteisintos nepagrįstai, kad jos padarė nusikalstamas veikas, kuriomis buvo kaltintos, tačiau byla turi būti nutraukta suėjus senaties terminui.

Kasacinis Teismas savo nutartyje taip pat pabrėžė, kad pagal Baudžiamojo kodekso bei Baudžiamojo proceso kodekso normas, bylos nutraukimas, suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui, savaime nereiškia asmens reabilitavimo ir negali būti tapatinama su asmens išteisinimu.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama - šioje A.Šimaitienės byloje padėtas taškas.

Teisėja ir posėdžių sekretorė į specialiųjų tarnybų akiratį pateko, kai 2002 metais įtartinai greitai buvo išnagrinėta byla dėl buto privatizavimo. Pasirodė, kad A.Šimaitienės priimtame sprendime buvo įrašytas teismo posėdyje realiai nedalyvavęs asmuo.

Buvusios teisėjos įgaliojimai buvo sustabdyti 2006 metais prezidento dekretu, iš pareigų ji buvo atleista 2011 metais.

Nustatyta, kad teisėja vilkino su skolų išieškojimu susijusias bylas, o su butų privatizavimu lengvatinėmis sąlygomis, nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą susijusias bylas nagrinėjo aplaidžiai ir skubotai, vadovavosi neegzistuojančiais dokumentais ir melagingais liudytojų parodymais.

Teisėja ir posėdžių sekretorė J.Rutkauskienė į specialiųjų tarnybų akiratį pateko, kai 2002 metais įtartinai greitai buvo išnagrinėta byla dėl buto privatizavimo. Pasirodė, kad A.Šimaitienės priimtame sprendime buvo įrašytas teismo posėdyje realiai nedalyvavęs asmuo.

Ši byla apeliacinės ir kasacinės instancijos teismuose buvo nagrinėta bent 2-3 kartus.

Tuo tarpu teisme yra kita A.Šimaitienės byla - vasarį STT Vilniaus apygardos teismui perdavė A.Šimaitienės bylą, kurioje ji kaltinama padėjusi sukčiauti, piktnaudžiavusi ir suklastojusi dokumentą.

Pasak pranešimo, ikiteisminį tyrimą atlikę STT Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad vienos bendrovės teisininkas  S.V. panaudojo žinomai suklastotą tikrą dokumentą ir apgaule įgijo 1,6 mln. litų svetimą turtą - žemės sklypą sostinės M.K.Čiurlionio gatvėje.

Vilnietis teisininkas įtariamas sukčiavimu ir dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.

Taip pat STT tyrėjai teigia išsiaiškinę, kad A. Šimaitienė, nusikalstamos veikos atlikimo metu dirbusi Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėja, suklastojo teismo sprendimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, taip padėdama S.V. užvaldyti didelės vertės svetimą turtą.

STT atstovas spaudas Ruslanas Golubovas BNS yra sakęs, kad šis ikiteisminis tyrimas pradėtas 2011 metais, galimas dokumento klastojimas įvyko 2001 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

rg

rg portretas
Vsio zakonno. Lietuviškas teisingumas įvyko. Kaip įprastai. Viskas pagal įstatymą, tačiau kur teisybė? Klausti reikia Kryževičiaus. Kiek iš mūsų šaipysis šis supuvęs teisėjų klanas?

tasko NEpadejo

tasko NEpadejo portretas
nes istempe iki senaties ir nutrauke byla. Nereikia mulkinti.

Korpusas

Korpusas portretas
Saunuoliai! pagaliau isvargo. Kiaules, kaip po to teisite zmones? Kiaules ar turite tokia teise?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių