Atgailaujančiam narkotikų baronui teismas buvo negailestingas

Majamio teismas trečiadienį nuteisė kalėti 45 metus Kolumbijos narkotikų baroną Diego Montoyą. Nuo 1990 iki 2004 m. jis vadovavo karteliui "Norte del Valle" („Šiaurės slėnis“), kuris tiesiog užtvindė Jungtines Valstijos kokainu.

Vienas labiausiai ieškomų

48 metų D.Montoya, kurio kartelis "Norte del Valle" vienu metu tiekdavo JAV „juodajai rinkai“ daugiau nei pusę Kolumbijos kokaino, stojo prieš teismą trečiadienį. Vienas iš dešimties Federalinio tyrimų biuro (FTB) labiausiai ieškotų nusikaltėlių dar rugpjūtį sutiko viską papasakoti teismui ir atlikti įkalinimo bausmę. Be to, jis pasirašė dokumentą, kuriame išsamiai nupasakota jo iškilimo Kolumbijos kokaino prekeivių pasaulyje istorija.

Žinomas pravarde „Donas Diegas“ nusikaltėlis per teismą kalbėjo, kad padarė išvadą, jog niekas negalės atitaisyti tos žalos, kurią jis padarė savo veiksmais. Jis taip pat išreiškė viltį, jog jo šeima ir žmonių, kurie nukentėjo nuo jo „verslo“ šeimos galiausiai turės ramybę.

Pasak prokurorų, 1990-2004 m. "Norte del Valle" pervežė iš Kolumbijos į Jungtines Valstijas daugiau nei 500 tonų kokaino, kurio vertė - per 10 mlrd. JAV dolerių (daugiau nei 23 mlrd. litų).

Skyrė didžiausią bausmę

Nepaisydama atgailavimu, Federalinio teismo teisėja Cecilia Altonaya skyrė D.Montoyai didžiausią prokurorų pasiūlytą bausmę. Tačiau atsižvelgusi į tai, kad teisiamasis pripažino savo kaltę dėl narkotikų kontrabandos, nužudymų ir reketo ir pareiškė, kad gailisi, C.Altonaya panaikino jam 12 kitų kaltinimų.

D.Montoya taip pat turės sumokėti 500 tūkst. JAV dolerių (daugiau nei 1,1 mlrd. litų) savo buvusio bendrininko Johno Garcios šeimai. Pastarasis 2003 m. buvo pagrobtas ir mirtinai sumuštas, kai narkotikų karteliui kilo įtarimų, jog tas vyras yra JAV Kovos su narkotikais valdybos (Drug Enforcement Administration, DEA) informatorius.

Po tėvo mirties

D.Montoya advokatas sakė, kad jo kliento likimas demonstruoja kaip prekyba narkotikais gali sužlugdyti gyvenimą. Teismui pateiktuose dokumentuose atspindėtas jo kelias nuo 14-mečio, svajojusio tapti dvasininku iki kartelio lyderio. Klystkeliu „Donas Diegas“ pasuko po tėvo mirties.

Iš pradžių jis bandė padėti savo šeimai auginti ir prekiauti kavos pupelėmis. Tačiau paauglys greitai suvokė, kad finansiškai daug labiau apsimoka būti vietos prekeivių narkotikais kurjeriu.

Jis neilgai dirbo juodą darbą. Kartu su savo broliais jis jau netrukus įsigijo nuosavą laboratoriją, kurioje pradėjo gaminti kokainą. Be to, jis sukūrė transportavimo tinklą. Kaip išaiškėjo, jis net turėjo lėktuvų ir laivų, kuriuos išnuomodavo ir kitiems karteliams.

Jo vadovaujama "Norte del Valle" tapo galingu karteliu, kurio pagrindinis varžovas buvo žymiojo Pablo Escobaro vadovautas Medeljino kartelis.

Įvertino 11 milijonų

D.Montoya buvo sulaikytas 2007 m. rugsėjį, kai policija šturmavo vieną rančą Kolumbijos vakaruose. Atskridus vyriausybės saugumo pajėgų sraigtasparniui D.Montoya mėgino sprukti, tačiau po valandos buvo rastas išdžiūvusioje upės vagoje, įsirausęs į nukritusių lapų krūvą. Po metų jis buvo išduotas Jungtinėms Valstijoms.

Kolumbijos pareigūnai mano, kad D.Montoya yra susijęs su daugiau nei 1 500 šalyje įvykdytų žmogžudysčių. Už informaciją, galinčią padėti jį sulaikyti FTB buvo pasiruošusi sumokėti 5 mln. JAV dolerių (daugiau nei 11 mln. litų).

Jo brolis Eugenio Montoya šių metų sausį JAV teismui pateikė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl mėginimo įvežti į šalį kokaino siuntą ir buvo nuteistas kalėti 30 metų.

 


Šiame straipsnyje: Diego Montoyakartelisnarkotikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių