H.Daktaras skundžiasi dėl nepakenčiamų sąlygų Lukiškėse

Sunkiais nusikaltimais įtariamas Henrikas Daktaras teismo nuosprendžio nori laukti ne Lukiškių, bet Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Trečiadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pradėjo nagrinėti administracinę bylą pagal H.Daktaro skundą Kalėjimų departamentui dėl departamento direktoriaus nurodymo panaikinimo ir įpareigojimo teismo proceso metu laikyti jį Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

H.Daktaras prašo teismo panaikinti Kalėjimų departamento pernai vasario 28 dieną priimtą sprendimą, kuriuo buvo nurodyta jį laikyti Lukiškių izoliatoriuje-kalėjime, bei įpareigoti departamentą užtikrinti, kad teismo proceso metu jis būtų laikomas Šiaulių tardymo izoliatoriuje, pranešė VAAT atstovė spaudai.

Pasak pareiškėjo, byla, kurioje jis yra kaltinamasis, nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme ir kiekvieną kartą jis į teismo posėdžius yra konvojuojamas iš Vilniaus į Kauną. Kelionė užtrunka visą dieną, kiekvienąkart jis turįs susirinkti visus turimus asmeninius daiktus, dėl to patiriąs nepatogumų, žeminamas jo orumas. H.Daktaras teigia, kad Lukiškių izoliatoriuje-kalėjime jis kalinamas neatitinkančiose higienos normų sąlygose ir mano, kad Kalėjimo departamento nurodymo motyvai, jog laikant jį Lukiškėse siekiama apsaugoti suimtąjį nuo galimo pasikėsinimo ir psichologinio poveikio, yra nepagrįsti.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija posėdyje trečiadienį paprašė Policijos departamentą pateikti teismui papildomų dokumentų ir bylos nagrinėjimą atidėjo birželio 21 dienos.

Pernai gegužę Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti Kauno nusikaltėlių autoritetu vadinamo H.Daktaro ir jo bendrų baudžiamąją bylą. H.Daktarui inkriminuojami nužudymai, nusikalstamo susivienijimo organizavimas, turto prievartavimai, plėšimai ir kiti nusikaltimai. Jis teisme kaltas neprisipažino.

Prieš teismą iš viso stojo 16 asmenų, jie teisiami dėl šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir sprogstamąja medžiaga ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veiklos, šešių žmonių nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis, kėsinimosi nužudyti tris asmenis iš savanaudiškų paskatų, plėšimų, neteisėto laisvės atėmimo, turto prievartavimų, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.

Kaltinamiesiems inkriminuoti sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, padaryti 1993-2000 metais. Teismui perduotoje byloje yra daugiau kaip 20 nusikalstamos veikos epizodų, dėl jų apklausta per 160 asmenų. Baudžiamąją bylą sudaro 73 tomai dokumentų.

H.Daktaro byla dėl didelio Vilniaus teisėjų darbo krūvio ir procesinių apribojimų perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Anksčiau kaunietis teistas penkis kartus, daug metų praleido įkalinimo įstaigose, pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų.

Už dabar inkriminuotus nusikaltimus H.Daktarui gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Suėmimą H.Daktarui teismas skyrė dar 2008 metų gruodžio 24 dieną, tačiau tada „Henytė“ pasislėpė.

H.Daktaras sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto, 2009 metų rugsėjo 4 dieną.


Šiame straipsnyje: Henrikas DaktarasDaktarų byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Idomu, kodel to isgamos aukos nesiskundzia del zverisku kankinimu. Tam vargsui policininkui reikia skirti pirstines iki alkuniu, kad nereiketu liestis prie sio sliuzo. Dar uzkres.

buvusi kaimyne

buvusi kaimyne portretas
lietuveleje net kalejime,ramiai nepasedesi.stai ta issvajota nepriklausomybe...

as

as portretas
laikykis henka,duok dieve gal greitai baigsis kancios tavo..
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių