Mamos mušama trylikametė paprašė policijos pagalbos (papildyta)

Nebeapsikentusi nuolat iš motinos patiriamo smurto trylikametė palangiškė iškvietė policiją. Įsikišus pareigūnams paauglė su savo katinu iškeliavo į laikinąją paramos grupę, o mama - į psichiatrijos ligoninę.

Antradienio rytą mažametės skambutis į Palangos policiją akimirksniu išjudino budėtojus iš žiemos ramybės. Mergaitė verkdama prašė pagalbos gelbėti ją nuo mamos smūgių.

Netrukus policininkai nuskubėjo į Medvalakio gatvę, kur viename bute gyvena neseniai į kurortą atsikėlusi gyventi verslininkė su dukra. Bute tvyrojo įtampa, baldai išstumdyti, ant grindų mėtėsi suplėšyti mergaitės vadovėliai ir sąsiuviniai.

Trylikametė verkė ir slėpėsi nuo mamos už policininkų nugarų.

„Nepasiliksiu su mama! Bijau! Ji mane muša. Nenoriu daugiau su ja gyventi“, - guodėsi apsiašarojusi mergaitė, glausdama prie savęs katę.

Pareigūnams ji pasakojo, kad mama jau kelias dienas siautėja, pyksta, barasi ir muša ją per galvą be jokio pagrindo.

Paauglė neslėpė nuolat girdinti iš mamos priekaištus, kad dėl jos ši negalinti sumokėti skolų bankui, kad dukra netvarkanti savo daiktų.

Pykčio priepuolyje moteris suplėšė knygas ir sąsiuvinius, o kai dukra atsisakė pusryčių, indus su maistu drėbė į kriauklę ir viską sudaužė.

Dar išvakarėse moteris siautėjo namuose, draskė daiktus, stumdė baldus.

Net policininkų akivaizdoje įširdusi 54 metų moteris nesistengė raminti dukros. Šaukė, kad ši galinti važiuoti, kur tik nori ir nekvaršinti jai galvos. Pasak Palangos pareigūnų, moteris atrodė keistai, buvo apsiverkusi, svirduliavo, nors nebuvo girta, negalėjo susitvardyti.

Mergaitė noriai sutiko važiuoti į vaikų globos grupę darželyje „Ąžuoliukas“. Ji prašė policininkų tik vieno leisti vežtis katę. Kad vaikas nebūtų dar labiau traumuojamas, į globos grupę iškeliavo ir mergaitės augintinė.

Pareigūnai įkalbėjo moterį važiuoti pasitikrinti sveikatos į Klaipėdoje Bangų gatvėje esančią gydymo įstaigą. Ar vaikas buvo skriaudžiamas dėl motinos ligos, paaiškės ištyrus jos psichiką.

Trylikametė anksčiau niekam neprasitarė apie patiriamą namuose smurtą. Dar vasarą mergaitės draugės matė ją sumuštą. Nuo smūgio į galvą akies obuolys buvo pasruvęs krauju. Mergaitė teigė, kad mamos pykčio protrūkius jai tenka išgyventi jau bene trejus metus. Paklausta, kodėl nesiskundė anksčiau, paauglė tik trūkčiojo pečiais. Ji pasakojo, kad vasarą mama išvažiuodavo tvarkyti verslo reikalų į Šiaulius ir palikdavo namuose ją vieną kelioms dienoms. Tačiau nieko nestokojusi mergaitė dėl to nesijautė nuskriausta.  

Verslininkė Šiauliuose yra įsigijusi nekilnojamojo turto, tačiau dėl sunkmečio negali jo parduoti. Ją slegia skolos bankui. Galbūt tai lėmė jos pykčio priepuolius.

PAPILDYTA:

Kalbėdama su policininkais mergaitė prasitarė, jog močiutė greičiausiai nenorės jos auginti, o su teta ji bendravo tik prieš kelerius metus. Suaugusi trylikametės sesuo gyvena užsienyje.

Gyvenimas „Ąžuoliuke“ mamos skriaustos paauglės neišgąsdino, nes dabar čia nėra vyresnių vaikų.

Architekte dirbanti moteris, dukros apkaltinta smurtu, neseniai Lietuvoje pagarsėjo dėl spaudoje plačiai išviešinto konflikto su seseria - garsia drabužių dizainere. Du dešimtmečius nebendravusios seserys viešai skalbė tarpusavio nesantaikos skalbinius dėl mirusio tėvo turto, kurį paveldėjo Vilniuje gyvenanti dizainerė.

O prieš trejetą metų tada Palangos savivaldybėje Architektūros skyriuje dirbusi ta pati moteris buvo įtarta kyšininkavimu. Mat savo tiesioginei viršininkei į užantį ji įkišo porą šimtų litų, aiškiai nepasakiusi, už ką juos duoda. Tiesa, tyrimą prokurorai nutraukė.

Palangos policininkai šią moterį įsiminė iš kaimynų skundo, neva supykusi dėl kaimynų netvarkingai parkuojamo automobilio, subadė svetimos mašinos padangas.

Tai ne vienintelis atvejis, kai vaikai prašo apginti juos nuo smurtaujančių tėvų. Rudenį viena mama buvo apskųsta pradinuko jauniausiojo iš trijų sūnų. Vaikas skundėsi, kad mama nuolat muša jį ir brolius. Auklėjimo priemone ji dažniausiai pasirinkdavo diržą ar kokio nors elektros prietaiso laidą.

Sulaukusi dėl to iš policijos priekaištų moteris tikino nežinanti, kaip kitaip sutramdyti sūnus.

Tąkart vaikas pats atvyko į policiją skųsti mamos. Dulkių siurblio laidu sumuštam berniukui atlikta teismo medikų ekspertizė. Specialistai aptiko ant kūno kraujosruvų, tačiau mama išsisukinėjo sūnaus nemušusi, o mėlynes, jos tvirtinimu, vaikas gavo išdykaudamas ir griuvinėdamas.

Kiek prisiminė Palangos policijos komisariato tyrėja Genovaitė Jociuvienė, prokuratūra ikiteisminį tyrimą nutraukė, nes vaikas atsiėmė savo žodžius, vos tik pareigūnai atėjo su moterimi pabendrauti į namus, kur tuo metu buvo ir vaikai.

Po šio įvykio vaikų nusiskundimų dėl mamos smurto nebegauta. Neretai pareigūnai sutinka šios šeimos berniukus. Jie noriai bendrauja su policininkais ir tikina, kad mama daugiau jų nebemuša.

Palangos policininkai yra dažni svečiai mokyklose. Mokinukams jie aiškina ne tik apie vaikų pareigas, bet ir apie teises, gal todėl ko ne kiekvienas kurorto mokinys žino, kaip apskųsti prieš juos smurtaujančiuosius.


Šiame straipsnyje: smurtas prieš vaikus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių