Kinijos politiko žmona galimai užsakė brito nužudymą

Vienas verslininkas iš Didžiosios Britanijos, kurio nužudymas sukėlė politinį sąmyšį Kinijoje, buvo nunuodytas, kai pagrasino atskleisti vieno lyderio žmonos planą išvežti į užsienį dideles pinigų sumas, pranešė du šaltiniai, susipažinę su policijos tyrimu.

Ši informacija buvo pirmoji, konkrečiai įvardijanti brito Neilo Heywoodo nužudymo motyvą.

N.Heywoodo nužudymas sužlugdė vieno iš Kinijos lyderių Bo Xilai viltis įsitvirtinti valdžios viršūnėje ir sutrikdė pusiausvyrą Komunistų partijoje, kurioje greitai turėtų įvykti lyderių pasikeitimas.

Pasak šaltinių, Bo Xilai žmona Gu Kailai praeitų metų pabaigoje paprašė N.Heywoodo pervesti į užsienį didelę pinigų sumą ir įtūžo, kai britas pareikalavo gerokai didesnio užmokesčio už šią paslaugą negu ji tikėjosi.

Moteris kaltino verslininką, kad jis yra pernelyg godus, ir suplanavo jo nužudymą, kai N.Heywoodas pagrasino galintis atskleisti jos machinacijas, sakė vienas iš šaltinių, apibendrindamas policijos tyrimo rezultatus.

Abu šaltiniai kalbėjosi su tyrėjais Kinijos pietvakariniame Čongčingo mieste, kuriame buvo nužudytas N.Heywoodas ir kuriame Bo Xilai buvo susikūręs su nusikalstamumu kovojančio Komunistų partijos lyderio reputaciją.

Gu Kailai šiuo metu laikoma arešte dėl įtariamo N.Heywoodo nužudymo suplanavimo ir įvykdymo, nors jokių detalių apie šio sąmokslo motyvus ir patį nusikaltimą nebuvo oficialiai paskelbta - Kinijos žiniasklaida tik paminėjo, kad britas buvo nužudytas kilus ginčui dėl pinigų.

Glaudžius ryšius su Kinijos policija palaikantys šaltiniai teigė gavę išsamesnės informacijos apie šį tyrimą.

Pasak jų, N.Heywoodas anksčiau buvo artimas Gu Kailai draugas ir padėdavo jai tvarkyti finansines operacijas užsienyje. Jis buvo nužudytas, kai pagrasino atskleisti Gu Kailai aferas.

„Heywoodas jai sakė, jog jeigu ji galvoja, kad jis yra per godus, tokiu atveju jis su ja nebeprasidės ir neims iš jos nė cento, tačiau taip pat pareiškė galintis viską paviešinti“, - aiškino pirmasis šaltinis.

Abu šaltiniai sakė, kad policija įtaria, jog 41 metų B.Heywoodas mirė nuo į užnuodyto gėrimo. Jie tiksliai nežinojo, kurioje Čongčingo vietoje buvo nužudytas britas, tačiau kartu su kitais šaltiniais, prieinančiais prie tarnybinės informacijos, sakė manantys, kad N.Heywoodas mirė nuošaliame kalnų viešbutyje „Nanshan Lijing Holiday“, kuris dar žinomas kaip „Lucky Holiday“.

Šaltiniai nurodė, kad Gu Kailai ir N.Heywoodas, gyvenęs Kinijoje nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pradžios, seniai palaikė glaudžius artimus asmeninius santykius, tačiau jų nesiejo romanas.

Šaltiniai nežinojo detalių apie sandorius užsienyje, kuriuos N.Heywoodas padėjo tvarkyti Gu Kailai, tačiau sakė, kad šios informacijos paviešinimas būtų sukompromitavęs moterį ir jos ambicingą vyrą, siekusį iškilti į Kinijos valdžios viršūnę.

Kilus šiam skandalui, Bo Xilai buvo pašalintas iš posto.

„Gu Kailai sužinojo, kad Heywoodas nesutiks padėti ir netgi priešinasi grasindamas, kad gali paviešinti (informaciją) apie šiuos nežinomos kilmės pinigus, o tai kėlė didelį pavojų Gu Kailai ir Bo Xilai“, - aiškino pirmasis šaltinis, pageidavęs neskelbti jo vardo, nes ši byla esanti labai jautri.

Kol kas nepavyko gauti oficialaus patvirtinimo dėl bylos, kurią policija ruošia prieš Gu Kailai. Kinijos vyriausybė neatsakė į faksu išsiųstus užklausimus apie šią bylą. Kai kurie Bo Xilai šalininkai teigė, kad šis skandalas galėjo būti dirbtinai pakurstytas, siekiant jį sukompromituoti.

Nei su arešte laikoma Gu Kailai, kuriai už žmogžudystę grėstų mirties bausmė, nei su Bo Xilai susisiekti nepavyko.

Bo Xilai nesirodė viešumoje nuo kovo, kai jis surengė spaudos konferenciją parlamente, per kurią piktinosi dėl ant jo šeimos liejamo „purvo“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių