Geriausi kriminalistai – kauniečiai, ištyrę žiaurų moters nužudymą

Kasmet, Kriminalinės policijos dienos proga, renkami geriausi pareigūnai. Šiemet Kauno apskrityje geriausiais kriminalistais pripažinti du Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjai: Estera Venckienė ir Maksimas Judas. Pareigūnai išnarpliojo sudėtingą nužudymo bylą.

Šių metų vasario 27 dieną apie 12 val. Partizanų g., Kaune, buvo rastas N. Š. kūnas su išorinėmis smurto žymėmis. Moteris sirgo sunkia onkologine liga, buvo gana silpnos sveikatos, beveik nevaikščiojo, todėl ja nuolat rūpindavosi kaimynės bei sesuo.

Vasario 26-ąją apie 15 val. N.Š. kaimynė paskutinį kartą matė ją gyvą. Kaimynės buvo sutarusios tos pačios dienos vakare pasimatyti, tačiau nuo 17 val. moterims susisiekti ir pasimatyti nepavyko, nes N.Š. buto durų nebeatidarė,  telefono ragelio nebekėlė. Kitos dienos ryte, kaimynė nerimaudama patikrino buto duris ir, truktelėjusi už durų rankenos, pamatė, jog durys yra atrakintos. Užėjusi į butą, ji lovoje pamatė kraujo klane gulinčią N.Š. Nieko nelaukdama kaimynė iškvietė greitosios medicinos pagalbos darbuotojus ir policijos pareigūnus.

Į įvykio vietą išvyko policijos pareigūnai, tiriantys nužudymų bylas. Pradžioje buvo visiškai neaišku, kas ir kodėl galėjo pasikėsinti į senyvo amžiaus moters gyvybę.

Policijos pareigūnai įvykio vietoje rinko įrodymus, bendravo su kaimynais, kėlė įvairias versijas apie galimą nužudymo motyvą. Pasikalbėjus su laiptinės gyventojais, buvo gauta informacija, kad N.Š. prekiavo cigaretėmis ir falsifikuota degtine, gautus pinigus išleisdama brangiems vaistams, skirtiems gydyti onkologinę ligą.

Gavę šią informaciją, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai E. Venckienė ir M.Judas pradėjo aiškintis asmenis, galėjusius būti N.Š. prekybos klientais. Laiptinės gyventojai apie buvusius klientus informacijos suteikti negalėjo.

Įvykio vietos apžiūros metu N.Š. bute buvo rastas oranžinės spalvos žetonas, kuris policijos pareigūnams sukėlė įtarimų. Nustatyta, kad tokio pobūdžio žetonai išduodami prekybos centruose, paliekant įkrauti mobiliųjų telefonų baterijas. Pareigūnai, tiriantys šį nužudymą, skubiai išsiaiškino, kuriam prekybos centrui rastas žetonas priklauso bei kada ir kam buvo išduotas.

Peržiūrėjus prekybos centro “Hyper Maxima” vaizdo įrašus, buvo nustatyta, kad vaikinas, vilkintis juodos spalvos striuke ir dėvintis baltos spalvos kepurę, lemtingą vasario 26-ąją 13.29 val. minėtame prekybos centre paliko įkrauti MRT telefono bateriją ir gavo oranžinės spalvos žetoną. 27-ąją prekybos centre paliktas telefonas nebuvo atsiimtas.

 

Įvykio vietos apžiūros metu taip pat buvo nustatyta, kad po nužudymo iš N.Š. buto dingo kai kurie jos asmeniniai daiktai, kurių vertingiausias buvo nešiojamas kompiuteris. Analizuodami prekybos centre nufilmuotus vaizdo įrašus, pareigūnai atkreipė dėmesį, kad vasario 26 dieną 16.39 val. tokiais pačiais drabužiais vilkintis vaikinas, dėvintis baltos spalvos kepure, buvo pastebėtas einantis per prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę. Rankoje jis laikė nešiojamą kompiuterį ir įlipo į taksi automobilį.

Pareigūnai skubiai organizavo taksi vairuotojo paiešką, jis buvo nustatytas ir apklaustas. Taksistas prisiminė vežęs jaunuolį nuo prekybos centro iki autobusų stoties. Pareigūnai dėmesį nukreipė į autobusų stoties prieigose esančias vaizdo kameras, kur, tikėjosi, bus užfiksuotas įtariamasis. Vaizdo įrašai buvo gauti, tačiau jie buvo nekokybiški ir trukdė nustatyti įtariamojo asmenybę.

Vis dėlto pareigūnams pavyko nustatyti vaikino asmenybę - įtariamąjį R. K., gimusį 1978 m., penkis kartus teistą, vartojantį narkotines medžiagas, be pastovios gyvenamosios vietos. Nustatytos ir jo galimos lankymosi vietos, ryšiai, organizuotos pasalos. Kitos dienos ryte, surengę pasalą tame pačiame prekybos centre, policijos pareigūnai sulaikė įtariamąjį.

Tyrimo metu R. K. prisipažino įvykdęs šį sunkų nusikaltimą. Teisėjai jam skyrė 13 metų laisvės atėmimo bausmę.

Pasak šioje byloje valstybinį kaltinimą palaikiusio Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroro D.Jakučio, pareigūnai, aiškindamiesi įvykio aplinkybes, padirbėjo labai gerai, nepraleido jokių detalių, todėl nusikaltimą įvykdęs asmuo sulaukė bausmės.


Šiame straipsnyje: nužudymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

asas

asas portretas
Kad sitaip dirbtu pareigunai visi - reikalinga motyvacija. O dabar jos nera... Idejos greitai pasibaigs... Daugeliui jau pasibaige...

NU

NU portretas
BET TEVU PROTAS DUOTI VARDA-JUDAS((

Vincas

Vincas portretas
nusikaltėlis ne kartą baustas. Žiauriai nužudė senolę ir dar apiplėšė. Ir tik 13 metų. Teismas parodė 'lietuvišką' teisingumą. Štai kodėl žmonės bėga iš lietuvos.Nėra teisingumo.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių