Finansinės piramidės afera: indėlininkams siūlytos 55 proc. palūkanos

Lietuvoje sulaikyta 11 įtariamųjų, galbūt susijusių su nelegalia finansine piramide MMM. Dar 15 asmenų taikytos švelnesnės kardomosios priemonės, pranešė prokurorai.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Zenono Buroko duomenimis, nuo sulaikytųjų galėjo nukentėti daugiau nei 1500 žmonių.

„Buvo nustatyti įtariamieji, kurie priiminėdavo pinigus iš indėlininkų. Buvo atliekama gradacija ir tokiu būdu nueidavo pinigai iki aukščiausios grandies. Ir būdavo žadama, kad gražins su tam tikrom palūkanom“, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 3-iosios valdybos laikinasis viršininkas Mindaugas Stravinskas.

Įtariamieji užsiėmė neteisėta finansine veikla – vykdė indėlių ir kitų grąžintinų lėšų priėmimą iš neprofesionalių rinkos dalyvių . Pasak M.Stravinsko, pinigų sumos, kurias pervesdavo patiklūs žmonės, siekė nuo 100 litų iki 50 tūkst. litų.

„55 procentai palūkanų. Koks bankas tiek siūlo? Niekur to nėra. Tai primena prie 20 metų buvusius įvykius“, – kalbėjo Z.Burokas.

M.Stravinskas atkreipė dėmesį, kad nė vienas iš nukentėjusiųjų nesikreipė į teisėsaugą.

Pasak Z.Buroko, įtariamieji kaip indėlius iš sistemos dalyvių priėmė ne mažiau kaip 1,5 mln. litų. Pirminiais paskaičiavimais, įtariamieji iš neteisėtos veiklos, vykdomos visoje Lietuvos teritorijoje, gavo ne mažiau kaip 350 tūkst. litų.

M.Stravinskas sakė, kad buvo ieškota turto, kurį būtų galima areštuoti, siekiant užtikrinti civilinius ieškinius. Pasak jo, areštuoto turto vertė yra gerokai didesnė negu nelegaliai įgytų indėlių vertė.

Z.Burokas sakė nežinantis, ar finansų piramidė „MMM-2011“ susijusi su Rusijoje vykdoma nelegalia veikla.

„Dalis pinigų buvo pervesti į užsienį, tačiau kam tiksliai, nežinome“, – sakė Z.Burokas.

M.Stravinskas sakė, kad šiuo metu tiriama nusikalstama veika Lietuvos teritorijoje ir kol kas duomenų apie sąsajas su Rusija prokurorai neturi. Tačiau jis pripažino, kad dalis areštuoto turto yra ne Lietuvos teritorijoje.

Finansinė sistema „MMM-2011“ buvo reklamuojama keturiuose interneto tinklapiuose, taip pat ant automobilių bei skelbimų lentose. Lietuvoje veikiančiame MMM 2011 tinklalapyje lietuvių kalba žadama nuo 20 iki 50 proc. mėnesio palūkanų už įnašus eurais.

Lietuvos bankas kovo viduryje paprašė prokurorų ištirti Rusijos piliečio Sergejaus Mavrodžio Lietuvoje įkurtą ir galbūt nusikalstamą „MMM-2011“ veiklą. Kartu centrinis šalies bankas perspėjo žmones nepatikėti pinigų machinatoriams.

Anot Lietuvos centrinio banko, aiškius finansinės piramidės požymius turinti sistema „MMM-2011“, siūlydama gyventojams padėti indėlius už itin dideles palūkanas, pažeidžia Lietuvos įstatymus, pagal kuriuos išimtinę teisę priimti indėlius iš neprofesionalių rinkos dalyvių turi tik bankai ir kitos kredito įstaigos.

Anot spaudos, finansinių machinacijų meistras S.Mavrodis pernai sausį pranešė apie naują finansinės piramidės projektą „MMM-2011“ Rusijoje. Jis buvo įsteigęs finansinę piramidę, kuriai dešimtojo dešimtmečio pradžioje žlugus, milijonai žmonių neteko apie 10 mlrd. JAV dolerių (apie 25 mlrd. litų).



NAUJAUSI KOMENTARAI

ali

ali portretas
Kokie debilai jiems galejo kazka duoti

felia

felia portretas
idomu kur anksciau buvo teisesauga kad leido isteigti lietuvoi toke piramide aferistui sergejui mavrodei kuris jau uz toke pace afera rusijoi buvo uzdarytas i kaleima,tipo niekas nieko nezinojo

to felia

to felia portretas
Gerai daug nori iš karto, tai ir gavo, čia buvo tie, kurie dar pinigų prilaikę iš oro gavę, o proto neturi per amželį savo.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių