Mokesčių inspektoriai narsto prekybos automobiliais gudrybes

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atlikusi prekybos automobiliais verslu užsiimančių įmonių bei gyventojų veiklos analizę nustatė apie 350 įmonių, kurios galėjo neapskaityti visų pajamų, slėpti realų darbuotojų darbo laiką ir mokėti atlyginimus „vokeliuose“, taip pat per 340 gyventojų, kurie užsiėmė verslu neregistravę individualios veiklos.

Surinkę informaciją apie prekyba užsiimančias įmones inspektoriai nustatė 20 įmonių, kurios vykdė automobilių importo iš JAV muitinės procedūras. Šios įmonės pirko itin daug automobilių, tačiau ne vienerius metus deklaravo nuostolingą veiklą ir nemokėjo pelno mokesčio. Taip pat atrinkta 161 įmonė, naudotoms transporto priemonėms galimai neteisingai apskaičiavusi ir deklaravusi pridėtinės vertės mokestį, praneša VMI.

„VMI gali pateikti ne vieną pavyzdį apie šiame verslo sektoriuje nustatomus pažeidimus. Vienas jų - kai įmonės deklaruoja tariamai pardavusios automobilius kitų Europos Sąjungos šalių subjektams ir taiko nulinį PVM tarifą, tačiau paaiškėja, kad automobiliai buvo parduoti Lietuvoje ir jau rieda Lietuvos keliais. Pastaruoju metu nustatytos 3 tokios įmonės. Viena iš jų - Kaune - tokiu būdu bandė išvengti beveik 400 tūkst. litų mokesčių valstybės biudžetui“, - pranešime cituojamas VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Atlikus minėtos bendrovės patikrinimą paaiškėjo, kad per tikrintą 4 mėnesių laikotarpį ji iš Amerikos į Lietuvą įvežė per 600 įvairių transporto priemonių ir apskaičiavo bei PVM deklaracijose deklaravo prekių pardavimų Europos Sąjungos PVM mokėtojams už daugiau nei 1mln. 800 tūkst. litų, pritaikydama tiekimo sandoriams nulinį pardavimo PVM tarifą.

Patikrinimo metu nustatyta, kad didžiajai daliai transporto priemonių išvežimas prekių pirkėjui į Latviją buvo tik įformintas. Vertinant patikrinimo metu nustatytas aplinkybes paaiškėjo, kad įmonės, su kuria buvo sudaryta sutartis dėl nupirktų iš Amerikos automobilių išgabenimo į Latviją, dokumentuose nurodytu autovežiu transporto priemonės negalėjo būti vežamos, nes nuo minėto tralo įsigijimo iki jo išardymo dienos firma neturėjo Europos Bendrijos leidimo gabenti šiuo automobiliu tarptautinius krovinius Bendrijos teritorijoje.

Autovežis taip pat neturėjo transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo bei Kasko draudimų, jam nebuvo atlikta techninė apžiūra. Patikrinimo metu atskleisti faktai patvirtino išvadas, kad automobilių tiekimas į Latviją realiai nevyko, o buvo tik įformintas, siekiant mokestinės naudos.

Iš automobilių prekybos verslu užsiimančių įmonių daugiau nei 220 sulaukė mokesčių inspekcijos dėmesio dėl mokamo pernelyg mažo darbo užmokesčio. Analizės metu nustatyta, kad įmonių deklaruojami pardavimai augo, didėjo eksportuojamų automobilių verčių sumos, o darbuotojams buvo mokamas minimalus ar mažesnis už jį atlyginimas.

VMI nustatė, kad analizuojamuoju laikotarpiu daugiau nei tūkstantis šalies gyventojų vertėsi prekybos automobiliais verslu. Daugiausiai šia veikla besiverčiančiųjų, per 30 proc., - Kaune, 23 proc. - Vilniuje, ir 16 proc. - Marijampolėje. Po atliktos analizės paaiškėjo, kad beveik 400 gyventojų pardavinėjo įvairias transporto priemones neįregistravę individualios veiklos, nors privalėjo tai padaryti.

Mokesčių administratoriaus duomenimis, daugiausiai prekybos automobiliais verslu užsiimančių įmonių įregistruota Vilniaus (785), Kauno (687), bei Šiaulių (279) ir Marijampolės (261) apskrityse.NAUJAUSI KOMENTARAI

copy

copy portretas
18. copy 09:35 04-30 IP: 178.16.32.150 vytas 2011-08-21 18: 37 nesuprantu is kur jus tokius vejus rasinejat.... dar karta rasau kokia yra taksisto duona siauliuose atiduodi i menesi sefui 600-700lt jei dirbi su savo masina, toliau kuras, technikine, remontas, p adangos, tak sometras, racija, lipdukai, dr audimasir visa kita tavo galvos skausmas.lieka kapeikos pradirbau 15 metu dabar radau kita darba uz minimuma.ir ne tarife esme, o kad sefai uzsiplesia nerialius pinigus..visi zino kaip tarifas pakyla per naujus metus..jus galvojat kad tuos pinigus pasiima taksistai ne velnio mums pries naujus smarkiai pakelia mokescius ir mes sumokam mokescius ir per ta menesi turim uzdirbti ir kitam menesiui, nes sausi buna sakes klientu nera...patiko tas darbas bendrauti su zmonem visko budavo ir smagu ir graudu ir moteris vezi verkiancias ir paguosti reikia ir mustynės ir is po avariju zmones vezi kurie neteko artimuju ir pats bliauni visko buvo ir peili pakisinejo ir kolegas leki ginti dejes ant visu eismo taisykliu... bet nebeisgyvenam is to darbo...taksistai liko tik seneliai kuriems nebera kur eiti ir keli jauni kurie neuzsibuna... taip kad cia toks pats darbdaviu genocidas kaip ir kitose srityse...
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių