Klaipėdos muitininkai surinko 228 mln. litų mokesčių

Pernai Klaipėdos teritorinė muitinė (KTM) surinko 228 mln. 91 tūkst. litų muitų, akcizų ir pridėtinės vertės mokesčių bei nustačiusi įvairius prekių gabenimo pažeidimus sulaikė prekių už daugiau nei 4 mln. litų.

Lyginant su 2007 metais, praėjusiais metais mokesčių surinkta 37 mln. 610 tūkst. litų arba 19,7 proc.daugiau. Pernai PVM apskaičiuota 202 mln. 207 tūkst. litų, muitų - 25 mln. 547 tūkst. litų, akcizų - 291 tūkst. litų. 2008 metais mokesčių surinkimui įtakos turėjo atskirų prekių apimtys ir už jas apskaičiuoti importo mokesčiai.

Daugiausiai importo mokesčių apskaičiuota už tereftalio rūgštį ir jos druskas, rapsų aliejų, rapsų sėklas, citrusinius vaisius ir kt. Lyginant su praėjusiais metais, mažiau mokesčių apskaičiuota už medieną, šaldytą žuvį bei neperdirbtą tabaką.

2008 metais už įvairius teisės aktų pažeidimus KTM pareigūnai surašė 1 tūkst. 153 administracinių teisės pažeidimų protokolus, o tai - 15 proc daugiau, lyginant su 2007 metais. Išnagrinėjus administracines bylas, pažeidėjams paskirta per 800 tūkst. litų baudų bei konfiskuota prekių už beveik 500 tūkst. litų. 2007 metais pagal KTM ir teismų sprendimus baudų paskirta kiek mažiau - apie 600 tūkst. litų.

Atikus prekių klasifikavimo, muitų tarifų taikymo, prekės kilmės, prekių muitinės vertės tikrinimus bei įmonių komercinės veiklos patikrinimus, 2008 m. papildomai apskaičiuota 116 mln. 863 tūkst. litų mokesčių.

Pernai KTM pareigūnai sulaikė įvairių prekių už daugiau nei 4 mln. litų. Daugiausia sulaikyta tabako gaminių, kurių vertė - 2 mln. 256 tūkst. litų. Iš viso sulaikyta beveik 600 tūkst. pakelių įvairių rūšių cigarečių.

Analizuojant išaiškintus pažeidimus bei nustatytus slėpimo būdus, pastebimos panašios daromų pažeidimų tendencijos - prekės, siekiant sumažinti mokesčius, deklaruojamos kitu kodu, slepiamos po kitomis prekėmis, įvairiose slėptuvėse ir pan. Įmantriai paslėptas prekes pareigūnams padeda surasti ir tarnybiniai šunys.

Praėję metai ypač sėkmingi buvo cigarečių paieškai apmokytai vokiečių aviganei Laki, kuri ne kartą paslėptas cigaretes aptiko įvairiose transporto priemonėse esančiose slėptuvėse, degalų talpyklose ir kitokiose slėptuvėse.

Nors populiariausia kontrabandine preke išlieka tabako gaminiai, 2008 metais uostamiesčio muitinės pareigūnai nustatė ne vieną atvejį, kuomet neteisėtai bandyta įvežti ar šalies teritorijoje gabenti ir kitų rūšių prekes. Pareigūnams keletą kartų buvo įkliuvę Lietuvos piliečiai, šalies teritorijoje neteisėtai gabenę didelius kiekius degalų, neturėdami tam prekių įsigijimo ir gabenimo dokumentų.

Ne kartą taip pat išaiškinti išradingai paslėptų smulkių prekių atvejai - pareigūnai tokias prekes aptiko kitų prekių pakuotėse, po keleivių viršutiniais rūbais, rankinių, termosų dvigubuose dugnuose, po automobilių variklių gaubtais ir kitose vietose. Taip gabenamos cigaretės, vaistai, maisto papildai ir kitos smulkios prekės.

Nemažai pažeidimų nustatyta Panemunės kelio poste. Šiame poste muitinės pareigūnai sulaikė tūkstančius nedeklaruotų piniginių, batų ir skėčių už beveik 114 tūkst. litų, sulaikė beveik 27 kilogramus gintaro, įvertinto beveik 25 tūkst. litų bei išaiškino Klaipėdos teritorinei muitinei rekordinę - 2 mln. litų vertės cigarečių kontrabandą.

Kituose postuose nustatyta kitokių pažeidimų - viename iš jūrų uosto postų sulaikyta 4 tūkst. vienetų televizorių nuotolinio valdymo pultelių, paženklintų suklastotais „Sanyo“ ir „Vestel“ prekių ženklais. Prekių ženklų savininkams nusprendus, 4 tūkst. vienetų pultelių buvo sunaikinti traiškant sunkiasvore transporto priemone bei spaudžiant presu.

Klaipėdos teritorinė muitinė yra viena iš ES muitinių, turinčių narų grupę. Tokią pareigūnų grupę keletą metų anksčiau yra įsteigusi Olandijos muitinė. Dar 2007 metais Klaipėdos teritorinėje muitinėje pradėta formuoti muitinės narų grupė yra atsakinga už povandeninės laivo dalies apžiūrą, siekiant išaiškinti neteisėtus prekių, pritvirtintų prie laivo korpuso, gabenimo atvejus.

Iš muitinės pareigūnų suformuota ir parengta muitinės narų grupė praėjusių metų pabaigoje atliko pirmąjį, ne mokomąjį, pasirinkto laivo povandeninės dalies tikrinimą.


Šiame straipsnyje: muitinėstatistikaIM190735335

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių