Globos teisių N.Venckienė neteks tik grąžinus mergaitę motinai

Laikinosios globos teisės iš Neringos Venckienės bus atimtos tik tuomet, kai bus įgyvendintas teismo sprendimas mažametę perduoti mamai Laimutei Stankūnaitei. Taip teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Portalui 1kaunodiena.lt atsiųstame ministerijos atsakyme teigiama, kad ministras Donatas Jankauskas niekam nėra nurodęs imtis veiksmų, kurie neleistų panaikinti mergaitės globą.

Tačiau pripažįstama, kad SADM buvo gavusi Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus paklausimą dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo dėl vaiko laikinosios globos nustatymo pripažinimo netekusiu galios tikslingumo, vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimą. Juo Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrą įpareigojama skubiai perduoti motinai. Šis teismo sprendimas iki šiol nėra įvykdytas.

„SADM, atsakydama į minėtą paklausimą, pateikė savo nuomonę, atsižvelgdama į įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias vaiko laikinąją globą. Ministerija pateikė nuomonę, kad sistemiškai vertinant vaiko laikinosios globos (rūpybos) panaikinimo klausimą minėto teismo sprendimo vykdymo bei Civilinio kodekso ir atitinkamų poįstatyminių teisės aktų įgyvendinimo kontekste, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo turėtų būti pripažintas netekusiu galios nuo vaiko faktinio perdavimo motinai momento“, – pranešė ministerijos atstovė Lina Bušinskaitė.

Be to, ministerija atkreipė dėmesį į tai, kad nepilnametis vaikas negali nei minutei likti be globos, kad ir laikinos. „Mūsų valstybėje galioja tokia teisinė tvarka ir jos reikia laikytis – vaikas turi turėti įstatyminį atstovą – tėvą, mamą arba globėją. Kitaip tariant, jei vaikas netektų globos, neperdavus jo motinai, tokia situacija būtų laikoma jo pagrobimu“, – rašoma atsakyme.

„Taigi, SADM nuomone, viskas turi būti daroma civilizuotai – mergaitės perdavimas motinai turi būti civilizuotas, nenaudojant prievartos prieš vaiką, teisėtomis priemonėmis“, – priduriama rašte.

Pabrėžiama, kad vadinamojoje „Garliavos istorijoje“ svarbiausia laikytis vaiko interesų ir užtikrinti jo gerovę.

„Todėl visos atsakingos institucijos turi dirbti koordinuotai ir užtikrinti, kad vykdant teismo sprendimą, nebūtų pažeisti mergaitės interesai. Tai, ką patyrė ši mažametė mergaitė, yra labai skaudu ir traumuoja vaiko asmenybę psichologiškai. Todėl turi būti dirbama taip, kad nebūtų dar labiau pakenkta vaikui. Būtinybė institucijoms ir pareigūnams bendradarbiauti su vaiko teisių apsaugos specialistais dar kartą buvo akcentuota ir pirmadienį Vyriausybės pasitarime, kuriame buvo pateikta informacija apie šią probleminę situaciją“, – pranešė SADM.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė teigė, kad N.Venckienei derėtų stabdyti mažametės globojimo teises, nes yra nevykdomi teismo reikalavimai. „Jei globėja netinkamai vykdo savo pareigas, vadinasi, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius šią situaciją turi spręsti atitinkamai“, – tvirtino E.Žiobienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kasparas

Kasparas portretas
Kai dvasiškai sužalos mergaitę, gražins motiniai, tada neteks globos teisių. Bet bus per vėlu.

as

as portretas
Naujas mergaitės paėmimo planas: vienas pareigūnas prieš vieną žmogų, mergaitė bus imama be vaiko teisių apsaugos specialisčių

as

as portretas
mergaitės artimieji teigia gavę šokiruojančios informacijos: kad planuojama tokia N.Venckienės namo ataka - vienas policininkas prieš vieną žmogų, mergaitė bus paimta jėga. Kalbama, kad Vaiko teisių apsaugos specialistės į šį brutalų mergaitės paėmimą nebus kviečiamos.
VISI KOMENTARAI 116
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių