H. Daktaras teismo nuosprendį išgirs kitąmet

Klaipėdos apygardos teismas iki kitų metų vasario atidėjo kauniečio Henriko Daktaro ir jo gaujos narių baudžiamosios bylos nagrinėjimą.

Teismas ketino dar šiemet baigti didelės apimties bylos nagrinėjimą, tačiau nusprendė duoti laiko pasirengti 15-ai kaltinamųjų paskutiniojo žodžio kalbai. Pasisakius kaltinamiesiems, teisėjų kolegija rašys nuosprendį.

Byloje dėl itin sunkių nusikaltimų buvo 16 kaltinamųjų, tačiau vienam pasislėpus, jo byla buvo išskirta į atskirą.

Šešėlinio kardinolo etiketė

„Daktarų“ grupuotės iždininku vadinto Egidijaus Abariaus advokatas teismą mėgino įtikinti, kad už daugelį grupuotės vadeivoms inkriminuojamų nusikaltimų iš tiesų turėtų atsakyti su teisėsauga po sulaikymo suskubęs bendradarbiauti Vidmantas Gudzinskas, pravarde Guzas.

Advokatas Marius Navickas stebėjosi, kad, pasak kaltintojų, E.Abarius įvardijamas literatūriniu personažu – „šešėliniu kardinolu“.

„Nors byloje apklausta 130 liudininkų, niekas nepatvirtino, kad tai jis subūrė nusikalstamą susivienijimą ir jam vadovavo. Niekas nepatvirtino, kad tai E.Abarius valdė vadinamąjį „obščiagą“, – teisme tvirtino advokatas.

Gynėjas kėlė versiją, kad iki gyvos galvos siūlomo įkalinti E.Abariaus dalyvavimas nužudant verslininką Sigitą Čiapą ir jo vairuotoją Vincą Varną taip ir liko neįrodytas.

S.Čiapo nužudymui Aleksandro Solomkos, pravarde Somas, paieškomis Maskvoje kaip tik esą galėjo užsiimti Guzas, nes jis vienintelis turėjo ryšių su žudiku.

Į gaują – iš baimės?

Su teisėsauga sutikusių bendradarbiauti Virginijaus Silvestravičiaus, pravarde Virgelis, ir Vaido Vansevičiaus vaidmenis „Daktarų“ gaujoje gynėjai piešė kaip antraeilius.

Nors V.Silvestravičiui gaujoje buvo priskirtas vadovavimas „Šampaninių“ grupuotei, gynėjai aiškino, kad Virgelis į nusikalstamą gaują įsitraukė iš baimės, jog su juo bus susidorota.

„Mano ginamasis gailisi ir iš dalies atlygino padarytą žalą, tačiau į gaują įsitraukė tik dėl to, kad Alvydas Laurinavičius, pravarde Luras, jam padėjo slapstytis. Prašau skirti mažesnę už vidutinę numatomą bausmę“, – teismo prašė gynėjas.

Esą V.Silvestravičius negalėjo prisidėti prie 1997 metais įvykdyto Roberto Borcherto, pravarde Karabasas, nužudymo.

„Neįrodyta, kad V.Silvestravičius padarė durtines žaizdas, o siūloma bausmė per griežta, nes net ir už nužudymą yra numatomas senaties terminas“, – teismą įtikinėjo advokatas.

Prašo švelnesnių bausmių

V.Vansevičiaus gynėjas teismą graudino tuo, kad jis teisiamas už nusikaltimus, kuriuos padarė būdamas 20-ies metų, o už Arvydo Mučinsko-Mačialkos nužudymą yra prašoma per griežtos bausmės.

V.Silvestravičiui siūloma 9 metų įkalinimo pataisos namuose bausmė, V.Vansevičiui – 8 metų įkalinimas.

Rolando Zavecko, pravarde Džempis, advokatas teisme prabilo apie tamsiąją bylos įrodymų pusę.

Esą byla paremta liudininkų spėlionėmis ir sudaro tik faktų regimybę, o apklausos ir faktinių aplinkybių parodymai įvykio vietose gynėjams kelia klausimų.

„Byloje manipuliuojama kaltinamųjų prisipažinimais. O kaip įrodymas pateikta vykusio gimtadienio vaizdo medžiaga dar nėra įrodymas, kad nusikalstama grupuotė egzistavo. Dalyvavimas vestuvėse, laidotuvėse ir gimtadieniuose neįrodo nusikalstamos veikos“, – aiškino gynėjas.

R.Zaveckui siūloma skirti 16 metų įkalinimo pataisos namuose bausmę.

Už grotų – jau treji metai

Henriko Daktaro ir jo grupuotės narių byla teisme nagrinėjama jau pusantrų metų. Kaltinamiesiems inkriminuoti sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, padaryti 1993-2000 metais - dėl šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir sprogstamąja medžiaga ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veiklos, šešių žmonių nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis, kėsinimosi nužudyti tris asmenis iš savanaudiškų paskatų, plėšimų, neteisėto laisvės atėmimo, turto prievartavimų, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.

Byla dėl didelio Vilniaus teisėjų darbo krūvio ir procesinių apribojimų perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Anksčiau kaunietis teistas penkis kartus, daug metų praleido įkalinimo įstaigose.

Pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų. Suėmimą H.Daktarui teismas skyrė dar 2008 metų gruodžio 24 dieną, tačiau tada „Henytė“ pasislėpė. Jis sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto, 2009 metų rugsėjo 4 dieną. Šį rudenį sukako treji metai, kai H.Daktaras laikomas už grotų.


Šiame straipsnyje: Henrikas DaktarasDaktarų byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

www

www portretas
Idiotai!

dabar

dabar portretas
tokiu kaip Daktaras simtai. Jie vadinami verslininkais ir niekas ju nesodina

Valickas

Valickas portretas
p. Daktaras jau nieko nebepasakys. Nei jam, nei jo šeimai niekas nepadės. Turės sėdėti, kad kiti nusikaltėliai bijotų. Ir tegul dėkoja likimui, kad Lietuvoje netaikoma mirties bausmė. Tegul artimieji lankys jį kalėjime ir mąstys apie gyvenimo prasmę.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių