E. Claptonas prisipažino: narkotikais jis bandė „užmušti“ jausmus

Roko ir bliuzo žvaigždė Erikas Claptonas (67 m.) per gyvenimą praėjo daugybę pragariškų periodų, įveikė priklausomybes nuo narkotikų ir alkoholio, o dabar yra vadinamas geriausiu pasaulio gitaristu.

Mama... vyresnioji sesuo

Kai 1945 m. Anglijos Ripley Surrey miestelyje gimė E.Claptonas, jo mamai Patriciai Molly Clapton buvo šešiolika, o į Angliją antrojo pasaulinio karo metu iš Kanados atklydęs tėvas Edwardas Walteris Fryeris buvo dvidešimt ketverių. Prieš gimstant E.Claptonui, tėvas grįžo į Kanadą, kur jo laukė žmona. Būdama paauglė, E.Claptono motina nepajėgė viena auginti sūnaus, todėl kūdikio tėvais tapo jo mama ir patėvis. Iki aštuonerių būsimoji žvaigždė galvojo, kad tai jo tėvai, o tikra mama – jo vyresnioji sesuo. ,,Kai paaiškėjo tiesa, supratau, kad mano dėdė Adrianas kartais juokaudamas, kad esu mažasis „bastard„, (tipelis, šunsnukis, nesantuokinis - angl.k.), iš tiesų sakė tiesą“, - prisiminė E.Claptonas. Vaikystėje E.Claptonas buvo niūrus, uždaras ir nemėgo mokytis, tačiau turėjo meninių gabumų. Tryliktojo gimtadienio proga jis užsiprašė  gitaros, o būdamas šešiolikos, įstojo į Kingstono menų koledžą. Būsimąjį gitaros virtuozą nuo pat mažumės supo muzikali aplinka – jo močiutė buvo profesionali pianistė, mama ir dėdė mėgo klausytis aukščiausios klasės pasaulio muzikantų. Net ir į Kanadą dar sūnui negimus išskubėjęs jo tėvas buvo talentingas pianistas – Anglijoje jis grojo keletui šokių kolektyvų.

Prisigėrė

Koledžo laikais svarbiu įvykiu E.Claptono karjeroje tapo elektrinės gitaros įsigijimas, kuri tuometinėje Anglijoje dar buvo retenybė. Muzikantas prisimena šį pirkinį „aplaistęs„ taip smagiai, jog dabar prisipažįsta, kad tai buvo žingsnis priklausomybių link. Muzikantas pasakoja, kad tuomet jam buvo šešiolika, o po linksmybių jis pabudo miške... Vienas, skęstantis vėmaluose ir be pinigų. „Po to negalėjau sulaukti, kol vėl galėsiu prisigerti“, - prisimena E.Claptonas. Ieškodamas vietos muzikiniame pasaulyje, muzikantas dirbo statybose, kol galiausiai atsidūrė grupėje „Yardbirds„, su kuriais įrašė pirmuosius hitus - „Good Morning Little Schoolgirl“ ir „For Your Love„. Neilgai trukus jis nusivylė, kad grupė kuria komercinę muziką, tad pasuko ne „popso“ keliais.

Nebus meilės – bus heroino

1970-aisiais E.Claptonas pradėjo vartoti narkotikus. Istorija prasidėjo tuomet, kai jis įsimylėjo draugo „bitlo„ George'o Harrisono žmoną, modelį Pattie Boyd. Vieno geriausių draugų žmoną E.Claptonas įvairiais būdais bandė nuvilioti, tačiau atsako taip ir nesulaukė. Biografinėje knygoje muzikantas užsimena apie juodžiausius bandymo prisivilioti Pattie momentus: „Aš jaučiausi kaltas. Taip pat buvau girtas arba negyvai nusigėręs ir ji žinojo, kokios būsenos esu,“ – pasakojo E.Claptonas, tada jautęs tokį bejėgiškumą, kad Pattie prigrasino, jog jeigu ji nepaliks savo vyro, jis pradės vartoti heroiną... Pattie tokios kalbos nepaveikė, o E.Claptonas iš tiesų paniro į narkotikus. Muzikantas pasakoja, jog bandymas pavergti draugo žmoną užtruko ilgai. 1979 m. Pattie išsiskyrė su vyru G.Harrisonu ir galiausiai tapo E.Claptono žmona, tačiau muzikantas tuo metu buvo giliai paniręs į priklausomybes – po vestuvių narkotikus pakeitė alkoholis. Tai, kad E.Claptonas gėrė, sukėlė nuolatinę įtampą poros santykiuose. Jis buvo dar ir neištikimas - Pattie už akių dar sugebėjo susilaukti dviejų vaikų su kitomis moterimis. 1985 m. Yvonne Kelly Claptonui pagimdė dukrą Ruth, o po metų modelis Lory Del Santo pagimdė sūnų Conor. Deja, sulaukęs ketverių Conoras Manhetene iškrito iš 53 aukšto. E.Claptonas tragediją labai išgyveno, o vėliau žuvusiam sūnui sukūrė dainą „Tears in Heaven".

Alkoholis išskyrė šeimą

1989 m. E.Claptonas išsiskyrė su Patty, kuri savo knygoje papasakojo, jog būtent alkoholis sugriovė jų santuoką. „Kai pamačiau knygos ištrauką, kurioje ji sako, kad alkoholis sugriovė santuoką, skausmas sugrįžo – baimė ir pyktis, pasibjaurėjimas savimi – šie jausmai užvaldė mane„, - prisimena E.Claptonas. Viename interviu muzikantas mąsto, ko apie save jis dar nepapasakojo knygoje. „Ko dar tiksliai neatsakiau ir neišaiškinau, tai mano baimės ir jų kilmė“, - sakė E.Claptonas, pridūręs, kad dauguma jo jausmų susiję su atstūmimo baime, kuri atėjo iš vaikystės. Trejus metus vartoti narkotikai, vėliau alkoholis – visa tai buvo bandymas užblokuoti neigiamus jausmus ir nerimą. E.Claptonas prisimena, kad gėrė tol, kol pasiekė visišką dugną, o tuomet kreipėsi į priklausomybių ligų centrą, kur jį išgelbėjo 12-os žingsnių programa. Narkomanijos ir alkoholizmo laikais E.Claptonas yra pasakęs: „Roko muzikantas be svaigalų yra pusė žmogaus. Be to šlamšto kokaino aš savo muzikos neatlieku". Tačiau programa iš esmės pakeitė muzikanto požiūrį ir gyvenimą. Atsikratęs priklausomybių, Karibų jūros saloje Antigvoje jis įkūrė priklausomybės ligų centrą. Labai dažnai E.Claptonas brangiausius laikrodžius, paveikslus ir kitokius daiktus pardavinėja aukcionuose ir milijardines sumas skiria šiam centrui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių