Mokesčių inspekcija praėjusią savaitę rado 27 tonas nelegalių degalų

Vilniaus ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) praėjusią savaitę Vilniuje, Marijampolės ir Šalčininkų rajonuose aptiko daugiau nei 27 tonas nelegalių degalų. Užfiksuota, kad dyzelinis kuras buvo išpilstomas iš vilkikų, grįžusių iš Rusijos.

Vilniaus AVMI, bendradarbiaudama su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, nelegalų kurą gabenusį vilkiką aptiko vienai Vilniaus transporto įmonei priklausančiame garaže. Pasirodžius pareigūnams, iš bendrovės vilkiko jau buvo išleista 330 litrų dyzelinio kuro.

Minėtos įmonės garaže veikė nelegali degalinė. Mokesčių inspektoriai ir policijos pareigūnai čia rado daugiau kaip tris tonas degalų, supiltų į keturias mokesčių inspekcijoje neregistruotas talpyklas. Netoliese rasta ir kuro perpylimo įranga.

Vilniaus AVMI duomenimis, sostinėje veikianti transporto bendrovė nuo šių metų sausio mėnesio savo vilkikais iš Rusijos jau spėjo parsigabenti daugiau nei 16 tonų nelegalaus kuro, kurio kiekiai buvo fiksuojami specialiame įmonės laisvos formos apskaitos žurnale.

Vilniaus AVMI specialistai kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais praėjusią savaitę pažeidimų aptiko ir Šalčininkų rajone. Po tuščiais maišais rasta paslėpta neregistruota talpykla, kurioje buvo supilta tona kuro. Tokiu būdu įmonė bandė išvengti per 1000 litų akcizo.

Panašus atvejis išaiškintas ir Kauno AVMI: pagal VMI Pasitikėjimo telefonu gautą pranešimą atlikus vienos Marijampolės savivaldybėje įsikūrusios bendrovės operatyvinį patikrinimą nustatyta, kad iš įmonei priklausančių vilkikų bakų išsiurbta daugiau nei 10 tonų neapskaityto rusiško dyzelino. Tokiu būdu bendrovė bandė išvengti per 10 tūkst. litų akcizo.

Šios bendrovės garaže pareigūnai aptiko šešias plastmasines 1 tūkst. litrų talpyklas, į kurias piltas kuras iš įmonės vilkikų bakų. Kaip ir Vilniuje, čia rastas specialus žurnalas, kuriame žymėtos visos kuro išsiurbimo iš vilkikų bakų „operacijos“, patvirtintos dalyvavusių vairuotojų parašais.

Įmonės direktorius aiškino, kad kuras iš vilkikų bakų buvo išsiurbiamas neva laikantis priešgaisrinės saugos reikalavimų, būtinų atliekant automobilių remonto darbus. Vienas iš vilkikų „remontuotas“ devynis kartus, o „remonto“ metu iš jo išsiurbtos daugiau nei 3 tonos dyzelino. Tačiau bendrovė nepateikė jokių vilkikų remonto darbus patvirtinančių dokumentų ar kuro išpylimo aktų. Pateikti tik kuro įsigijimo dokumentai, iš kurių nustatyta, kad į bakus buvo pilamas ir rusiškas kuras.

Minėtų bendrovių direktoriams rekomenduota patikslinti deklaracijas ir sumokėti apskaičiuotą akcizą. Priešingu atveju bus sprendžiamas klausimas dėl tolesnių kontrolės veiksmų.

Už neteisėtai laikomus degalus pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė ir bauda iki 20 tūkst. litų.


Šiame straipsnyje: degalaikuras

NAUJAUSI KOMENTARAI

ką reiškia

ką reiškia portretas
Už neteisėtai laikomus degalus pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė ir bauda- ? turiu bačką ir laikau, liko po kelionės, važiuosiu vėl susipilsiu, koks cia kubilistano reikalaS?

Z2

Z2 portretas
Kur tos tonos?Norėčiau prisipilt baką.Legalūs degalai griauna šeimos biudžetą.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių