J. Liesis ir Ž. Žvagulis DP byloje galėjo duoti melagingus parodymus

Žinomi atlikėjai Žilvinas Žvagulis ir Juozas Liesis, liudydami Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje, davė faktiniams bylos duomenims prieštaraujančius parodymus.

„J.Liesis ir Ž.Žvagulis davė bylos faktiniams duomenims prieštaraujančius parodymus, juos reikia įvertinti“, - penktadienį sakydamas savo baigiamąją kalbą Vilniaus apygardos teisme teigė prokuroras Saulius Verseckas.

Įstatymas numato, kad už melagingus liudijimus teisme asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu.

Prokuroras sakė, kad „darbiečių“ turo per Lietuvą metu koncertavusiems dainininkams ir muzikantams buvo atlyginama lėšomis iš neoficialios Darbo partijos kasos, kurios nebuvo apskaitomos.

Prokuroras penktadienį aptarė Darbo partijos turo per Lietuvą finansavimą iš neapskaitytų lėšų.

Pernai rugsėjį Vilniaus apygardos teismas aiškinosi, kiek partija už koncertus mokėjo muzikos grupei „B'Avarija“, dainininkams Ž.Žvaguliui, Gintarei Karaliūnaitei.

Teisme liudijęs buvęs grupės „B'Avarija“ narys J.Liesis teigė, kad jis su dviem kolegomis sutiko koncertuoti DP rinkimų renginiuose praktiškai nemokamai - esą buvo sutarta, jog „darbiečiai“ apmokės tik kuro išlaidas. Anot jo, sutarta, kad už vieną koncertą bus mokama „po 100 su viršum litų“.

Tuo metu baudžiamojoje byloje esantys išlaidų orderiai rodo, kad „B'Avarijai“ už vieną koncertą mokėta 2,5 tūkst. litų. Po tokią sumą esą išmokėta už koncertus Kazlų Rūdoje, Vilkaviškyje, Pakruojyje ir kitur.

J.Liesis tada tikino tokių sumų niekada negavęs, o išlaidų orderį pasirašęs tik kartą. Kokiai sumai, jis neprisiminė. Dainininkas abejojo, ar kiti grupės nariai galėjo gauti minėtas sumas, nes sutartį su Darbo partija buvo pasirašęs jis.

Byloje liudijęs pramogų verslo atstovas Ž.Žvagulis aiškino, kad visus jo reikalus ir sutartis dėl koncertų tvarkė administratorė Vitalija Butkevičiūtė. Tačiau dainininkas tvirtino prisimenąs, kad dėl senos pažinties su „darbiečių“ lyderiu V.Uspaskichu jis pažadėjęs per jų rinkimų kampaniją dainuoti nemokamai, partija teturėjo sumokėti transporto išlaidas.

Jis negalėjo paaiškinti, kokiu būdu DP būstinėje rastuose išlaidų orderiuose nurodyta, kad Ž.Žvaguliui už vieną koncertą mokėti 5 tūkst. litų. Bylos duomenimis, 2005 metų pavasarį už koncertą Telšiuose jam sumokėti 5 tūkst. litų, kitame orderyje nurodyta, kad už keturis koncertus - 20 tūkst. litų.

Jis negalėjo paaiškinti, kodėl visuose dokumentuose yra jo administratorės pavardė ir parašas. Ekspertai nustatė, kad jis nepadirbtas.

Paprašytas paaiškinti, ką reiškia per kratą „Muzikiniame angare“, kur dirbo Ž. Žvagulis, rastas raštas su data ir užrašyta 10 tūkst. litų suma bei raidėmis „DP“.

Ž.Žvagulis ir J.Liesis nėra vieninteliai liudytojai, kuriuos prokuroras įtaria davus melagingus parodymus. S.Verseckas savo kalboje yra įvardijęs ir daugiau asmenų, kurių parodymų davimo turinį teismas turėtų įvertinti atsižvelgdamas į kitą bylos medžiagą - rašytinius dokumentus, rašysenos ekspertizes ir kt.

Darbo partijos vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas jau perskaitė apie pusę savo baigiamosios kalbos.

Prokuroro teigimu, buvęs partijos lyderis V.Uspaskichas yra matęs partijos juodąją buhalteriją.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Byloje tuometinis Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas, dabartinis partijos pirmininkas, Seimo pirmasis vicepirmininkas V.Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tie

Tie portretas
gražuoliai ne tik šlykštūs melagiai, bet ir dar slepia mokesčius. Į cypę tokius. Dar pamatysim kaip jie draskysis ir įrodinės, kadir su jais bando susidoroti. Kaip žemai krenta mūsų šou biznio "elitas".

zenonas

zenonas portretas
gal pamenat kaip tas juozas liesis senos bobos perkramtytą maistą rijo, kad patektų į eterį, tai ko iš jo norėti. tegul ėda dabar šūdą, kad išsilaikytų.

kada

kada portretas
kabliadantis žvagulis paškevičiui skolą atiduos
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių