A.Albrechtas dėl R.Grainio nužudymo organizavimo kalės 8 metus

Už verslininko Rimanto Grainio nužudymo organizavimą, įvykdytą prieš 17 metų, žinomas lenktynininkas Alvydas Albrechtas kalės aštuonerius metus.

Dalį bausmės sportininkas yra atlikęs - į bausmės laiką skaičiuotas dvejų metų terminas, kurį jis praleido suimtas. Įtarus nužudymo organizavimu, A.Albrechtas buvo sulaikytas praėjus maždaug dešimčiai metų po nusikaltimo.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį kasacine tvarka išnagrinėjęs nuteistojo kasacinę bylą, nusprendė panaikinti apeliacinės instancijos teismo sprendimo dalį dėl penkerių metų laisvės atėmimo bausmės paskyrimo ir palikti pirmosios instancijos paskirtą griežtesnę aštuonerių metų bausmę, pranešė teismo atstovė spaudai.

Kasacinis teismas konstatavo, kad perkvalifikuodamas nuteistojo nusikalstamą veiką Lietuvos apeliacinis teismas netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą.

LAT atkreipė dėmesį į tai, kad klausimas dėl baudžiamosios atsakomybės senaties taikymo pirmosios instancijos teisme buvo sprendžiamas pagal 1961 metų Baudžiamojo Kodekso nuostatas. Todėl toje pačioje byloje pritaikydamas kito Baudžiamojo kodekso atitinkamą normą, kvalifikuojant nuteistojo nusikalstamą veiką, apeliacinės instancijos 
teismas pažeidė Baudžiamojo kodekso, kaip vientiso teisės akto, sąlygas.

„Baudžiamasis kodeksas yra vientisas teisės aktas, todėl negalima situacija, kai asmeniui vienu metu už tą pačią veiką taikomos dviejų Baudžiamųjų kodeksų nuostatos, t. y. negalima veikos kvalifikuoti pagal atitinkamą 2000 metų Baudžiamojo kodekso specialiosios dalies straipsnį, o, sprendžiant senaties klausimą, taikyti 1961 metų Baudžiamojo kodekso 49 straipsnyje numatytus patraukimo baudžiamojon atsakomybės senaties terminus ir sąlygas“, - konstatavo LAT.

Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Teismai nusprendė, kad įrodymų, kad A.Albrechtas organizavo R.Grainio nužudymą, pakanka. Pagrindinis įrodymų šaltinis, kuriuo remiantis A. Albrechtas buvo kaltinamas ir nuteistas dėl nužudymo - Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu už R.Grainio nužudymą nuteisto Genadijaus Bazurino, kuriam už bendradarbiavimą prokuroras prašė švelninti bausmę, parodymai. Šiuos parodymus patvirtina ir kiti byloje surinkti įrodymai, liudytojų parodymai, dokumentai.

Bylos duomenimis, A.Albrechtas buvo skolingas R.Grainiui apie 200 tūkst.- 280 tūkst. JAV dolerių.

Vilniaus apygardos teismas A.Albrechtui buvo skyręs aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę, Apeliacinis teismas jį du kartus išteisino. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra du kartus naikinęs išteisinimą ir grąžino bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Didelį atgarsį sukėlęs nusikaltimas įvykdytas beveik prieš 16 metų - 1995 metų gegužės 27 dieną. Tądien pačiame sostinės centre, Vilniaus gatvėje, prie tuometinės parduotuvės „Rigonda“, Vyriausybės rūmų pašonėje sprogo po R.Grainio automobiliu „Mercedes-Benz“ pritvirtintas sprogmuo.

R.Grainys po kelių dienų ligoninėje mirė nuo sunkių kūno sužalojimų.

Prieš mirtį tuometiniam Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos pareigūnui Tomui Ulpiui R.Grainys pasakė, kad sprogdinti galėjo Olegas Lysenka arba Alius Albrechtas iš Kauno.

A.Albrechtas teigė, kad byloje nėra įrodymų, patvirtinančių, kad jis padarė šį nusikaltimą, ir teismų prašydavo jį išteisinti.

49-erių A. Albrechtas yra žinomas automobilių lenktynininkas, varžybų „Aplink Lietuvą“ pagrindinio prizo - Prezidento taurės laimėtojas. Jis buvo sulaikytas praėjus lygiai dešimčiai metų po R.Grainio žūties.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių