Baudą Seimo nario G. Jakavonio žmonai išrašiusiai tyrėjai - papeikimas

 • Teksto dydis:

Baudą vietoje Seimo nario "darbiečio" Gedimino Jakavonio išrašiusiai Varėnos rajono policijos komisariato tyrėjai Martai Kodis skirta tarnybinė nuobauda - papeikimas.

Toks sprendimas priimtas pirmadienį Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate baigus tarnybinį patikrinimą dėl Seimo nario G.Jakavonio žmonai surašyto administracinės teisės pažeidimo protokolo.

"Tyrėja nubausta ne dėl to, kad ji blogai įvertino neryškią nuotrauką, o nubausta todėl, kad neapklausė nei Seimo nario, nei jo žmonos. Pasitikėjo žodiniais paaiškinimais, nesirinko kitų bylos duomenų. Galima sakyti, kad darbą atliko aplaidžiai", - spaudos konferencijoje antradienį sakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.

Jakavoniai nebuvo apklausti oficialiai, neįspėjus jų apie atsakomybę apie melagingų parodymų davimo.

Tuo tarpu administracinio teisės pažeidimo byla dėl greičio viršijimo bus atnaujinta ir bus nagrinėjama iš naujo, praneša Policijos departamentas. Kas dabar bus traukiamas atsakomybėn, policija kol kas negali pasakyti. Tai paaiškės administracinės bylos nagrinėjimo metu.

Pasak pranešimo, tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad tyrėja priėmė nepagrįstą ir neteisėtą sprendimą administracinio teisės pažeidimo medžiagoje ir tokiais savo veiksmais padarė tarnybinį nusižengimą.

"Tyrėja paaiškino, kad visa tai darė skubotai, kadangi buvo didelis darbo krūvis, nuotrauka, kurią jūs matėte, ji tikrai neryški. Ji patikėjo tuo, ką pasakė savininkas - kad automobilį vairavo jo žmona. Kad Jakavonių šeima būtų dariusi spaudimą policininkei, tokių aplinkybių patikrinimo metu nenustatyta",  - teigė R.Matonis.

Tarnybinio patikrinimo metu buvo vertinta ne tik ši administracinė medžiaga, bet ir viso Varėnos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus darbas. Po patikrinimo nuspręsta patikrinti Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Jočio kompetenciją ir tinkamumą einamoms pareigoms, surengus neeilinę atestaciją. Ji bus atlikta artimiausiu metu. Bus vertinamos A.Jočio dalykinės ir asmeninės savybės.

"Yra skyriuje ir kitų problemų,  per atestaciją bus patikrintos jo žinios, vadovavimas kolektyvui", - sakė R.Matonis.

Pasak R.Matonio, Viešosios policijos skyriaus veikla įvertinta nepatenkinamai.

Portalas 15min.lt praėjusią savaitę paskelbė, kad prieš keletą mėnesių Jakavonių šeimos visureigį užfiksavo viename užmiesčio kelyje įrengtas greičio matuoklis. Jo padarytoje nuotraukoje aiškiai matyti, kad prie automobilio vairo sėdi vyras, panašus į parlamentarą G.Jakavonį.

Visa medžiaga pagal visureigio savininko deklaruotą gyvenamąją vietą buvo persiųsta Varėnos rajono policijos komisariatui. Birželio 6 dieną Varėnos rajono policijos komisariato Kelių policijos skyriaus tyrėja M.Kodis dėl greičio viršijimo surašė pažeidimo protokolą Seimo nario žmonai - Nijolei Jakavonienei.

Greitis viršytas kelyje Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas. Tame kelio ruože, kur greitį užfiksavo matuoklis, leistinas greitis - 50 kilometrų. Jakavonių šeimos automobilis važiavo 83 kilometrų per valandą greičiu, paklaida - trys kilometrai. Už greičio viršijimą 30 kilometrų per valandą grėsė piniginė bauda - nuo 100 iki 300 litų. Galiojančių nuobaudų neturėjusiai N.Jakovonienei skirta 50 litų piniginė bauda.

Pažeidimo padarymo metu Seimo Darbo partijos frakcijos narys G. Jakavonis turėjo tris galiojančias nuobaudas. Ketvirtoji reikštų, kad vairuotojui turėtų būti skiriama maksimali Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta nuobauda.

Policijos departamento brifinge praėjusią savaitę laikinasis policijos generalinis komisaras Algirdas Stončaitis teigė, jog už greičio viršijimą 30 kilometrų per valandą vairuotojo pažymėjimo atėmimas vairuotojui negrėsė. Jeigu vairavo G. Jakavonis, ir jis turėjo galiojančių nuobaudų, jam grėsmė maksimali 300 litų bauda.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
Tyreja pagarsejusi savo "darbeliais", teko pačiai susidurti, kai tiria įvyki iš neaiškios įvykio schemos. Kur žiūri valdžia...

dirbantis

dirbantis portretas
"Sutaupė" nabagas - vietoj trijų šimtų litų sumokėjo penkiasdešimt, o po to dar ir magaryčių šimteriopai. Tikras verslininkas. O gal šiaip, dvasios ubagas?

Prima

Prima portretas
Didžiausia sukčių gauja yra Darbo partijoje. Žuvis visada pūna nuo galvos. Blynas jau susitraukė, tai dabar lenda jo klapčiukai.O dar dzuku save laiko Jakavonis, bezdalius.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių