Muitininkas narkotikus slėpė kojinėje

Vilniaus apygardos teismas trejus metus kalėti nuteisė buvusį muitininką, kuris Vilniaus oro uoste įkliuvo su kojinėse paslėptais kvaišalais.

Vilnietį 43 metų R.S. Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltu pasikėsinus įvykdyti narkotinių medžiagų kontrabandą bei neteisėtai disponavus nedideliu kiekiu narkotinių medžiagų neturint tikslo jų platinti.

Pasak teismo, aukštąjį išsilavinimą turintį vyrą, tuo metu dirbusį Vilniaus teritorinės muitinės Lavoriškių kelio posto vyr. inspektoriumi, įklampino apie 0,4 gramo heroino, kurį jis ketino gabenti į Latviją.

Pernai rugpjūčio 31 dieną Tarptautiniame Vilniaus oro uoste muitinės pareigūnams atliekant į Rygą skrendančių keleivių kontrolę, tarnybinis šuo pažymėjo vieną jų – muitininką R.S. Šis kategoriškai neigė turįs kvaišalų, tačiau tarnybinėse patalpose buvo apžiūrėtas. Jam nusiavus kojines, abiejose aptikta po nedidelį polietileno maišelį su gelsvos spalvos granulėmis. Be to, R.S. lagamine pareigūnai rado metalinį apie 5 centimetrų ilgio cilindrą su anga, kurioje aptikta baltos spalvos miltelių pėdsakų.

Specialistai patvirtino, kad kojinėse muitininkas slėpė narkotinę medžiagą heroiną, o cilindre būta kokaino.

Muitinės kriminalistai sulaikytąjį nugabeno į savo patalpas apklausti. Kabinete R.S. buvo nuimti antrankiai, kad jis galėtų pasirašyti. Dėdama svarstykles į spintą, tyrėja pasielgė neapdairiai, be priežiūros palikusi įtariamąjį. Šis nesnaudė – čiupo nuo stalo kvaišalus ir ėmė juos ryti ir barstyti pro langą. Supratusi, kad mėginant sunaikinti įkalčius dalis heroino galėjo patekti į sulaikytojo organizmą, tyrėja iškvietė medikus.

Pasitelkus pagalbon policijos ekspertus, didžiąją dalį kvaišalų pavyko surinkti. Kruopščiai dirbę specialistai gryno ar su seilėmis sumišusio heroino fragmentų rado ant kabineto grindų, palangės, ant automobilių, stovėjusių po langu, stogų, ant aikštelės grindinio. Surinkus šiuos fragmentus nustatyta bendroji kvaišalų masė – 0,377 gramo.

Teismo medicinos specialistas patvirtino, kad R.S. šlapime rasta morfino, 6-monoacetilmorfino ir kodeino. Tai įrodė, kad muitinės pareigūnas vartojo kvaišalus.

Nagrinėjant bylą teisme paaiškėjo, kad reiso į Rygą išvakarėse R.S. sostinės Sodų gatvėje iš vieno asmens už 500 litų nusipirko nenustatytą kiekį, bet ne mažiau kaip 0,377 gramo heroino, nugabeno namo ir ten laikė iki skrydžio dienos.

Teisme R.S. kaltu prisipažino iš dalies. Jis teigė, kad prieš dieną iki sulaikymo pirkęs iki dviejų gramų heroino, kurį laikęs namuose. Skrydžio dieną kvaišalus subėręs į du maišelius ir paslėpęs kojinėse. Vyras sakė pats nežinąs, kodėl taip pasielgė, tačiau tvirtino tuo metu narkotikų nevartojęs, nors heroino yra bandęs. Tikėjosi, kad jo prireiks, per atostogas užsienyje susitikus su draugais.

Teismas pabrėžė, kad kaltinamasis buvo valstybės statutinis tarnautojas, prisiekęs ištikimybę Lietuvai ir pats savo veikloje privalėjęs užkirsti kelią kontrabandai ir kitiems muitinės pažeidimams. Be to, po sulaikymo jis bandė sunaikinti įkalčius, kas iš dalies jam pavyko.

„Pastebėtina, kad ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis keitė savo parodymus, pirmos apklausos metu nepripažino kaltės, vėliau atsisakė duoti parodymus, apklausiamas teisme irgi nebuvo iki galo nuoširdus, neigė akivaizdžius faktus, pavyzdžiui, dėl narkotikų vartojimo“, – rašoma teisėjo Artūro Pažarskio priimtame nuosprendyje.


Šiame straipsnyje: narkotikaikvaišalaiheroinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

NA MANAU CIA

NA MANAU CIA portretas
IR NAIVIAUSIAM ASILUI AISKU ,KAD DIDZIAUSI KONTROBANDININKAI YRA MUITININKAI IR PASIENIECIAI.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių