Apsukrų vagį sugavusiam kauniečiui – policijos plojimai

Penktadienio vidurdienį kauniečiai stebėjosi netoli Įgulos bažnyčios išrikiuotų policijos automobilių gausa. Bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusius ir sunkų, rizikingą darbą dirbančius policijos pareigūnus, mat šiandien Kauno policija mini profesinę šventę – Angelų sargų arba Policijos dieną.

Bendradarbius sveikino ir stiprybės linkėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas, savo žodį tarė ir bažnyčios rektorius bei karo ir policijos kapelionas Tomas Karklys.

Kaip ir kasmet, vėliau apdovanoti labiausiai nusipelnę pareigūnai ir pilietinę pareigą sulaikant nusikaltėlius atlikę kauniečiai.

Garbingiausias apdovanojimas – Edmundo Unguraičio sukurta stiklinė angelo skulptūrėlė „Gėrio sergėtojas“ – atiteko 31-erių metų Mantui Gritėnui. Jis liepos pabaigoje pastebėjo įtartiną asmenį, kuris nuo bankomato Kaune bandė nuimti kortelių duomenų nuskaitymo įrenginį. M.Gritėnas mėgino įtariamąjį sulaikyti, tačiau vyras pabėgo.

Įsidėmėjęs galimo nusikaltėlio požymius bei jo automobilį, jis perspėjo šalia buvusius asmenis, kad pastarieji nesinaudotu bankomatu ir pranešė apie tai bankui bei policijai.

Praėjus beveik mėnesiui, M.Gritėnas, atostogaudamas su šeima Šventojoje, pastebėjo tą patį vyriškį. Kaunietis pranešė apie tai pajūrio policijai, kuri įtariamąjį sulaikė. Jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo elektroninių mokėjimo priemonių duomenimis. Jei įtarimai pasitvirtins, apsukruoliui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

„Vyrą paskatino pilietinė pareiga – mūsų šeima visada stengiasi reaguoti į tokias situacijas, kai vyksta kažkas blogo. Negalima nusisukti ir nueiti“, – įsitikinusi Ilona Gritėnienė, apdovanojimą atsiėmusi vietoj sutuoktinio, kuri negalėjo dalyvauti iškilmėse.

Dvi padėkos už pagalbą ir parodytą pilietiškumą įteiktos Virmantui Olekai ir Gintarui Lukavičiui.

V.Olekas gegužės mėnesį Karaliaus Mindaugo prospekte pastebėjo asmenį, kuris, išdaužęs automobilio langą, bandė pavogti įvairių daiktų už daugiau nei tūkstantį litų. Jis bandė vagį sulaikyti, tačiau pastarasis sugebėjo ištrūkti ir pabėgti. Birželio mėnesį važiuodamas netoli tos pačios vietos, Birštono gatve, V.Olekas pamatė tą patį vagišių, jį sulaikė ir iškvietė policijos pareigūnus – dabar įtariamasis laukia teismo.

Kitas apdovanotas kaunietis, G.Lukavičius, vėlų paskutinį vasaros vakarą pastebėjo tris paauglius, kurie, išėmę balkono lango orlaidę, bandė patekti į parduotuvę. Vyras ne tik iškvietė policiją, bet ir fotoaparatu užfiksavo nusikaltimą. Įtariamieji, pastebėję, kad yra fotografuojami, pasišalino, tačiau iš parduotuvės išsinešė alkoholinius gėrimus. Pareigūnai, peržiūrėję užfiksuotus nusikaltimo įrodymus, atpažino įtariamuosius – du šešiolikmečius ir septyniolikmetį – vaikų globos namų auklėtinius. Jie tą pačią naktį buvo sulaikyti.

„Ačiū, jaučiuosi įvertintas, tikrai nesitikėjau šios padėkos. Apdovanojimą skiriu savo vaikams – jų budrumo dėka viskas ir įvyko. Jie mane pažadino ir pasakė, kad kažkas vyksta kieme esančioje parduotuvėje. Pasižiūrėjau ir ėmiau fotografuoti. Taip pasielgiau net nedvejodamas“, – sakė kaunietis.NAUJAUSI KOMENTARAI

nina

nina portretas
tai kodel ne garliavoj ir kur stankunaite skvernelio pirma ranka vaicekauskiene gal ruosia paredyma

mikromajoras

mikromajoras portretas
Geri zmonės, be abejo, tik , pagal įprastinį scenarijų, patys pranešėjai turėjo būt pasodinti .

Juokas pro asaras

Juokas pro asaras portretas
O kad kekse Apsaugos darbuotojai sulaiko GINKLUOTUS uzpuolikus BEGANCIUS is degalines kuri praeitais metais dar buvo saugoma pacios POLICIJOS tai nei aciu uz nei pasol naxuy
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių