„FIBA Europe“ susirūpino dėl M. Balčiūno suėmimo

Tarptautinės krepšinio federacijos padalinys Europoje (FIBA Europe), reaguodamas į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno suėmimą, išplatino pranešimą, kuriame reiškia didelį susirūpinimą dėl M. Balčiūnui mestų kaltinimų.

„FIBA Europe“ reiškia didelį susirūpinimą dėl įvykių Lietuvoje ir Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno arešto bei jam mestų kaltinimų pasisavinus viešųjų fondų lėšas", - rašoma pranešime. -

LKF skirtame pranešime „FIBA Europe“ teigia, kad didžiausią susirūpinimą kelia tai, jog, pagal masinės informacijos priemones, kaltinimai susiję su sėkmingiausiu „FIBA Europe“ visų laikų projektu - 2011 metų Europos krepšinio čempionatu.

„FIBA Europe“ teigia esanti sunerimusi dėl to, kad Lietuvos sportui bus suduotas didžiulis smūgis, nes šalis apibūdinama kaip krepšinio valstybė.

„FIBA Europe“ toliau seks įvykius Lietuvoje ir laukia LKF pasiaiškinimo. Paaiškėjus daugiau detalių, galėsime pateikti išsamesnį komentarą„, - pranešimą baigia “FIBA Europe".

Panevėžio miesto apylinkės teismas trečiadienį leido 20 dienų suimti korupcija įtariamą LKF generalinį sekretorių M. Balčiūną, nors prokurorai prašė skirti dviejų mėnesių suėmimą.

Panevėžio prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnais atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo aiškinantis savivaldybės lėšų panaudojimo viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai teisėtumą.

Įtariama, kad prieš 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas, kaip neteisėtai už Panevėžio miesto savivaldybės lėšas rekonstruoti uždarosios akcinės bendrovės „Via Unica“ viešbutį „Romantic“.

Anot teisėsaugininkų, 2010 metais tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos buvo pasirašyta daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutartis dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo, nors galėjo būti žinoma, kad ši sutartis nebus tinkamai vykdoma, išrašytos sąskaitos už atliktus darbus bus suklastotos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kartu

Kartu portretas
Degčiau iš gėdos, jei Lietuvos krepšinio federacijos sukčiavimu įtariamas generaliniu sekretoriu būtų buvęs ne lietuvis Mindaugas Balčiūnas, o koks nors užsienietis. Nes kai vagia savas, tai vogti pinigai vis vien lieka Lietuvoje? M. Balčiūnas sulaikytas, kaip koks narkotikų prekeivis ir auginantis du mažamečius vaikus, uždarytas į kalėjimą? Manau, jei augina vaikus, baudžiamasis kodeksas turėtų būti taikomas tik narkotikų prekeiviams? „Blogai“, kai ikiteisminis tyrimas įtariamojo vykdomas jį sulaikius, nes nėra jokių galimybių sąmokslo teorijoms arba paveikti liudytojus. „Kilnu“, kai krepšinio žvaigždės A.Sabonis, Vladas Garastas ir kiti stojo ginti sukčiavimu įtariamo generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno... Gal jie viską darė KARTU?

įrodys

įrodys portretas
teismas viską kaip buvo. Todėl įtarti Sabonį ar kitus gali tik toks, kuris pats nėra sąžiningas ir "moka" kitaip dirbti.

Murzius

Murzius portretas
Tai pala pala, susirūpino todėl, kad galimai permažai pavogė...? Ar iki 2 mln. nesiskaito vagystė?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių