E.Karalius prašo kreiptis į Konstitucinį teismą

Kontrabandos „karaliumi“ tituluojamo Viliaus Karaliaus sūnus Edgaras Karalius prašo teismo kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar Baudžiamajame kodekso straipsnis, numatantis atsakomybę už neteisėtą praturtėjimą, neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui - Konstitucijai.

Ar kreipsis į Konstitucinį Teismą, Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbs kovo 28 dieną, pranešė teismo atstovas spaudai Audris Kutrevičius.

Šis teismas nagrinėja E.Karaliaus bylą, kurioje advokato padėjėju Vilniuje dirbantis 28 metų E.Karalius teismui turės paaiškinti, kaip įgijo daugiau nei 7 mln. litų vertės turtą.

E.Karalius prašo ištirti, ar Baudžiamojo kodekso straipsnis ''Neteisėtas praturtėjimas" neprieštarauja Konstitucijos 23 ir 31 straipsniams, kuriuose sakoma, kad nuosavybė neliečiama, nuosavybės teises saugo įstatymai, nuosavybė gali būti paimama tik įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginama.

V.Karalius anksčiau buvo teistas ir kalėjo dėl kontrabandos. Prieš metus jis įkliuvo vėl dėl šių nusikaltimų. Sūnaus byla dėl neteisėto praturtėjimo buvo išskirta iš tėvo bylos.

E.Karalius sako, kad jis turtą įsigijo žymiai anksčiau, nei baudžiamojoje byloje nurodytos tėvui inkriminuotos nusikalstamos veikos. Turtas buvo įsigytas 2006-2007 metais, tėvui inkriminuojamos 2009 metais padarytos veikos.

Pasak E.Karaliaus, remiantis dabar galiojančiu teisiniu reguliavimu, ne visos gaunanos pajamos privalo būti apskaitytos.Dovanojimo sutartys iki 5 tūkst. litų vertės bei paskolos sutartys neprivalo būti sudaromos raštu. Tokiu atveju asmuo per kelerius metu gali sukaupti didelės vertės turtą.

Vasario pradžioje Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pratęsė laikiną nuosavybės teisės apribojimą prabangiam namui Svajonių gatvėje, kol teismas neišnagrinės E.Karaliaus  bylos dėl įtariamo neteisėto praturtėjimo.

Pagal priimtą nutartį, namu ir sklypu savininkas naudotis gali - gali jame gyventi, tačiau negali jo parduoti, keisti ir atlikti kitų sandorių.

Laikinas nuosavybės teisės apribojimas yra procesinė prievartos priemonė, kuria baudžiamajame procese siekiama dviejų tikslų: užtikrinti galimą turto konfiskavimą ar civilinį ieškinį.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) išaiškino, kad įtariamasis turi 6 mln. 400 tūkst. litų kainuojantį namą ir 20 arų žemės sklypą Svajonių gatvėje, Valakupiuose, Vilniuje. Vyras už 700 tūkst. litų taip pat buvo įsigijęs sostinės centre esančias negyvenamas patalpas. Nustatyta, kad E.Karalius turėjo ir automobilį ''Mercedes-Benz C220'', kurį pirko už 50 tūkst. litų.

Prokuroras Gintaras Jasaitis yra sakęs, kad E.Karaliui įtarimai pareikšti, kad jis, neturėdamas lėšų, įsigijo brangaus turto. Tyrimo metu paskaičiuota, kad advokato padėjėju dirbantis įtariamasis pats neturėjo ir neturi pakankamai pajamų įsigyti daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turtui, nes tuo laikotarpiu jo pajamos tesiekė apie 2 tūkst. litų per mėnesį.

Tuo metu E.Karalius aiškina, kad turėjo ir kitų pajamų - nuomojo centre administracines patalpas.

Namą ir sklypą E.Karalius įsigijo iš buvusio Alytaus mero Česlovo Daugėlos ir jo sutuoktinės. Č.Daugėla žurnalistams yra sakęs, kad kreipsiąsis į Europos Žmogaus Teisių Teismą Strasbūre, jeigu E. Karaliaus  baudžiamojoje byloje bus konfiskuotas jam ir jo sutuoktinei priklausantis namas.

Daugėlų advokatė yra sakiusi, kad pagal Registrų centro duomenis, namo savininkai tebėra Daugėlos. Tačiau prokuratūra tvirtina, kad yra registruotas juridinis faktas - pirkimo-pardavimo sutartis.

Č.Daugėla su sutuoktine E.Karaliui 2007 metais pardavė prabangų namą ir sklypą šalia Turniškių Svajonių gatvėje. Už milijoninės vertės namą E.Karalius sumokėjo 400 tūkst. litų avansą ir liko skolingas 6 mln. litų.

Kadangi visi pinigai už pirkinį nesumokėti iki šiol, pagal pasirašytą pirkimo-pardavimo sutartį namas turėtų grįžti Daugėloms. Tačiau sausio 11 dieną Vilniaus apygardos teismas atsisakė tvirtinti taikos sutartį, kuria siekta panaikinti pirkimo ir pardavimo sutartį bei grąžinti namą Daugėloms, mat jam pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės. Namo pardavimo ir pirkimo peripetijas toliau aiškinsis Lietuvos apeliacinis teismas, nes E.Karalius ir Daugėlos apskundė teismui nutartį netvirtinti taikos sutarties.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad asmuo, turėjęs nuosavybės teise didesnį negu 500 MGL vertės turtą, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų. E.Karalius advokato padėjėju dirba nuo 2006-ųjų.

Jo tėvas V.Karalius jau teistas ir vėl įkliuvo dėl kontrabandos. Jis su organizuota kontrabandininkų grupuote įtariamas valstybei padaręs apie 11 mln. litų žalos.


Šiame straipsnyje: karaliusteismaskontrabanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių