Mergaitės liudijimas: mama meluoja, kad Andrius manęs nelaižydavo

Pažymą apie galimą seksualinį Drąsiaus Kedžio dukters išnaudojimą išdavusi tyrėja Rasa Kairienė teisme apie minėtą dokumentą kalbėti atsisakė, tačiau prabilo apie mergaitės tėvo ir Andriaus Ūso muštynes.

Liudytoja: L. Stankūnaitė sutrukdė dukters apklausai

Buvusi Kauno policijos tyrėja R. Kairienė dėl minėtos pažymos yra teisiama Panevėžio teisme, tad ji turėjo teisę atsisakyti duoti parodymus ir ja pasinaudojo.

R. Kairienė prisiminė kai kurias prieš ketverius metus vykdyto tyrimo detales. Teismui ji aiškino, kad pirminiai tyrimo veiksmai buvo atlikti ne jos. Ji nurodė, kad iš pradžių tikrino deklaruotą mergaitės mamos gyvenamąją vietą, vėliau ten vyko daryti galimos nusikaltimo vietos apžiūros.

„Buvo nuvykta į tą butą, bet į tą butą niekas neįleido. Pareiškimas (dėl galimo seksualinio išnaudojimo – red. past.) pateiktas savaitę po įvykių, tai kokie galimi įrodymai? Vaikas mažametis. Neapklausus vaiko neaišku, ar tikrai tas įvykis galėjo būti“, – teismui liudijo tyrėja.

R. Kairienė taip pat nurodė, kad vienu metu, kai ji vykdė tyrimą, buvo išvykęs ir mergaitės tėvas, ir mama, tad apklausti juos papildomai nebuvo galimybės. Tik tada, kai grįžo D. Kedys, 2008 m. gruodžio 17 d., buvo suderinta vaiko apklausa.

R. Kairienė pasakojo, kad mergaitės apklausą atlikinėjo pati, vaiko teisių atstovė ir psichologė, apklausa buvo filmuojama.

„Su prokurore buvo suderinta tokia taktika, kad galimi įtariamieji nebūtų išgąsdinti, kad mamos apklausa vyktų po mergaitės apklausos“, – prisiminė R. Kairienė.

2008 m. pabaigoje buvo apklaustas ir įtariamasis A. Ūsas. R. Kairienė, klausiama apie A. Ūso apklausą ir jo parodymus, sakė mažai ką prisimenanti. Ji taip pat negalėjo patikslinti, kokio turinio žinutė esą buvo rasta A. Ūso mobiliajame telefone.

Buvusi Kauno policijos tyrėja kalbėjo ir apie antrąją mergaitės apklausą, kuri nepavyko. Tam, kaip nurodė R. Kairienė, esą sutrukdė mergaitės mama L. Stankūnaitė.

Esą atvežus mergaitę į antrąją apklausą, R. Kairienės žodžiais, „įvyko incidentas tarp įtariamojo ir mergaitės tėčio, ir tuo metu mama buvo įstumta į (apklausos – red. past.) kambarį“.

„Mama pasišnekėjo su mergaite, ir ji tuomet pasakė, kad nenori duoti parodymų, nenori kalbėti – tai yra užfiksuota protokole, kurį pasirašė ikiteisminio tyrimo teisėjas, prokurorė“, – nurodė R. Kairienė.

Ji taip pat teigė, kad L. Stankūnaitei apie mergaitės apklausą pranešta nebuvo. Paprašyta patikslinti, ką reiškia jos žodžiai „mama buvo įstumta“, R. Kairienė prisiminė D. Kedžio ir A. Ūso peštynes.

Esą koridoriuje, šalia vaiko apklausos kambario, ji bandė tramdyti besimušančius A. Ūsą ir D. Kedį, o tuo metu L. Stankūnaitė pateko pas mergaitę.

„Du suaugę vyrai pešasi, o vaiko teisių apsaugos specialistė, prokurorė ir aš bandome juos išskirti, tuo metu į apklausos kambarį yra papuolusi mama“, – teismui aiškino R. Kairienė, pridūrusi, kad L. Stankūnaitė su mergaite kabinete galėjo užtrukti nuo 5 iki 10 min.

R. Kairienės teigimu, po to mergaitė parodymus duoti atsisakė.

Paprašyta pakomentuoti, ką mergaitė pasakojo per pirmąją apklausą, R. Kairinė kalbėjo pinkliai. „Ji dėstė, kad yra storas dėdė, kad ji miega su mama. Daugiau tikrai negaliu prisiminti“.

Tačiau A. Ūso advokatas šioje vietoje patikslino, kad parodymuose užfiksuoti kiek kitokie mergaitės žodžiai – esą ji nurodė mieganti su tėvu.

V. Naruševičienės dukra: A.Ūsas nupirkdavo čiulpinukų

Teismas skelbia ir Violetos Naruševičienės dukters parodymus. Daugiau nei valandą trunkančiame pokalbyje su psichologe, kuris buvo filmuojamas, mažametė džiugiai pasakoja apie santykius su L. Stankūnaitės dukra, laisvalaikį, aplinką.

Mergaitė pasakoja, kad su L. Stankūnaitės dukra susitikdavo, žaisdavo „kai leido jos tėtis“. Taip pat prisimena, kad abi mažametės žaisdavo ir nakvodavo L. Stankūnaitės bute.

Klausiama apie L. Stankūnaitės „draugą Andrių“, mažametė pasakė, kad šį matė tik vieną kartą.

„Jis geras žmogus. Jis Deimantei nupirkdavo žaisliukų. Vieną kartą nupirko namelį. Jis pirkdavo jai visko. Kartais mums abiem čiulpinukus“, – pasakoja mergaitė.

Detalizuodama „dėdę Andrių“ ji nurodė, kad šis buvo storas ir jai nelabai patiko.

„Jis Deimantės draugas. Andriaus pavardės nežinau. Niekada Laimutė su Andriumi nepalikdavo“, – nurodė mergaitė.

„Geras jis toks, bet man jis nepatinka. Jis Deimantės draugas“, – minėjo ji.

Apklausiama mergaitė sako, kad jai „nusibodo kalbėti apie Andrių“.

D. Kedžio dukra: A.Ūsas man į burną kišo „sysalą“

Vadinamojoje pedofilijos byloje teismas skelbia galimai tvirkintos mažametės D. Kedžio dukters apklausas. Jose mergaitė užsimena, kaip įtariamasis A. Ūsas ją laižė, kišdavo savo „sysalą“ jai į burną.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas paviešimo tris galimai seksualinę prievartą patyrusios D. Kedžio dukters apklausas. Visose trijose nufilmuotose apklausose mažametė psichologei užsimena apie tai, kad A. Ūsas ją tvirkino.

Pirmoji mažametės apklausa daryta dar 2008 gruodžio 17 d. Kalbėdama su psichologe mergaite nurodo: „Mane laižo Ūsas. Tokia jo pavardė. Laižo liežuviu. Tuo metu buvo mama ir aš“.

Psichologė, pasak pagarsintos apklausos protokolo, rodo žmonių paveikslėlius ir klausia, kur A. Ūsas ją laižė. Mergaitė pažymi veidą, nosį, ausis.

Iš pateikto mergaitės apklausos vaizdo įrašo matyti, kad mažametė, išgirdusi kai kuriuos klausimus, painiojasi. Klausiama, ar ateina pas mamą A. Ūsas, ji kartais nurodo, kad nežino, vėliau – vėl kitaip.

Klausiama, ar A. Ūsas prašė, kad ši jį laižytų, mergaitė nurodo teigiamai ir nurodė, kad tai buvo daroma daug kartų.

2008 m. gruodžio 30 d. vėl apklausiama galima nukentėjusioji – dar nekalbesnė.

Klausiama apie „dėdę Andrių“ mergaitė prisimena, kad jau čia buvo ir visko nebepamena.

D. Kedžio dukra, kalbėdama apie savo laisvalaikį, nenoriai ir pinkliai atsakinėdama, vėliau vėl ištaria: „Ūsas man nelabai buvo geras, bet nenoriu kalbėti. Laižė jis man „sysalą“, „šikną", aš tikrai nenoriu kalbėti apie paveikslėlį, nenoriu kalbėti apie Andrių, aš su juo nesusitikusi, nežinau. Jau nieko nežinau, ką man veikti. Mes nieko įdomaus su juo neveikdavom“.

Paskutinėje apklausoje, kuri atlikta 2009 birželio 9 d. D. Kedžio dukra vėlgi kalba nenoriai.

„Aš tada kalbėjau, kaip man laižo, aš nenoriu piešti piešinio“, - sako mergaitė psichologei.

Atsakinėdama į kai kuriuos klausimus mergaitė tyli ir trina akis.

Ji nurodo, kad viską jau yra pasakojusi anksčiau, tačiau nereaguoja į prašymus tai pakartoti. Vėliau kalba: „Miegu su tėčiu, mano mama gyvena kitur, senai mamos nemačiau, nes mama man meluoja. Mama meluoja, kad Andrius man nieko nelaižydavo. Ten kai pas mamą gyvenau vonioje laižydavo jis man ten“.

Ji tęsia: „Man Andrius laižydavo „sysalą“, man įkišdavo „sysalą" į burną, kišdavo man į burną tą savo „sysalą“. Mama pamatydavo, ką jis daro, tada mama mušdavo Ūsą su diržu. Mama jį mušdavo visur. Mama manęs nemušdavo. Apie tai dar pasakojau Neringai, tėčiui“.

Tačiau apklausos protokole pastebima, kad mergaitė negali paaiškinti, ką ir kodėl ji vadina „sysalu“.

Apklaus dar vieną liudytoją ir ekspertę

Vadinamąją pedofilijos bylą nagrinėjantis Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nusprendė liudytoju apklausti mergaitės motinos draugą ir ekspertę.

Apie su L.Stankūnaite bendravusį asmenį, vardu Linas, per apklausą ikiteisminio tyrimo metu prasitarė Violetos Naruševičienės dukra. Ji teigė, kad su šiuo vyru žaisdavo.

Taip pat teismas nori apklausti mergaitę tyrusią ekspertę.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs kitą ketvirtadienį.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas vasarį pradėjo nagrinėti prieš dvejus metus žuvusio A.Ūso bylą, kurioje jam pateikti įtarimai dėl mažametės D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters tvirkinimo. Bylos nagrinėjimas jau eina į pabaigą.NAUJAUSI KOMENTARAI

lina

lina portretas
Kodėl visi prieš teismą suserga? Turbūt vagšai neatlaiko įtampos...

lina

lina portretas
Atsiprašau, norėjau parašyt VARGŠAI

dana

dana portretas
mano manymu kam cia dar papildyti, visiems viskas atsibodo , te visi laimingai gyvena...
VISI KOMENTARAI 108
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių