Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo su sekso reikmenimis

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl psichotropinių medžiagų ir jų darinių platinimo Klaipėdos apskrityje (sekso prekių parduotuvėse „Amsterdamas“) bei kitų nusikalstamų veikų.

Parduotuvių tinklo savininkui ir bendrovės buhalterei inkriminuojamos 7 nusikalstamos veikos.

Bendrovės savininkui įteikti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, neteisėto vertimosi ūkine ir komercine veikla, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais.

Bendrovės buhalterė įtariama apgaulingai tvarkiusi apskaitą.

Teisėsaugininkai nustatė, kad parduotuvėse „Amsterdamas“ buvo prekiaujama naujomis psichoaktyviomis medžiagomis – reklamuojamais narkotinių (psichotropinių) medžiagų (kokaino, MDMA, kanapių ir jų dalių bei pan.) pakaitalais, neva neturinčiais sudėtyje uždraustų ir sveikatai žalingų komponentų.

Įtariama, kad parduotuvių darbuotojai pagal bendrovės savininko nurodymą, nežinodami apie disponuojamų medžiagų žalingas savybes ir apyvartos apribojimus, patys gamindavo psichotropinių medžiagų darinių ir kitų medžiagų mišinius, vėliau juos parduodami leidykloje-spaustuvėje pagamintose pakuotėse „Twist“, „Storm“ bei „Love Powder“.

Neteisėta parduotuvių „Amsterdamas“ veikla nutraukta 2010 m. gruodžio mėnesio pabaigoje, po to, kai Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai sulaikė parduotuvių „Amsterdamas“ savininką.

Kratos metu prašmatniame kaltininko kotedže policijos pareigūnai aptiko apie 225 g miltelių su psichotropine medžiaga – mefedronu, apie 1 kg kitos psichotropinės medžiagos ir jos darinių bei virš 125 000 Lt, neapskaičiuotų bendrovės buhalteriniame balanse ir, įtariama, gautų vykdant neteisėtas ūkines ir komercines operacijas bei nusikalstamas veikas.

Pas psichotropinių medžiagų darinius fasavusią darbuotoją teisėsaugininkai aptiko dar apie 1 kg naujos psichoaktyviosios medžiagos – psichotropinės medžiagos katinono darinio (4-MEC).

Taip pat apie 200 g analogiškos medžiagos, supakuotos į reklamines pakuotes, aptikta Klaipėdos ir Kretingos parduotuvėse „Amsterdamas“.

Be to, parduotuvėse aptikta virš 22 000 Lt, neapskaičiuotų bendrovės buhalteriniame balanse.

Įtariama, kad, nusikalstamai praturtėjęs bei siekdamas nuslėpti ir įteisinti, įtariama, nusikalstamu būdu įgytus pinigus, parduotuvių tinklo savininkas dalį jų panaudojo lėšų legalizavimo finansinėms operacijoms atlikti bei sandoriams sudaryti.

Taip pat įtariama, kad, siekdamas lėšų legalizavimo tikslo, kaltininkas nusikalstamu būdu įgytus pinigus panaudojo įsigydamas kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, kuris įregistruotas jo šeimos narių, giminaičių, taip pat susijusių fizinių ir juridinių asmenų vardais.

Nustatyta, kad bendrovė 2010 m. neužregistravo apskaitos registre „Kasa“ virš 3 mln. Lt įplaukų, neįtraukė į apskaitą narkotinių (psichotropinių) medžiagų (jų darinių) gaminimo, perdirbimo, pardavimo už beveik 3 milijonus litų, gavo virš 2, 8 mln. Lt pajamų. Taip pat negalima nustatyti, kur panaudoti beveik 3 mln. Lt.

Turto konfiskavimui užtikrinti ikiteisminio tyrimo metu apribotos su kaltininku susijusių juridinių ir fizinių asmenų nuosavybės teisės į beveik 1 mln. Lt vertės kotedžą Klaipėdoje, į beveik 400 tūkst. Lt vertės butą Klaipėdoje, į beveik 80 tūkst. Lt vertės automobilį „Mercedes Benz E 500“, į automobilį „Mercedes Benz CLS 320“, kurio vertė viršija 90 tūkst. Lt, bei į beveik 150 tūkst. Lt grynaisiais.

Viso konfiskuotino turto ir pinigų vertė viršija 1, 6 mln. Lt.

Be to, Klaipėdos apygardos teisme šiuo metu nagrinėjamoje kitoje baudžiamojoje byloje parduotuvių savininkas kaltinamas neteisėtai disponavęs narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis labai dideliais kiekiais.

LR BK 1891 str. 1 d. už nusikalstamą praturtėjimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

LR BK 216 str. 1 d. už nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimą numato laisvės atėmimą iki 7 metų.

LR BK 260 str. 3 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

Ikiteisminio tyrimo veiksmus uostamiesčio teisėsaugininkai atliko bendradarbiaudami su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu prie LR Vyriausybės, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padaliniais, Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centru, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie LR Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos apygardos valdyba, užsienio ekspertinėmis (Latvijos Respublikos Organinės sintezės institutas) ir teisėsaugos (JAV) institucijomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

.

. portretas
Nesveikus litus dare...

x

x portretas
super

p

p portretas
Dabar gales zonoj ant kojkes AMG zenkla uzsilipdyti 10 metuku.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių