Nuo Šiaulių teisėsaugos pasislėpė du įtariamieji narkotikų bylose

Šiaulių teisėsaugos pareigūnai jau kelerius metus ieško įtariamųjų narkotikų bylose.

40-ties metų šiaulietį Aurelijų Ivanovą Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, vykdę tarptautinio masto operaciją ir stebėję narkotikų kelią per Lietuvą, sulaikė 2006 metų lapkričio 2-ąją.

Tą vakarą vyras su bendrininkais buvo paruošęs eilinę narkotinių medžiagų siuntą į Suomiją, tačiau jos išvežti jiems nebepavyko. Šiauliuose, Dubijos gatvėje, kriminalistai sulaikė jo bendrininkų vairuojamą „Audi A4“ ir iš posparnių ištraukė apie 3 kilogramus amfetamino bei metamfetamino miltelių.

Pasak policijos pranešimo, tai nebuvo pirmas šios nusikalstamos grupės kvaišalų siuntimas į Suomiją. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad tų pačių metų rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje A.Ivanovas, turėdamas tikslą platinti, už 6 tūkst. eurų iš nenustatyto asmens įgijo apie 3 kilogramus amfetamino miltelių.

Šį pirkinį jis perdavė vienam savo draugui, kuris jį nugabeno į Pasvalį ir perdavė kitam draugui, o šis - dar vienam. Pastarasis, paslėpęs kvaišalus po automobilio sėdyne ir į kompaniją pasikvietęs savo pažįstamą, išvyko Suomijos link. Lietuvos ir Latvijos pasienį kirtę Saločių muitinės poste ir išvengę muitinės kontrolės, vyrai pasiekė kelionės tikslą ir psichotropines medžiagas perdavė nurodytam asmeniui.

Spalio pabaigoje A.Ivanovas vėl už 6 tūkst. eurų neteisėtai įsigijo apie 3 kilogramus amfetamino, kuris analogišku būdu vėl iškeliavo į Suomiją. Tik šįkart su kitu automobiliu ir kitu bendrakeleiviu, kvaišalus slepiant žemų dažnių kolonėlėje. Šį kartą kelionės tikslo psichotropinių medžiagų tiekėjams pasiekti nepavyko. Jie buvo sulaikyti Latvijos ir Estijos pasienyje.

Tačiau A.Ivanovas savo neteisėtos veiklos nenutraukė. Lapkričio 2-ąją jis vėl įsigijo apie 3 kilogramus gelsvos spalvos miltelių, turėjusių atnešti didelį pelną, ir vėl organizavo kontrabandinė kvaišalų gabenimą į Suomiją. Tačiau  automobilis su posparniuose paslėptais kvaišalais buvo sulaikytas Šiauliuose, Dubijos gatvėje.

Kratos metu garaže, kuriame buvo nuolat laikomos kontrabandai ruošiamos psichotropinės medžiagos, buvo rasta 5232 žalsvų tablečių su įspaustu rožinės panteros simboliu, kuriose, kaip vėliau nustatė specialistai, yra psichotropinės medžiagos MDMA. Taip pat rastas ir A.Ivanovui priklausantis neteisėtai įgytas ir laikomas pistoletas bei dvidešimt 9-ojo kalibro šovinių.

Dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų ir jų kontrabandos organizavimo A.Ivanovui buvo pareikšti įtarimai. Ikiteisminio tyrimo metu jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Policijos teigimu, šiaulietis šią kardomąją priemonę vis tik pažeidė, išvyko iš Lietuvos ir į teisiamąjį posėdį neatvyko. Paskelbta jo paieška ir jam paskirtas suėmimas.

34 metų šiaulietis Giedrius Banilis policijos pareigūnų ieškomas taip pat dėl sąsajų su kvaišalais. Policijos pareigūnams jis įkliuvo 2009-ųjų balandį Karaliaučiaus gatvėje. Jis turėjo du polietileninius maišelius su milteliais ir indą su skysčiu. Specialistai nustatė, kad tai buvo narkotinė medžiaga heroinas ir psichotropinė medžiaga fenobarbitalis.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, G.Baniliui buvo skirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tačiau vyras pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo, o artimieji atsisako nurodyti jo tikslią buvimo vietą.

Žinančius šių šiauliečių buvimo vietą, policininkai prašo pranešti jiems.


Šiame straipsnyje: narkotikaikvaišalai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių