Buvusio STT direktoriaus sūnus įtariamas plėšimu (papildyta)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė, o teismas leido suimti buvusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo Valentino Junoko sūnų Edviną Junoką, įtariamą ginkluotu plėšimu. Vyras suimtas dviem mėnesiams.

„Aš niekada pats nesitikėjau, kad taip gali būti“, – sakė E.Junokas. Jis teigė, kad morališkai palaikys į kalėjimą uždarytą savo vienintelį sūnų, tačiau nemėgins kištis į bylą ar įtakoti tyrimą.

„Gal mes, kaip tėvai, ką nors pražiūrėjome. Sūnus buvo kaip ir visi vaikai ir paaugliai“, – svarstė buvęs STT vadovas. Jis teigė, kad 32 metų sūnus gyveno atskirai ir nuomojosi butą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai ketvirtadienį surengė tikslinę slaptą operaciją, kurios metu Vilniuje, Laisvės prospekte ir Žirmūnų gatvėje, buvo sulaikyti vilniečiai E Junokas (gim. 1979 m.) ir R.R. (gim. 1989 m.). Vyrams pareikšti įtarimai dėl ginkluoto plėšimo įsibraunant į butą

Baudžiamasis kodeksas už ginkluotą plėšimą numato laisvės atėmimo bausmę nuo dviejų iki dešimties metų.

Pasak policijos, vasario 18 dieną apie 20.50 val. į butą L.Giros gatvėje įsibrovė du vyriškiai. Vienas jų buvo kaukėtas. Pagrasinę moteriai ginklais, jie pagrobė 2,5 tūkst. litų, nešiojamą kompiuterį, kitus daiktus ir reikalavo dar daugiau pinigų.

Dėl nusikaltimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu buvo nustatyti įtariamieji, surinkti kiti svarbūs įrodymai. Kovo 29 dieną Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai buvo surengę slaptą policinę operaciją. Pasitelkę Patrulių rinktinės uniformuotus pareigūnus, patys neišsiduodami, kriminalistai Vilniuje, Rinktinės gatvėje neva atsitiktiniam patikrinimui sustabdė automobilį „Saab“, kuriuo važiavo E.Junokas ir R.R. Neva atsitiktinai patikrinę mašiną, pareigūnai rado „plėšiko rinkinį“ – du revolverius, radijo stotį, kaukę, žiūronus, guminę lazdą.

Pasak policijos, įtariamieji buvo pristatyti į policijos komisariatą, bet dėl pasirinktos tyrimo taktikos vėliau paleisti.

Pareigūnai turi pagrindo manyti, kad šios grupės nariai rinko informaciją, taip pat ir apie neteisėtą veiklą vykdančius asmenis, o vėliau apiplėšdavo pasirinktas aukas. Nukentėjusius ar galinčius suteikti daugiau informacijos apie įtariamųjų nusikalstamas veikas prašoma kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą tel.: (8 5) 271 6103, (8 5) 271 6781 arba (8 5) 271 6007. Pranešėjui pageidaujant, anonimiškumas garantuojamas.

Savo internetinėje svetainėje E.Junokas skelbiasi esąs juristas, Mykolo Romerio universitete įgijęs teisinės informatikos magistrą. Siūlomos paslaugos – teisinės konsultacijos fiziniams asmenis, dingusio skolininko paieška, be žinios dingusio ar pavogto turto ir kt.

Jo tėvas V.Junokas nuo 1997 iki 1999 metų V. Junokas buvo su korupcija kovojančios STT viršininko pavaduotojas, vyriausiasis komisaras, nuo 1999 m. rugsėjo 9 dienos – STT viršininkas, nuo 2000 metų birželio 27 dienos iki 2004 metų spalio 8 dienos - STT direktorius.


Šiame straipsnyje: Junokasapiplėšimasplėšikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

mentas

mentas portretas
čia to kur krovinius kontrob lydėdavo?

tragedija Lietuvos

tragedija Lietuvos portretas
nu nera zodziu...tai kas cia toj Lietuvoj veikejai.

senis

senis portretas
Laisve Junokui. Jis gi T.Blindos sekejas...skriaude neteisetai praturtejusius.(pajuokavau)
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių