Internete sukčiavęs panevėžietis kalės penkerius metus

 • Teksto dydis:

Panevėžio miesto apylinkės teismas penktadienį už internetu įvykdytus nusikaltimus kalėti penkerius metus nuteisė panevėžietį Rytį Butkevičių.

20-metį teismas pripažino kaltu dėl sukčiavimo, neteisėto disponavimo elektroninės mokėjimo priemonės duomenimis, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimo, neteisėto disponavimo slaptažodžiais ir prisijungimo kodais. Nukentėjusiuoju pripažintas 21 asmuo.

Teismas skyrė panašią bausmę, kokios prašė prokuratūra.

Pasak teismo pranešimo, nustatyta, kad R.B. praėjusių metų rugpjūčio-lapkričio mėnesiais, interneto svetainėse užmezgęs draugystę su tinklalapių lankytojais, išviliodavo jų internetinės bankininkystės duomenis.

Jaunuolis dažniausiai prisistatydavo verslininke ir siūlydavo užsidirbti - už galimybę pasinaudoti sąskaitomis žadėdavo pervesti pinigų. Išgavęs svetimus elektroninių mokėjimo priemonių slaptažodžius, R.Butkevičius iš greitųjų kredito bendrovių imdavo paskolas - nuo 50 iki 750 litų.

Nukentėjusieji suprasdavo tapę sukčiautojo aukomis, kai išaiškėdavo, kad jų vardu paimti kreditai.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad R.Butkevičius yra teistas už panašų nusikaltimą. Kaltinamasis pripažino savo kaltę ir atlygino nukentėjusiesiems dalį žalos. Sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta.

Jaunuolis bausmę turės atlikti pataisos namuose. Subendrinus su Panevėžio miesto apylinkės teismo 2012 metų liepos 2 dieną nuosprendžiu paskirta bausme, kaltinamajam skirta 59 MGL dydžio - 7670 litų bauda. Taip pat priteisti ieškiniai nukentėjusiųjų žalai atlyginti.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Įtariama, kad nuo šio jaunuolio galėjo nukentėti ir daugiau žmonių. Neseniai teismui perduota dar viena R.Butkevičiaus byla dėl panašių nusikaltimų. Iš viso jaunuoliui iškeltos keturios baudžiamosios bylos. Teisme dar nebaigtos nagrinėti trys bylos sujungtos į vieną.

Iš viso jaunuolis įtariamas įtariamas įvykdęs pustrečio šimto nusikaltimų elektroninėje erdvėje. Panevėžietis, piktnaudžiaudamas nukentėjusiųjų pasitikėjimu ir neteisėtai realizuodamas svetimų naudotojų tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, atlikdavo finansines operacijas ir ėmė greituosius kreditus. Tarp nukentėjusiųjų iš įvairių šalies miestų ir rajonų yra įvairių profesijų žmonių – medikų, pardavėjų, konditerių, kasininkių, studentų. 

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Gailutės Vilkienės teigimu, net ir po to, kai pareigūnai paėmė tyrimui jo kompiuterį, vaikinas ir toliau surasdavo būdų kaip tęsti tas pačias nusikalstamas veikas. Vienoje byloje jam pateikti nauji papildomi kaltinimai dėl neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos ir neteisėto disponavimo įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais, prisijungimo kodais ir kitokiais duomenimis. 

Prokuratūra yra skelbusi, kad prasimanytos istorijos apie mokesčių inspekcijos užblokuotą asmeninę sąskaitą ar tariamo nenoro rodyti didelių pajamų jaunuoliui padėdavo sužinoti svetimus internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis ir nusikalstamai savanaudiškais tikslais jais naudotis. 

Šiuos nusikaltimus tyrę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro pareigūnai nustatė, kad R.Butkevičius, prisistatydavęs išgalvotais vardais, internetinių svetainių lankytojams apgaule siūlydavo galimybę užsidirbti šimtą ar net du tūkstančius litų. 

Viena nukentėjusioji, kuriai buvo pasiūlyta dirbti prostitute su užsieniečiais arba bendrauti su jais per vaizdo kamerą, kategoriškai atsisakė. Apie tai, kad jos vardu paimtos paskolos, ši nukentėjusioji, kaip ir kiti, sužinojo tik gavusi antstolio laišką. 

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų metų, už neteisėtą disponavimą įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais, prisijungimo kodais ir kitokiais duomenimis - iki trejų metų, už svetimo turto įgijimą apgaule - iki trejų metų, už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą - iki šešerių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių