Narkotikams gabenti nusikaltėliai steigė krovinių gabenimo įmones

Po metus trukusio tyrimo Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Vilniaus apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus pareigūnai demaskavo Vilniaus krašte veikusią narkotikų kontrabandininkų grupuotę.

Sulaikyti penki asmenys, trys iš jų suimti, aptikta apie 90 kg įvairių narkotinių medžiagų – kokaino, amfetamino, marihuanos, hašišo, pranešė muitinė.

Narkotikai į Rusiją per Lietuvą dažniausiai buvo įvežami krovininiais vilkikais iš Nyderlandų – tam kvaišalų gabentojai buvo įsteigę dvi tarptautinio krovinių gabenimo įmones.

Anot pareigūnų, likviduota grupuotė veikė ypač gudriai. Neretai krovininiai vilkikai tapdavo tarytum savotiškomis „rusiškomis matrioškomis“, t.y. legaliomis prekėmis maskuota vienos rūšies kontrabanda, o patikrinus automobilį papildomai, jame pareigūnai dar aptikdavo ir slėptuves su narkotikais.

Būtent su tokiu atveju muitinės kriminalistai susidūrė pernai rugsėjį, kai Lavoriškių kelio poste buvo sulaikytas iš Lietuvos į Baltarusiją beišvažiuojantis krovininis vilkikas. Jo puspriekabėje be legaliai gabento obuolių krovinio, pareigūnai dar aptiko kontrabandos siuntą – 85 ryšulius įvairių drabužių, kurių vertė 430 tūkst. litų.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą, per papildomą apžiūrą pareigūnai vilkiko puspriekabėje aptiko slėptuvę, kurioje rasta 15 kg hašišo ir 5 kg kokaino. Sulaikytas kokainas buvo ypač aukštos kokybės (80 proc. grynumo), jo vertė juodojoje rinkoje siekia apie milijoną litų.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą ir ėmus domėtis vienos Trakų rajone registruotos transporto įmonės veikla, pernai gruodį muitinės pareigūnai vėl sulaikė minėtos grupuotės narkotikų kontrabandos siuntą. Šįkart aptikta 52 kg hašišo ir 11 kg marihuanos. Muitinės kriminalistų duomenimis, juodojoje rinkoje toks narkotikų kiekis galėjo kainuoti nuo 1,6 mln. iki 2,5 mln. litų.

Kvaišalai taip pat aptikti krovininiame vilkike, kuris iš Nyderlandų į Lietuvą vežė kalėdines eglutes. Kvaišalai net nebuvo kaip nors ypatingai paslėpti – juos vairuotojas gabeno tiesiog sukrovęs į keturis krepšius, kuriuos pasidėjo automobilio kabinoje, po gultais.

Iš Nyderlandų atsigabenę hašišo ir marihuanos, Lietuvoje nusikaltėliai dar papildydavo siuntą kokainu ir amfetaminu. O tuomet šiuos narkotikus dalimis veždavo į Rusiją, užmaskavę kokia nors legalių prekių siunta.

Iš Rusijos vilkikai taip pat grįždavo netušti – veždavo cigarečių kontrabandą. Šių metų balandį vieną iš tokių grįžtančių vilkikų pareigūnai sulaikė Latvijoje - rasta 100 dėžių kontrabandinių baltarusiškos kilmės rūkalų. Kitas vilkikas sulaikytas jau Lietuvoje, aptiktos 45 dėžės kontrabandinių cigarečių.

Pareigūnams sustabdžius minėtos įmonės veiklą, įtariamieji tučtuojau įkūrė kitą, tačiau šioji nebespėjo pradėti veiklos.

Gegužę pareigūnai atliko kratas įtariamųjų namuose bei darboviečių teritorijose Senuosiuose Trakuose. Viename nebevažiuojančiame sename vilkike „Volvo“ rasta 4,8 kg amfetamino.

Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė penkis asmenis, tris iš jų teismas leido suimti, du po apklausos buvo paleisti.

Grupuotę organizavęs įtariamas Trakų rajono gyventojas S.J. Jis gerai žinomas teisėsaugos institucijoms ir yra ne kartą teistas už įvairius sunkius nusikaltimus.

Bendra minėtos grupuotės sulaikytų narkotikų vertė – apie pusketvirto milijono litų.


Šiame straipsnyje: narkotikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių