Apskųstas nuosprendis dėl buvusio Marijampolės policijos vadovo

Klaipėdos apygardos prokuratūra apeliacine tvarka apskundė nuosprendį, kuriuo buvo visiškai išteisintas piktnaudžiavimu tarnyba, svetimo turto pagrobimu bei gamtos išteklių naudojimo taisyklių pažeidimu kaltintas buvęs Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Edvardas Bukota.

Kovo 1-ąją priimtas Lazdijų rajono apylinkės teismo nuosprendis buvo apskųstas Kauno apygardos teismui, ketvirtadienį pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra. Kartu su E.Bokuta buvo išteisinti dar keturi asmenys, tarp jų - Marijampolės miškų urėdijos Kalvarijos girininkijos girininko pavaduotojas 39 metų Petras Vincevičius.

Pasak uostamiesčio prokurorų, Lazdijų rajono apylinkės teismo nuosprendis yra nepagrįstas, kadangi bylą išnagrinėjo šališkas teismas, kuris netinkamai aiškino ir taikė teisės aktus, neišsamiai išanalizavo ir įvertino byloje esančius faktinius duomenis, pagrindžiančius asmenų kaltę dėl jiems inkriminuotų veikų padarymo. Anot Klaipėdos apygardos prokuratūros, visi penki kaltinamieji turi būti pripažinti kaltais ir nuteisti.

Klaipėdos prokuratūra E.Bukotą ir kitus asmenis kaltino tuo, kad jie, veikdami kaip bendrininkų grupė, 2009 metų kovo 5-11 dienomis, neturėdami tam leidimo, iškirto dalį Kalvarijos girininkijos Pasienio miško, iš jo paruošė per 20 kubinių metrų medienos, kurią pasisavino. Dėl to Kalvarijos girininkijai padaryta 3 tūkst. litų žala.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas Generalinėje prokuratūroje pagal Kalvarijos policijos komisariato pareigūnų pareiškimą. Siekiant objektyvumo ir nešališkumo, jį pavesta atlikti Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriui. Prieš tai tyrimą dėl tų pačių įvykių atlikę Marijampolės pareigūnai bei bylą peržiūrėję Kauno prokurorai minėtų pažeidimų neaptiko.

2010 metų kovo pabaigoje septyni Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vadovų veiksmų. Pareigūnai skundėsi, kad yra verčiami nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos ir vagysčių.

Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai tuometiniam laikinajam generaliniam prokurorui Raimondui Petrauskui apskundė E.Bukotą, kurio veiksmuose įžvelgė vagystės, piktnaudžiavimo ir trukdymo ikiteisminio tyrimo pareigūno veiklai požymių, ir Kęstutį Kalinauską, kurį kaltino tarnybos pareigų neatlikimu.

Taip pat skųstasi dėl Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos ir galimų ryšių su kontrabandą organizuojančiais asmenimis. R.Petrauskas priėmė nutarimą atmesti Kalvarijos policijos komisariato pareigūnų prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas laikinojo prokuratūros vadovo nutarimą panaikino.

Teismo nuomone, neištyrus pareiškimo, negalima iš anksto daryti išvados, kad aukšti pareigūnai nepagrįstai kaltinami vertę nutraukti ikiteisminį dėl kontrabandos ir vagysčių. Praėjusių metų liepą Policijos departamente vyko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo E.Bukotos neeilinė atestacija. Komisija konstatavo, kad E. Bukota  netinka eiti pareigų.

Vienas iš septynių Kalvarijos kriminalistų, prabilusių apie korupciją teisėsaugoje, Dainius Gaižauskas šiemet ėmė vadovauti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto poskyriui.


Šiame straipsnyje: Edvardas Bukotapolicijateismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

JULIUS

JULIUS portretas
gal triumfuos teisube. Net nesitiki Stiprybes Kalvarijai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių