Mažylį palaidojusi mama savo sugyventiniui linki supūti kalėjime

Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti neregėto žiaurumo bylą. Sugyventinės ir keturių jos vaikų gyvenimą pragaru pavertusiam Juozui Vaitekėnui liko išgirsti tik nuosprendį.

Už nė ketverių neturėjusio mažylio nužudymą ir sūnų ginti bandžiusios sugyventinės suluošinimą 36-erių vyrą siūloma įkalinti 20 metų.

Maždaug metus kartu su J.Vaitekėnu gyvenusi 27-erių G.Podlipskienė tikina jautusi nuolatinę baimę.

„Aš norėčiau, kad jį nuteistų kalėti iki gyvos galvos“, – neapykantos buvusiam sugyventiniui neslėpė jauna moteris, palaidojusi sūnelį Genočką.

Į smegenis išsiliejo kraujas

Kraupi tragedija įvyko pernai birželį viename Alytaus daugiabučių. Negyvą berniuką policija aptiko vakare, tačiau mažylio kančios prasidėjo ankstų tos dienos rytą.

Kaltinamojoje išvadoje teigiama, kad kaltinamasis J.Vaitekėnas sugyventinės sūnui Genočkai liepė atsistoti ant kėdės, pasilenkti į priekį ir sunėrus rankas už galvos daryti pritūpimus.

Vaikas neišlaikė pusiausvyros ir galva trenkėsi į grindis. J.Vaitekėnas atsistoti mėginusiam berniukui spyrė. Vaikas dar kartą žnektelėjo ant grindų. Vėliau ekspertai nustatė, kad mažyliui išsiliejo kraujas į smegenis.

Motinai pamėginus užstoti sūnų, sugyventinis ir jai smogė kumščiu į pilvą.

Teisme  G.Podlipskienė nurodė, kad šitaip sugyventinis su berniuku elgėsi todėl, kad vaikas pasakė mamą mylįs labiau nei sugyventinį.

Sugyventinis nepripažino kaltės

J.Vaitekėno smūgis sugyventinei nepraėjo be pėdsakų. Blogai pasijutusią moterį medikai greitosios pagalbos automobiliu išvežė į ligoninę, kurioje ji buvo operuota.

Kritiką, kad pati išvyko į ligoninę, o vaikus paliko žiauriam sugyventiniui, G.Podlipskienė atrėmė. Esą ji medikams pasakė, kad vienas iš berniukų yra silpnas. Gydytojai su vaikais liekančiam J.Vaitekėnui liepė paskambinti, jei vaikui pablogės.

Būdama ligoninėje G.Podlipskienė telefonu gavo žinutę. J.Vaitekėnas pranešė apie pritūpimus dariusio ir žemėn kritusio mažylio mirtį.

Tada policija ir rado daugiabučio bute ne tik mirusį berniuką, bet ir tris jo brolius – 10-ties, 7-erių ir 10 mėnesių. J.Vaitekėnas buvo dingęs.

Su J.Vaitekėnu dingo ir tuo metu kartu gyvenęs pastarojo draugas Vaidas Diškevičius. Teisme pastarasis prisipažino keletą kartų tekštelėjęs vaikams per sėdynes, tačiau tai esą buvę labiau sudrausminimai nei vaikų mušimas.

Tuo tarpu J.Vaitekėnas ir teisme nepripažino savo kaltės. Tai, ką jis darė su Genočka, vadino sporto treniruotėmis.

Liepdavo mamą kandžioti

Po nelaimės iš Alytaus į Švenčionių rajoną pervažiavusi gyventi G.Podlipskienė neslepia, kad buvęs sugyventinis muštruodavo visus jos sūnus, tačiau Genočkai kliūdavo daugiausia.

„Nežinau, kodėl jis Genočką labiausiai skriaudė. Juozas (J.Vaitekėnas – red. past.) nekentė mano buvusio vyro, o jo ir sūnaus vardai tokie patys“, – pečiais truktelėjo G.Podlipskienė.

Gyvenimą drauge su žiaurumu pasižymėjusiu ne kartą teistu J.Vaitekėnu keturių vaikų mama dangsto baime. Į Alytų ji atsikraustė jau stebima socialinių darbuotojų, nes ankstesnė jos šeima buvo įtraukta į rizikos šeimų sąrašą.

Kuomet G.Podlipskienę su vaikais lankydavo socialiniai darbuotojai, J.Vaitekėnas slėpdavosi namuose.

„Jeigu aš būčiau ėmusi skųstis, jis būtų išgirdęs ir tada kankinęs vaikus ir mane“, – aiškino G.Podlipskienė. Moteris nesutiko, kad jos buvęs sugyventinis nuolat girtavo, tačiau neneigė, kad kartais išgerdavo.

Tačiau labiausiai G.Podlipskienė akcentavo vyro žiaurumą: „Juozas liepdavo vaikams kąsti mamai. Būdavo, kraujas bėga, o jis juokiasi“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
Kodėl moterys mieliau renkasi tokius vyrus negu kultūringus beretininkus?

Baisu

Baisu portretas
Išsigymėlį tegul dvigubai kankina kalėjime "kolegos". Na, bet ir yra kvailų moterų, kokie nelaimingi jos vaikai. BŪTINA atimti vaikus iš juos kankinti leidusios motinos.

Baisu

Baisu portretas
Uz toki nusikaltima vargani 20 metu, o realiai po 10 metu laisvas, iki gyvos galvos be teises i malone toki isgama, kodel teismai tokie svelnus recidyvam
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių