Kretingos rajone nušauta moteris

Antradienio rytas Kretingos rajono policininkams prasidėjo grėsmingu pranešimu. Iš Kvecių kaimo skambinusi moteris prašė pagalbos, mat į jos namus įsibrovę vyrai šaudo. Atskubėję pareigūnai rado ją nebegyvą.

Kvietė pagalbos

Atokiau nuo Kvecių kaimo, miške susispietusių trobų būrelis negyveno idiliškai. Šios vietovės gyventojai turėjo vieni kitiems priekaištų ir piktumo. Ar šį nesantaika galėjo tapti žmogžudystės priežastimi, netrukus išaiškins pareigūnai.

Vakar po aštuntos valandos 66 metų Bronė Girčienė skambino į Kretingos policiją ir prašėsi pagalbos. Moteris minėjo tris jaunus vyrus ir kalbėjo apie tai, kad jos namuose šaudoma.

Kai netrukus į sodybą už kelių kilometrų nuo Kretingos atskubėjo policininkai, policiją kvietusi moteris buvo nušauta. Dviejų kambarių mūriniame neseniai pastatytame namelyje šaudyta. Viena kulka pataikė B.Girčienei į krūtinę ir nutraukė jos gyvybę.

Apie grėsmę neužsiminė

Kol sodyboje darbavosi iš Klaipėdos atvykę teismo medicinos ir kriminalistinių tyrimų ekspertai bei Kriminalinės policijos biuro pareigūnai, į nušautosios namus parėjo ir B.Girčienei ūkio darbuose talkinęs bei tame pačiame ūkyje gyvenęs klaipėdietis Pranas. Vyras nustėro sužinojęs, kad šeimininkė nebegyva. Samdinys Pranas tikino pirmuoju autobusu vos po šeštos ryto išvežęs rytmetinį pieną į Palangą.

Keturias karves laikiusi ir pieną palangiškiams parduodavusi B.Girčienė sodyboje gyveno apie 16 metų. Jos sutuoktinis Edmundas, dirbantis ekskavatorininku bendrovėje „Inžinieriniai tinklai“, daugiau laiko praleisdavo poros bute Palangoje, bet dar ilgiau būdavo išvykęs į komandiruotes.

Apie žmonos žūtį E.Girčys sužinojo iš Kaune gyvenančio sūnaus. Greičiausiai pareigūnai pirmiausiai rado sūnų telefonų numerius.

Kas ir kodėl galėjo norėti B.Girčienės mirties, sutuoktinis tikino neįsivaizduojąs. Jis tvirtino, kad namuose nebūta jokių vertybių, be to, iš namų niekas nedingo. E.Girčys teigė, kad žmona didelių priešų neturėjo.

Nužudytosios vyras ir pagalbininkas trypčiojo kieme, abu labai jaudinosi, skėsčiojo rankomis ir svarstė, ko griebtis. E.Girčys prisiminė paskutinį kartą su žmona bendravęs sekmadienį. Ji nė neužsiminė apie kokią grėsmę, nesantaiką ar grasinimus.

Bylinėjosi su kaimynais

Kretingos rajono policininkai įvykio bei galimų nusikaltimo versijų vakar nekomentavo. Viena iš jų tyrimo krypčių gali būti siejama su sena B.Girčienės nesantaika su kaimynais Venckais. Prieš daug metų nusipirkusi iš Venckų dalį seno medinio namo ir žemės, moteris su artimiausiais kaimynais nebuvo geruoju.

Liucija Venckienė prisiminė teismą pasiekusį konfliktą ir net muštynes su B.Girčiene.

Pastaruoju metu L.Venckienės sūnus kivirčijosi su kaimyne dėl griūnančio medinio namo stogo, kuris galėjo sugadinti jo nuosavybę. Būtent vakar po pietų Kretingos rajono apylinkės teisme turėjo būti sprendžiamas ginčas dėl stogo.

L.Venckienė, kurios namas yra vos už kelių metrų nuo B.Girčienės namuko, tikino vakar pabudusi, kai kaimynės kieme jau buvo pilna policijos. Tiesa, drauge gyvenanti moters dukra jai pasakojusi, jog apie aštuntą ryto girdėjusi B.Girčienės namų sklidusį triukšmą.

„Ar nebus B.Girčienė kažkam labai dideliam ant kojos užmynusi? Labai mandri moteris buvo, oi mandri. Kažin ar ten kieno pasamdyti žmonės buvo? Mano sūnui nė į galvą nebūtų atėję tokie dalykai. Juk per teismą būtų viską išsiaiškinę“, - svarstė L.Venckienė.

 

 


Šiame straipsnyje: nužudymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių