I. Jurgelevičiūtės advokatas prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą

Vagilės etiketės bandanti atsikratyti dainininkė Irma Jurgelevičiūtė tikisi, kad jos apeliacinį skundą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas ją išteisins dėl vagysčių televizijos šokių projekto „Šok su manimi“ dalyvių. Tiesa, prieš tai nuteistosios advokatas prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).

Kaunietės I. Jurgelevičiūtės baudžiamąją bylą apeliacine tvarka trečiadienį pradėjo nagrinėti Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegija. Į teismo posėdį atvyko ne tik nuteistoji su savo advokatu Vytautu Sirvydžiu, bet ir nukentėjusioji Violeta Burneikienė (iš jos I. Jurgelevičiūtė pagrobė 260 Lt įvertintus kvepalus).

Į teismą nuteistoji dainininkė atvyko maždaug prieš pusvalandį – su advokatu teismo kavinėje aptarė gynybinę taktiką. Prie posėdžių salės ją pasitiko gausus būrys žurnalistų, operatorių ir fotografų. Geros nuotaikos neslėpusi nuteistoji prieš posėdį nebuvo šneki – paklausta, kodėl skundžia apkaltinamąjį nuosprendį, I. Jurgelevičiūtė pareiškė, jog žurnalistai užduoda keistus klausimus, tačiau patikino, jog siekia, kad būtų išteisinta.

Tuo tarpu baudžiamąją bylą nagrinėjančios teisėjų kolegijos pirmininkė Audronė Kartanienė paskelbė, kad savo skunde I. Jurgelevičiūtė prašo bylą grąžinti nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui, nes esą paskelbtas nuosprendis yra nekokybiškas ir nesuprantamas.

Nuteistoji taip pat pabrėžė, kad bylą nagrinėjęs teisėjas Audrius Cininas buvo šališkas, nes nuo bylos nagrinėjimo nusišalino, tačiau jo nepatvirtinus teismo pirmininkei vis tiek bylą buvo priverstas nagrinėti.

I. Jurgelevičiūtės advokatas V. Sirvydis taip pat teismo prašo bylą grąžinti nagrinėti iš naujo, nes teismas netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, padarė įvairių pažeidimų bei buvo šališkas. Be to, jis mano, kad teismas privalėjo apklausti visus liudytojus.

Be to, nuteistosios advokatas prašo teismo kreiptis į Konstitucinį Teismą, tiesa, šio prašymo jis dar nepagarsino.

Bylą nagrinėjantys teisėjai nusprendė atlikti dalinį įrodymų tyrimą ir apklausti nukentėjusius, dėl kurių daiktų vagystės I. Jurgelevičiūtė yra nuteista, bei pačią nuteistąją. Tačiau dainininkė atsisakė duoti parodymus.

„Teisė duoti parodymus man yra išaiškinta, bet aš atsisakau juos duoti“, – teisme sakė atlikėja.

Pirmosios instancijos teismas I. Jurgelevičiūtę yra pripažinęs kalta dėl šokių projekte įvykdytų vagysčių, jai buvo skirta 11 050 Lt bauda. Kadangi ji dvi paras praleido už grotų, teismas I. Jurgelevičiūtei nurodė sumokėti 10 530 Lt baudą.

Teisme I. Jurgelevičiūtė atsisakė duoti parodymus.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas yra nustatęs, kad I. Jurgelevičiūtė pagrobė svetimą nedidelės vertės turtą – nuosprendyje konstatuota, kad ji apvogė V. Burneikienę, Airidą Daukšienę bei Inetą Stasiulytę. Be to, pasak teismo, I. Jurgelevičiūtė pasikėsino pagrobti pareigūnų pinigus.

Bendra turto, dėl kurio vagysčių I.Jurgelevičiūtė pripažinta kalta, vertė – 2 143 litai.

Teismas perkvalifikavo I. Jurgelevičiūtei pareikštus kaltinimus iš kišenvagystės į vagystę, nes rankinės nebuvo laikomos prie savęs. „Todėl tokia veika negali būti kaip kišenvagystė“, – sakė teisėjas.

I. Jurgelevičiūtė kalta buvo pripažinta tik dėl keturių iš penkiolikos epizodų. Dėl kitų kaltinimų teismas ją išteisino, nes nebuvo padaryta nusikaltimo požymių turinti veiką. Dėl dalies epizodų I. Jurgelevičiūtė išteisinta, nes vagystės galėtų būti vertinamos kaip administraciniai teisės pažeidimai.

Bylą nagrinėjant teisme buvo peržiūrėtas vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuotos, įtariama, I. Jurgelevičiūtės įvykdytos vagystės. Paaiškėjo, kad I. Jurgelevičiūtė po svetimus krepšius sukosi kaip profesionali vagilė, o paimtus pinigus slėpė už liemenėlės.

Tiesa, priimdamas apkaltinamąjį nuosprendį teismas vaizdo įrašais nesirėmė.NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
O tai kaip įrodyti vagystę, jei yra vaizdo įrašas, aiškiai matosi, o įtariamoji sako, kad nevogė?

o

o portretas
ką jau apie kiekvieną vagilką turi sukti galvą KT?

Jonas

Jonas portretas
Turejo remtis vaizdo irasais ir privalejo apklausti visus liudininkus.Idomu, kuo rementis teismas prieme nutarti , kad Jurgeleviciute apsivoge,jeigu neapklause visu liudininku ir nesivadovavao irasu.Pletkais.... .Vogti negrazu ir negarbinga ,nepritariu tam,taciau teismas turejo nutarti skelbti isaiskinus visas detales.Tam teismas ir yra.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių