Daktarų byla: vienas teisiamasis išsigando bausmės ir paspruko

Klaipėdos apygardos teisme, kur teisiami Kauno Dakatarų gaujos nariai, paskelbta vieno kaltinamojo paieška, sankcionuotas jo suėmimas.

Arūno Šimėno pasigesta dar vasarą. Liepos viduryje jis neatėjo registruotis į Žaliakalnio policijos komisariatą, kur pagal teismo įpareigojimus privalėjo periodiškai registruotis.

Spalio 9 dieną vietos policininkai apsilankė jo mamos namuose, tačiau durų jiems niekas neatidarė. Kaimynės tikino A. Šimėno šiame bute nemačiusi.

Iš nuogirdų moteris žinanti, kad jis gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijoje.

Buvęs gaujos narys A. Šimėnas JAV tikrai gyveno 17 metų, tačiau pradidėjus Daktarų bylos tyrimui grįžo, liudijo prieš vadeivas ir iki teismo buvo laisvas.

Teisme jis kiek pakeitė parodymus, švelnindamas juos Henriko Daktaro atžvilgiu. Todėl valstybės kaltintojas pasiūlė jį bausti griežta 14 metų nelaisvės bausme. Kiti ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų nepakeitę teisiamieji, prokuroro įsitikinimu, verti perpus mažesnės bausmės.

Kur yra A. Šimėnas, nežino nė jo gynėjas. Valstybės skirtas advokatas Alvydas Kvaščevičius teigė pastaruoju metu nebendravęs su ginamuoju.

Teismas išskyrė bylą A. Šimėno atžvilgiu į atskirą iki šis bus rastas. Jis bus teisiamas atskirai, tad šio kaltinamojo dingimas įtakos gaujos bylos nagrinėjimui įtakos neturės.

Papildyta 12:17 val.

Daktarų bylos nagrinėjimas sparčiai artėja prie pabaigos. Apklausti visi liudytojai, kaltinamieji, prokuroras pasakė kaltinamąją kalbą bei pasiūlė teisiamiesiems bausmes.

Pirmadienį kalbėjo nukentėjusiosios Jolantos Čiapienės atstovas. Moteris 1996 metų balandžio 5 dieną tik per stebuklą liko gyva. Tada, kaip teigia bylos duomenys, samdyti žudikai paleido seriją šūvių į verslininko Sigito Čiapo automobilį bei greta mašinos stovėjusį vairuotoją Vincą Varną. Abu vyrai žuvo. Automobilyje sėdėjusi J.Čiapienė būtent tuo metu atsitiktinai pasilenkė ir apgavo mirtį. Kulka ją tik nubrozdino.

Moteris įsitikinusi, kad nusikaltimą organizavo ir užsakė H.Daktaras. S.Čiapas jautė grėsmę, apie tai byloja faktas, jog ištisą parą apsauga saugojo jo namus bei biuras. Prieš keturias dienas iki žmogžudystės S.Čiapas įgijo leidimą naudotis šaunamuoju ginklu.

Nors J.Čiapienė nežinojo kiekvienos smulkmenos, tačiau įtemti jos sutuoktinio ir H.Daktaro santykiai jai buvo akivaizdūs. Jos atstovas palaikė prokuroro poziciją dėl H.Daktaro, Egidijaus Abariaus, Rimvydo Žilinsko, Vidmanto Gudzinsko ir Rolando Zavecko kaltės, žudant S.Čiapą, V.Varną ir pasikėsinant į J.Čiapienės gyvybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimas

klausimas portretas
...o gal A. Šimėno jau nebėra gyvųjų tarpe ? Kodėl neanalizuojamas ir toks tragiškas variantas ?

Storas

Storas portretas
Kodel taip rasote?issigando? na jei musu debilai sedintys klaipedos apygardos prokuraturoje sugeba laikyti teisiamaji uz zmogzudyste po parasu....kokie tada dar gali buti komentarai...yra pinigu po parasu,nera arestineje...kada visas tas slikstynes korumpuotas istraiskysim, tada ir gyvent pradesim geriau....o butu bet kas sito teisiamojo vietoje detu slides...vis ne trylika metu cypej?

Storas

Storas portretas
Oi net nepastebejau kad tai Daivos Janauskaites straipsnis ta zurnaliste daug nuo vistos smegenim nesiskirai...nesistebiu kad tokias nesamones raso...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių