L.Stankūnaitė ir jos tėvai pripažinti nukentėjusiais pareigūnų byloje

Nužudytos kaunietės Violetos Naruševičienės tėvai ir sesuo Laimutė Stankūnaitė pripažinti nukentėjusiais buvusių aukšto rango policijos pareigūnų byloje. Joje jie kaltinami dėl netinkamo pareigų atlikimo, reaguojant į planuojamus teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymus.

Nutartį pripažinti šiuos asmenis nukentėjusiais penktadienį priėmė baudžiamąją bylą dėl netinkamo pareigų atlikimo, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo nagrinėjantis Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas.

Teismas atsižvelgė į tai, kad Stankūnai prarado dukrą, o L.Stankūnaitė - seserį. Procese leista dalyvauti jų advokatui, BNS pranešė teismo tarnautojai.

Tarp šios bylos kaltinamųjų - buvęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas, buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro vado pavaduotojas Tomas Ulpis, Kriminalinio policijos biuro pareigūnai, operatyvinius veiksmus atlikę Dariušas Sinkevičius ir Vitalijus Vitkovskis bei jų vadovas, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Emilijus Damukaitis.

Ankstesniame posėdyje nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta nužudyto Kauno teisėjo J.Furmanavičiaus motina Anelė Furmanavičienė. Dabar šioje byloje bus keturi nukentėjusieji.

Tačiau pradėti nagrinėti bylą penktadienį teismui nepavyko, nes susirgo vienas kaltinamųjų D.Sinkevičius.

Bylą tęsti ketinama kitų metų sausio 31 dieną.

Šios bylos teismui nepavyksta pradėti nagrinėti trečią kartą iš eilės - lapkričio 16 dieną į teismą atvykę trys kaltinamieji pareiškė, kad neturi advokatų.

Žiniasklaidoje skelbta, kad prieš žudynes apie planuojamus Drąsiaus Kedžio veiksmus buvo įspėta policijos vadovybė, tačiau priekaištauta, kad pareigūnai nesiėmė veiksmų užkirsti kelią nusikaltimui.

Apie tai žiniasklaidai pranešė Mindaugas Žalimas. Jo teigimu, prieš žudynes Kaune 2009 metų spalį, kai buvo nužudytas Kauno apygardos teismo teisėjas J.Furmanavičius ir V.Naruševičienė, apie planuojamus Drąsiaus Kedžio veiksmus jis esą įspėjo Policijos departamento vadovybę. Tačiau pareigūnai esą nesiėmė jokių veiksmų, kad užkirstų kelią žudynėms.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai lapkritį Kauno rajono apylinkės prokuratūroje ir tuoj pat perduotas Generalinei prokuratūrai. Tyrimą atliko pareigūnų grupė, sudaryta iš Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorų, Policijos departamento Imuniteto valdybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrėjų.

Prokurorai sako nustatę, kad du žmones nužudė kaunietis D.Kedys, kurio buvusi sugyventinė L.Stankūnaitė yra V.Naruševičienės sesuo.

D.Kedys kaltino V.Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L.Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, pačios V.Naruševičienės mažametę dukrą. J.Furmanavičių ir A.Ūsą D.Kedys kaltino pedofilija. Teismas neseiai A.Ūsą išteisino, tačiau vaiko teisių specialistai nuosprendį apskundė.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Svarbus klausimai

Svarbus klausimai portretas
Kas apmoka brangiausio Kaune advokato Cerniausko paslaugas ? Be to, visi atsimename, kokie valkateles pradzioje buvo Stankunaites tevai. Kas, kodel ir uz kiek juos isprause, apkirpo, aprenge ir isdresiravo elgtis pries tv kameras?

Gyvačių lizdas

Gyvačių lizdas portretas
Štai kokie Lietuvos teisėsaugininkų standartai. Ant teisuolių pjedestalo sodinami nusikaltėlių bendrininkai, o aukos sumaišomos su purvu.Ar begali būti didesnis nukentėjusių aukų ir visų dorų Lietuvos žmonių paniekinimas.Ir tokią teisėsaugą globoja ir gina ne kas kitas, o prezidentūra. Į ką pavirto Lietuvos valstybė per 20 nepriklausomybės metų???Šlykščių ir šnypščiančių gyvačių lizdas įsiveisė pačios valdžios viršūnėse.

Prasalietis

Prasalietis portretas
Didelis prasymas:nedekite sios biologines nuotrauku nors per didziasias sventes!Ir dar pirmuose puslapiuose!?! Bjauru.......brrrrrrr....
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių