Lietuviai sukelia vis daugiau avarijų Rusijoje ir Vokietijoje

Populiariausi lietuvių maršrutai į užsienį atsispindi ne tik emigracijos ir turizmo statistikoje, bet ir draudimo bendrovių suvestinėse. Ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimo“ duomenimis, pastaruoju metu šie maršrutai pakito: beveik dvigubai padaugėjo avarijas sukėlusių lietuvių Rusijoje, stabiliai jų daugėja Vokietijoje, o mažėja Ispanijoje ir Italijoje. Apskritai lietuvių sukeliamų autoįvykių skaičius užsienyje nemažėja, o šių avarijų žalos net 7 kartų viršija gimtinėje įvykusių avarijų žalas.

„Į  autoįvykius užsienyje patenka ne tik emigrantai, bet ir trumpam, atostogauti ar į komandiruotes išvykę Lietuvos piliečiai. Iš užfiksuotų įvykių galime įžvelgti tam tikras tendencijas, kaip kinta mūsų tautiečių atostogų, emigracijos ar privačių kelionių maršrutai, o kurios šalys praranda populiarumą“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Nuo 2010-ųjų lyderio pozicijų pagal lietuvaičių sukeltas avarijas užsienyje neužleidžia Vokietija: šioje šalyje lietuvių sukeliamų autoįvykių skaičius tik auga. Šiemet į antrąją vietą išsiveržė Rusija, aplenkusi Lenkiją. Rusijoje per metus lietuviai sukėlė net 88 proc. daugiau autoįvykių nei 2011 metais. Trečioje vietoje „nelaimingiausių kelių“ sąraše – Lenkija.

„Rusija yra šalis, kuri vairuotojus paprastai pasitinka prastais keliais bei atšiauriomis oro sąlygomis – neretai šios aplinkybės tampa avarijų priežastimi. Gali būti, kad avarijų daugėjimas Rytų kaimynės keliuose susijęs su lietuvių verslo tendencijomis – vežti parduoti automobilius. Lenkijoje avarijų skaičius nestebina, nes ši šalis – ne tik tranzitinė vykstantiems į vakarų Europą, bet ir vienas karščiausių apsipirkimo taškų pastaraisiais metais: jau ne vienerius metus tautiečiai čia traukia pigiau įsigyti maisto ir buities prekių“, – sako Andrius Gimbickas.

Vokietijoje autoįvykių skaičiaus didėjimą draudikai sieja su darbo rinkos atidarymu. Ypač ryškus šuolis avaringumo statistikoje matosi 2011 metais (avarijų padaugėjo beveik 60 proc.), vidutiniškai avarijų skaičius Vokietijoje auga 40 proc.

Nuo 2010 metų avarijų skaičius Norvegijoje, kuri anksčiau buvo viena dažniausiai lietuvių lankomų šalių pagal autoįvykių skaičių, sumažėjo trečdaliu.

„Mūsų tautiečių kelionių geografija keičiasi, tam turi įtakos ir emigracijos krypčių kaita. Pavyzdžiui, Italijoje ir Ispanijoje eismo įvykių skaičius palaipsniui mažėja – nuo 2010 metų susitraukė dvigubai. Taip pat mažiau įvykių fiksuojama D. Britanijoje ir Airijoje – palyginus su užpernai, 2012 metais skaičius sumažėjo 45 proc. Manome, kad Ispanija iš tiesų praranda populiarumą kaip viena iš emigracijos krypčių, o įvykių skaičius D. Britanijoje mažėja dėl to, kad sudėtingiau vairuoti šioje šalyje, kur eismas vyksta lietuviams neįprasta kaire kelio puse. Pastebime, kad šioje šalyje dalis lietuvių patenka į avarijas tik todėl, kad tiesiog neįpratę ima važiuoti prieš eismą. Tad, gali būti, jog lietuviai tiesiog nusprendžia ten patys nevairuoti“, – sako A. Gimbickas.

Šiuos duomenis bendrovė pateikė išanalizavusi transporto priemonių valdytojų privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu apsidraudusiųjų sukeltų autoįvykių statistiką užsienyje.


Šiame straipsnyje: avarijosvokietijaRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

samas

samas portretas
Kas iš tų procentų? Kur absoliutūs skaičiai? Dabar, jei vietoj 2 avarijų įvyko 4, tai augimas 100%. Ką jis parodo?

bratka

bratka portretas
Tau pritariu,o kiek dar nepaskelbta? O del ko tos avarijos vyksta,manau aisku,bet tai niekam neidomu! Ar tu nemiegojes ar skraidai su fura,kaip jiems maza taip maza ir vistiek negana. Bus tada jau gana,kai uzlinks biznelis,nes jau dabar uz krovinius pjaunasi kai sunys uz kaula!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių