A.Macijausko sumušimu įtariamas E.Dančenkovas veržiasi į laisvę

Krepšininko Arvydo Macijausko sumušimu, dalyvavimu organizuoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, susijusioje su narkotinių medžiagų platinimu, įtariamas Edgaras Dančenkovas nori būti paleistas į laisvę.

E.Dančenkovas nelaisvėje jau praleido septynis mėnesius.

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį išnagrinėjo įtariamojo gynėjos Ingridos Botyrienės skundą dėl Vilniaus apygardos teismo balandžio 3 dieną priimtos nutarties, kuria suėmimas pratęstas dar trims mėnesiams.

Teismas savo sprendimą motyvavo tuo, kad E.Dančenkovas gali bėgti, slėptis, daryti nusikaltimus, esą gali turėti ryšių užsienyje, nes vykdavo į komandiruotes.

Tuo tarpu suimtojo gynėja I.Botyrienė teigė, kad žemesnės instancijos teismo nutartis turi būti panaikinta, nes ji nepagrįsta, teismas tik formaliai pažiūrėjo į suėmimo pratęsimo pagrindus.

„Jis turi šeimą, gyveno su drauge, turi mažametį vaiką, turėjo nuolatinę darbo vietą, charakterizuojamas teigiamai, nebėgo ir nesislapstė nuo tyrimo“, - sakė I.Botyrienė.

Advokatė teigė, kad teismas neįsitikino pareikšto įtarimo pagrįstumu, nėra duomenų apie objektyvių suėmimo pagrindų egzistavimą.

Tuo tarpu Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aivaras Alimas teigė, kad Vilniaus apygardos teismas teisingai nustatė suėmimo pagrindus, įtariamasis anksčiau teistas, įsiteisėjęs sprendimas dėl teismo įpareigojimo nevykdymo. Pareigūnai nustatė, kad E.Dančenkovas nesilaikė nurodymo tam tikromis valandomis būti namuose. Tuo tarpu advokatė tikina, kad jo ginamasis į namus pavėlavo sugrįžti 15 minučių iki nustatyto laiko.

„Tai rodo jo polinkį gyventi ne pagal visuomenėje priimtas elgesio taisykles“, - sakė prokuroras A.Alimas, priminęs, kad  E.Dančenkovas įtariamas, krepšininko A.Macijausko sveikatos sutrikdymu. Jis gynėjos skundą prašė atmesti.

R.Dančenkovas teismo posėdyje trečiadienį nedalyvavo.

Lietuvos apeliacinis teismas nutartį dėl E.Dančenkovo suėmimo pagrįstumo skelbs ketvirtadienį. Šio teismo sprendimas dėl suėmimo bus galutinis ir neskundžiamas.

2011 metų policijos ataskaitoje teigiama, kad pernai pareigūnai išskaidė E..Dančenkovo organizuotą nusikalstamą grupuotę, kuri organizavo ir platino dideliais kiekiais narkotines medžiagas bei turėjo gatvės platintojų tinklą. Buvo sulaikytas 21 asmuo, iš neteisėtos apyvartos išimta 5,5 kilogramo metamfetamino, 1 kilogramas kanapių ir 100 gramų heroino. Policija šios grupuotės sutriuškinimą vertina kaip vieną iš reikšmingiausių savo darbų 2011 metais.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas liepą nagrinės kitą E.Dančenkovo baudžiamąją bylą, kurioje jis įtariamas krepšininko A.Macijausko užpuolimu.

E.Dančenkovui pateikti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

A.Macijauskas užpultas pernai birželį prie namų „Helios City“ pastate, esančiame Savanorių prospekte Vilniuje. Sportininkui buvo sužalotas veidas, išmuštas dantis. Nukentėjusysis savo skriaudikui yra pareiškęs civilinį ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Dešimties klasių išsilavinimą turintis ir Trakų futbolo klube žaidęs E. Dančenkovas dar 2004-aisiais teistas už neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis, tąsyk už grotų jis praleido pusmetį.

Dabar vienoje byloje už su narkotikais susijusius nusikaltimus jis nuteistas kalėti dešimčiai metų, bet nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

HH

HH portretas
Rašoma apie itariamaji,o foto Macijausko.Niekaip sita mada nepraeina.Dekit kaltininku foto,bet ne nukentejusiu.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių