Narkotikų kontrabandininkų neišgelbėjo ir kruopšti konspiracija

Kauno apygardos teisme penktadienį pagaliau susirinko visi penkiolika kaltinamųjų, suorganizavusių narkotikų kontrabandos tinklą, nusidriekusį tarp Ispanijos, Lietuvos ir Rusijos. Posėdyje atskleista, kad kaltinamųjų neišgelbėjo ir kruopšti konspiracija.

Gaujos smegenys

Kauno vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai šiandien turėjo atlaikyti 15-os kaltinamųjų advokatų klausimų laviną. Jų ginamiesiems pareikšti kaltinimai dėl nusikalstamo susivienijimo, neteisėto didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandos, neteisėto disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.

Pasak pareigūnų, įrodymus pavyko surinkti, pasiklausius telefoninių pokalbių, taip pat sekant gaujos narius. Kai kurie gaujos nariau vėliau sutiko bendradarbiauti su pareigūnais ir atskleidė narkotikų kontrabandos detales.

Teigiama, kad Kauno rajono Lapių gyventojo tris kartus teisto Svajūno Bukausko vadovaujama gauja narkotikus gabeno iš Ispanijos į Lietuvą, o iš čia – į Rusiją. S.Bukauskas – gaujos smegenys, su kuriuo galėjo bendrauti vos keli žmonės, o kitų narių jis neprisileisdavo.

Patikėtinių ratas

Du iš S.Bukausko patikėtinių sutiko bendradarbiauti su pareigūnais. Už tai jie atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Teisiamasis Darius Urbonavičius, vadinamas dešiniąja S.Bukausko ranka. Telefoniniuose pokalbiuose netgi užfiksuota, kaip D.Urbonavičius S.Bukauską vadina Tata.

Viena artimiausių bendražygių minima Daiva Prekevičienė. Nepaisant to, kad S.Bukauskas buvo vedęs ir turėjo vaikų, jį su D.Prekevičiene siejo artimesni santykiai nei tik narkotikų kontrabanda. Jie kartu vykdavo į Ispaniją narkotikų, kai S.Bukausko nebūdavo, jo nurodymus perduodavo D.Prekevičienė.

Pareigūnų turimais duomenimis, kelionės į Ispaniją išlaidoms buvo skiriama 3 tūkst. eurų, o į Rusiją – 1,5 tūkst. Automobiliai hašišui gabenti buvo rengiami Lietuvoje. Pareigūnai konfiskavo septynis automobilius su įrengtomis slėptuvėmis.

Į slėptuves narkotikų paketai buvo kraunami itin preciziškai. Jie būdavo aptepami dyzelinu, kad neliktų augalinės kilmės pėdsakų. Slėptuvės purškiamos įvairiais šunis atbaidančiais chemikalais.

Važiuodavo ir draugės

Gauja turėjo ir savo fondą, kurio pinigai buvo naudojami advokatams samdyti ir kitaip padėti įkliuvusiems nariams. Gauja daug dėmesio skyrė konspiracijai. Pervežti narkotikų kurjeriai vykdavo su žmonomis ar draugėmis, taip stengdamiesi sudaryti turistų poros įspūdį.

Žemesnio lygio gaujos nariai S.Bukauskui negalėjo skambinti. Informaciją pateikdavo D.Urbonavičiui, o pastarasis perduodavo vadeivai. Pokalbiai vykdavo koduota kalba.

S.Bukausko gauja įkliuvo, kai hašišo prigrūstas automobilis buvo sulaikytas ties Baltarusijos pasieniu. Panašus atvejis užfiksuotas ir Lenkijos pasienyje. Abu kartus automobilių slėptuvėse rastas identiškai supakuoto hašišo, panašiai įrengtos slėptuvės, panašus ir narkotikų kiekis – 80 kg.

Trečioji operacija vyko Jonavoje. Čia garaže taip pat rastas automobilis su slėptuvėmis ir didelis kiekis narkotikų. Vėliau visi tyrimai buvo sujungti. Taip sudėliotas nusikalstamas S.Bukausko vadovaujamas narkotikų kontrabandos susivienijimas.


Šiame straipsnyje: Hašišasnarkotikaikvaišalai

NAUJAUSI KOMENTARAI

x

x portretas
Dar viena narkomafijos byla laukia ir Šiaulių policininkų.Kažin ar nenumarins?

idomu

idomu portretas
kur nukeliaus visas konfiskuotas kaifas ...;)

Lietuvos kvaišintojams

Lietuvos kvaišintojams portretas
liaudies teismą jiems o ne už grotų
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių