Išteisintas už žmogžudystę nuteistas buvęs Socialistų partijos lyderis

Lietuvos apeliacinis teismas išteisino už žmogžudystę kalėti nuteistą buvusį Socialistų partijos lyderį Albiną Visocką. Teismas nusprendė, kad buvo susidariusi būtinosios ginties situacija.

Vilnietis pensininkas A.Visockas kaltintas 2010 metų rugpjūtį peržengęs būtinosios ginties ribas ir tyčia nužudęs 25 metų Modestą P.

Mirtimi pasibaigęs incidentas įvyko vieno Kaišiadorių rajono kaimo sankryžoje, į kurią, kaip teigė kaltinamasis, jis atvažiavo pakalbėti telefonu, nes sodyboje nėra mobiliojo ryšio. Pamatęs atvažiuojantį automobilį, vyras pasitraukė. Tačiau iš sustojusios automobilio išlipusi kompanija papriekaištavo, kad jis trukdo pravažiuoti. Kaltinamajam atsikirtus, kažkuris iš atvažiavusiųjų išplėšė jam iš rankų dviratį ir įmetė į griovį, tad išsigandęs agresijos jis puolė bėgti. Atsisukęs pamatė, kad visa kompanija vejasi, todėl išsitraukė savigynai išduotą ginklą ir perspėjo, kad jį panaudos. Kadangi kompanija vis tiek artinosi, vieną šūvį paleido į orą, vėliau, kažkurio stumtelėtas, dar vieną. Trečiuoju šūviu pataikė agresyviai besiartinančiam nukentėjusiajam tiesiai į krūtinę. Šis įvykio vietoje mirė.

Kauno apygardos teismas šiemet sausį A.Visocką pripažino kaltu dėl nužudymo ir nuteisė jį kalėti ketverius metus pataisos namuose. Pagal šį nuosprendį nuteistasis taip pat turėjo sumokėti 50 tūkst. litų neturtinę žalą nužudytojo dukrai.

Penktadienį Lietuvos apeliacinis teismas apkaltinamąjį nuosprendį A.Visockui panaikino ir bylą nutraukė. Civilinis ieškinys paliktas nenagrinėtu.

„Teisėja kolegija sutinka su nuteistojo skunde išdėstyta pozicija, kad bylą išnagrinėjęs teismas neteisingai nustatė kai kurias faktines aplinkybes, dėl to padarė nepagrįstą išvadą, kad A.Visocko gynyba neatitiko kėsinimosi pobūdžio ir pavojingumo - kad buvo peržengtos būtinosios ginties ribos“, - nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas.

Bylos duomenimis, Modestas P. nereagavo į įspėjamuosius šūvius, grasino A.Visockui smurtu ir grėsmingai artinosi. Teismas nustatė, kad konfliktą be dingties ir priežasties konfliktą pradėjo ne A.Visockas, o neblaivus jaunuolis. Įvykus konfliktui, A.Visockas vengė jo tęsinio, skubiai traukėsi nuo vaikinų ir tik jiems toliau artėjant išsitraukė ginklą ir pagrasino jį panaudoti.

„Pirmosios instancijos teismas neįvertino jėgų santykių ir A.Visocko galimybių kitaip atremti pasikėsinimą, adekvačiai pasipriešinti ir apsiginti nuo fiziškai stipresnio ir neblaivaus besikėsinančiojo. Pirmos instancijos teismas turėjo atsižvelgti, kad A.Visockas buvo gerokai vyresnio amžiaus, o M.P. su draugais turėjo aiškią kiekybinę persvarą. Dėl šios priežastie susidarusi situacija buvo dar grėsmingesnė. Galima daryti išvadą, kad A.Visockas buvo pakliuvęs į tokią situaciją, kurioje tiesioginį kėsinimąsi į jį galima vertinti kaip pavojingą, akivaizdų ir realų“, - mano Lietuvos apeliacinis teismas.

Įvykio metu A.Visockui buvo 58 metai. Vengdamas konflikto, vyresnis vyras bandė pasišalinti, bet jaunuoliai jį apsupo.

A.Visockas į Modestą P. šovė, kaip jis priartėjo prie jo per pusantro-du metrus.

Žiniasklaidoje skelbta, kad vilnietis A.Visockas į savo tėviškę Kieliškių kaime atvykdavo su savigynai išduotu ginklu, įsigytu po to, kai plėšikai suluošino jo kaimyną.



NAUJAUSI KOMENTARAI

JONAS LIETUVIS

JONAS LIETUVIS portretas
Taigi ,žinokim savo vietą. O ankstesniam teisėjui ginklo neišduoti,arba atimti.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių