DP gynėjas teisme ketina reikšti nušalinimą prokurorui S. Verseckui

Darbo partijos gynėjas advokatas Vladimiras Buslovičius penktadienį ketina pareikšti nušalinimą valstybės kaltintojui partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje Generalinės prokuratūros prokurorui Sauliui Verseckui.

Įgaliojimus pareikšti nušalinimą gynėjui suteikė Darbo partijos prezidiumas, ketvirtadienį pranešė Darbo partijos informacijos centras.

Darbo partijos prezidiumo nuomone, prokuroras, siekdamas sutrukdyti Darbo partijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ susijungimui, ne tik politikuoja, bet ir pažeidžia Konstituciją.

„Nežinau, kokius motyvus jie pateiks. Jeigu suras argumentus, kad neturėčiau galimybės jų paneigti, tai turėčiau nusišalinti, bet abejoju, kad gali būti tokių argumentų“, - BNS sakė prokuroras. Jeigu bus pareikštas nušalinimas, išsamesnius argumentus jis sakė išdėstysiąs teismui.

Prokuroras teismo trečiadienį paprašė neleisti partijoms jungtis, motyvuodamas tuo, jog tokiu atveju Darbo partija išnyktų ir jos nebebūtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Prokuratūra siekia sutrukdyti „darbiečių“ jungimuisi su „Tvarkos ir teisingumo“ partija.

S. Versecką pernai lapkritį nesėkmingai nuo bylos bandė nušalinti teisiamas Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Tada teismas atmetė sukčiavimu įtariamo politiko pareikštą nušalinimą valstybinį kaltinimą jo byloje palaikančiam Generalinės prokuratūros prokurorui. Teismas paskelbė, kad V.Uspaskichas nepateikė jokių objektyvių duomenų, leidžiančių daryti išvadą dėl šio prokuroro šališkumo.

Darbo partijos ir „Tvarkos ir teisingumo“ tarybos sekmadienį pritarė partijų jungimuisi. Skelbiama, kad jungiamasis suvažiavimas gali įvykti dar balandį.

Vilniaus apygardos teismas bylos nagrinėjime padarė pertrauką iki kovo 12 dienos. Jeigu per tą laiką pasveiks vienas kaltinamųjų Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas, byla bus nagrinėjama toliau ir vyks kaltinamųjų V. Gapšio ir Marinos Liutkevičienės apklausa.

Penktadienį teismas taip pat rengia posėdį, kuriame toliau bus svarstomas prokuroro pateiktas prašymas dėl procesinių prievartos priemonių - prašymo apriboti partijos veiklą. Tądien turėtų pasisakyti bylos advokatai.

Trečiadienį teismas prie bylos prijungė medikų pažymą, kad V. Uspaskichas gydomas Kauno klinikose. Kiek laiko jis bus gydomas, medikai nepraneša.

Darbo partijos vadovas 53 metų V.Uspaskichas antradienį dėl įtariamo miokardo infarkto paguldytas į Kauno klinikas, jo būklė stabili, pavojaus gyvybei nėra, pranešė medikai.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

manau

manau portretas
gaila, kad ir prokurorai negali nusalinti subinlaižiu advokatu

taip

taip portretas
Politiškai angažuotas prokuroras negali nagrinėti šios bylos, tai akivaizdžiai pasireiškė vakarykštėj spaudoj.

LT

LT portretas
Nepavyksta DP šito prokuroro papirkti tai jau nusipirko kitą ir bandys savo machinacijas nuslepti...
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių