Į teismą neatvykęs ir baudą gavęs V. Uspaskichas: man skaudėjo skrandį

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas sako skubėjęs grįžti į teismą iš Kauno klinikų, o teismo sprendimą skirti baudą už neatvykimą į posėdį vadina „nemaloniais kitos pusės žaidimais“.

„Man nesvarbu bauda, bet tie žaidimai nemalonūs iš kitos pusės, nesibaigia nei terminas senaties, nieko čia nėra skubaus, bet kažkam reikia ažiotažą daryti, problemas iš viso šito“, - penktadienį žurnalistams sakė V.Uspaskichas, kuriam teismas nutarė skirti baudą už neatvykimą į posėdį be pateisinamos priežasties.

Teismo salėje politikas pasirodė praėjus kelios minutėms, kai teismas išsiskirstė.

Už neatvykimą į teismo posėdį be pateisinamos priežasties Darbo partijos pirmininkui skirta 3900 litų (30 bazinių socialinių išmokų dydžio) bauda.

Skirti baudą V.Uspaskichui pasiūlė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas. Jis sakė V.Uspaskicho elgesį vertinantis „kaip ypatingą nepagarbą teismui“. Teisėja Daiva Pranytė - Zalieckienė teigė kaltinamojo elgesyje matanti piktnaudžiavimą. „Visi proceso dalyviai laukia pusę dienos ir nežinia ko, yra pagrindo manyti, kad yra piktnaudžiavimas“, - sakė teisėja.

Ryte turėjęs prasidėti vadinamosios Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos posėdis buvo atidėtas, jame nepasirodžius vienam kaltinamųjų V.Uspaskichui. Darbo partijos pirmininkas telefonu informavo teismą esantis Kauno klinikose, kur jam atliekami tyrimai. Posėdis buvo nukeltas 13 val., iki jo pradžios V.Uspaksichas taip pat neatvyko, jo advokatai informavo, kad kaltinamasis yra pakeliui į Vilnių.

„Ką padarysi, gavau - gavau, vadinasi, ir numirti negalima be baudos“, - situaciją komentavo V.Uspaskichas.

Jis tvirtino į Kauno klinikas nuvykęs, nes pradėjo skaudėti skrandį.

„Suskaudėjo skrandis, nuvažiavau, pažiūrėjo, nuskausmino, ir aš apie tai pranešiau, ir sakiau, kad būsiu. (...) Aš jau vakar blogai jaučiausi, sakiau teisėjams, man reikia nuvažiuoti arba iš ryto, arba po pietų. (Penktadienį - BNS) aš norėjau, kad po pietų (medikai apžiūrėtų - BNS), bet skaudėjo, nuvažiavau iš ryto“, - kalbėjo V.Uspaskichas.

Klausiamas, kodėl nepateikė teismui dokumento, kuris pateisintų jo nedalyvavimą posėdyje, „darbietis“ tvirtino nespėjęs to padaryti.

„Tai, kiek šiandien mane tikrino ir kiek reikia išrašyti dokumentų, reikia dvi dienas būti ligoninėje, tai aš spėjau per tris-keturias valandas“, - sakė V.Uspaksichas.

Teismui penktadienį po13 val. nesulaukus V.Uspaskicho ir nusprendus jam skirti baudą, buvo paskelbta posėdžio pabaiga. Kitas teismo posėdis numatytas gegužės 2 dieną. Išsiskirsčius teisėjų kolegijai, netrukus į teismą atvyko Darbo partijos lyderis.

„Lėktuvo neturiu, skubėjau, kiek galėjau, net ir pažeisdamas taisykles važiavau. Tai, ką aš galiu padaryti, advokatui pranešiau, gal buvo penkios minutės po pirmos, kad jau įvažiavau į Vilnių“, - sakė „darbiečių“ lyderis.

Prokuroras S.Verseckas savo ruožtu teigė, kad į teismo posėdį neatvykęs V.Uspaskichas nepateikė jokio pateisinančio dokumento, nors tą buvo galima padaryti ir iš Kauno, pavyzdžiui, atsiuntus kopiją elektroniniu paštu.

„Teismas padarė pertrauką, informavo, kad iki 13 valandos turi atvykti arba kaltinamasis, arba turi būti pateikti dokumentai, pateisinantys neatvykimą. Nei dokumento, nei pats kaltinamasis nepasirodė, visos aplinkybės rodo, kad jis neatvyko be pateisinamos priežasties, todėl ir paprašiau skirti bausmę“, - savo siūlymą prašyti skirti baudą teisiamajam vėliau motyvavo prokuroras.

Valstybės kaltintojas vadinamoje DP juodosios buhalterijos byloje Generalinės prokuratūros prokuroras S.Verseckas penktadienį teisme turėjo pradėti skaityti baigiamąją kalbą. Anksčiau prokuroras yra sakęs, kad kalba užims 185 puslapių.

Baigiamojoje kalboje kaltintojas paprastai aptaria bylos įrodymus, išreiškia nuomonę, ar reikia kaltu pripažinti teisiamus asmenis ar juridinius asmenis, pasiūlo bausmes.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Byloje Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

sirgti uzdrausta

sirgti uzdrausta portretas
Lietuvoje jau sirgti bus tuoj uzdrausta.... na cia be Vokiecio ar Ruso valdzios nieko gero nebebus... jeigu po Sajudzio tiek metu.... Lietuva valdoma paciu lietuvaiciu taip nuzmogejo tai jau persasi mintis, kad reikaliongas svetimkunio:) isikisimas..... va ir amerikonas pretenduoja... per skalunus uzvaldyti Lietuvos zeme... nes Pasaulis mato kokia cia betvarke nuo Seimo iki elgetos...........kas galejo pagalvoti..... tik idomu ka istorija sudelios Lietuvoje toliau... nes cia stabilumo niekada nebuvo...............

Dainius

Dainius portretas
Jam tai juokinga suma, tik negarbė.

Bus tų pinigų

Bus tų pinigų portretas
Sveikata brangiau už turtus.Ar jau žmogus negali sirgti?Tai dabar visiems susirgusiems skirs baudas,ar tik Venckienei ir Uspaskich?
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių