E.Karaliaus byla dėl neteisėto praturtėjimo keliauja į KT

Kontrabandos karaliumi tituluojamo Viliaus Karaliaus sūnaus Edgaro Karaliaus byla dėl neteisėto praturtėjimo keliauja į Konstitucinį Teismą (KT).

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas trečiadienį patenkino E.Karaliaus prašymą kreiptis į KT, kad šis išaiškintų, ar Baudžiamojo kodekso straipsnis, numatantis atsakomybę už neteisėtą praturtėjimą, neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui - Konstitucijai. Joje numatyta, kad nuosavybė yra neliečiama.

Kreipęsis į KT apylinkės teismas sustabdė E.Karaliaus baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Joje advokato padėjėju Vilniuje dirbantis 28 metų E.Karalius kaltinamas, kad neturėjo teisėtų lėšų įgyti daugiau nei 7 mln. litų vertės turtą.

V.Karalius anksčiau buvo teistas ir kalėjo dėl kontrabandos. Prieš metus jis įkliuvo vėl dėl šių nusikaltimų. Sūnaus byla dėl neteisėto praturtėjimo buvo išskirta iš tėvo bylos.
E.Karalius sako, kad jis turtą įsigijo gerokai anksčiau, nei baudžiamojoje byloje nurodytos tėvui inkriminuotos nusikalstamos veikos. Turtas buvo įsigytas 2006-2007 metais, tėvui inkriminuojamos 2009 metais padarytos veikos.

Pasak E.Karaliaus, remiantis dabar galiojančiu teisiniu reguliavimu, ne visos gaunanos pajamos privalo būti apskaitytos. Dovanojimo sutartys iki 5 tūkst. litų vertės bei paskolos sutartys neprivalo būti sudaromos raštu. Tokiu atveju asmuo per kelerius metus gali sukaupti didelės vertės turtą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) išaiškino, kad įtariamasis turi 6 mln. 400 tūkst. litų kainuojantį namą ir 20 arų žemės sklypą Svajonių gatvėje, Valakupiuose, Vilniuje. Vyras už 700 tūkst. litų taip pat buvo įsigijęs sostinės centre esančias negyvenamas patalpas. Nustatyta, kad E. Karalius turėjo ir automobilį ''Mercedes-Benz C220'', kurį pirko už 50 tūkst. litų.

Prokuroras Gintaras Jasaitis yra sakęs, kad E.Karaliui įtarimai pareikšti, kad jis, neturėdamas lėšų, įsigijo brangaus turto. Tyrimo metu paskaičiuota, kad advokato padėjėju dirbantis įtariamasis pats neturėjo ir neturi pakankamai pajamų įsigyti daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turtui, nes tuo laikotarpiu jo pajamos tesiekė apie 2 tūkst. litų per mėnesį.

Tuo metu E. Karalius aiškina, kad turėjo ir kitų pajamų - nuomojo centre administracines patalpas.

Namą ir sklypą E.Karalius įsigijo iš buvusio Alytaus mero Česlovo Daugėlos ir jo sutuoktinės. Jie E.Karaliui 2007 metais pardavė prabangų namą ir sklypą šalia Turniškių Svajonių gatvėje. Už milijoninės vertės namą E.Karalius sumokėjo 400 tūkst. litų avansą ir liko skolingas 6 mln. litų.

Daugėlų advokatė yra sakiusi, kad pagal Registrų centro duomenis, namo savininkai tebėra Daugėlos. Tačiau prokuratūra tvirtina, kad yra registruotas juridinis faktas - pirkimo-pardavimo sutartis.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad asmuo, turėjęs nuosavybės teise didesnį negu 500 MGL vertės turtą, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų. E.Karalius advokato padėjėju dirba nuo 2006-ųjų.

Jo tėvas V.Karalius jau teistas ir vėl įkliuvo dėl kontrabandos. Jis su organizuota kontrabandininkų grupuote įtariamas valstybei padaręs apie 11 mln. litų žalos.


Šiame straipsnyje: Edgaras Karaliuskontrabanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių