30-metę prostitucijai verbavęs Kazlų Rūdos gyventojas kalės 4 metus

Kauno apygardos teismas antradienį Kazlų Rūdos savivaldybės gyventoją Harį Smirnovą pripažino kaltu dėl prekybos žmonėmis, sunkaus sveikatos sutrikdymo ir poveikio nukentėjusiajai byloje.

37 metų vyrui teismas skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose.

Tačiau tik išklausęs teismo nuosprendį H.Smirnovas paprašė leisti susipažinti su visa bylos nagrinėjimo medžiaga, esą yra daug procesinių pažeidimų.

H.Smirnovo artimieji neabejojo, kad skųs šį teismo nuosprendį. „Byla sufabrikuota“, – kategoriškai dėstė nuteistojo tėvas Genadijus Smirnovas.

Du kartus teistas H.Smirnovas buvo teisiamas už tai, kad 2010 m. sausio 1-osios naktį, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, veikdamas bendrininkų grupėje su kitu asmeniu, bute Prienuose įkalbinėjo nukentėjusiąją J.K. savo noru vykti į Vokietiją verstis prostitucija, teigdamas, kad už ją jau sumokėta 2 tūkst. eurų.

Merginai nesutikus ir bandant pabėgti iš buto, H.Smirnovas pavartojo fizinį smurtą ir grasino. Taip pat kaltinamasis buvo teisiamas ir už sunkų sveikatos sutrikdymą, nes po minėtų įvykių nukentėjusiajai išsivystė pasikartojantis depresinis sutrikimas.

Tų pačių metų sausio 6 dieną H.Smirnovas su bendrininku įkalbinėjo nukentėjusiąją atsiimti Prienų policijos komisariatui rašytą pareiškimą ir pakeisti ikiteisminio tyrimo pareigūnui duotus parodymus dėl H.Smirnovo veiksmų ir davė nurodymus, ką reikia sakyti policijos pareigūnams, žadėdamas už tai atsilyginti.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažino viso teisminio proceso metu. Jis esą Naujųjų metų naktį nuvuko pas merginą, su kuria norėjo susitaikyti. Į tą vakarėlį atvyko ir nukentėjusioji su H.Smirnovo draugu Vidu Geniumi.

H.Smirnovui su drauge susitaikyti nepavyko. Jis neslepia buvęs išgėręs, tačiau neigė mišęs nukentėjusiąją. Neigia ir siekęs prikalbinti ją verstis prostitucija bei važiuoti šia veikla užsiimti į Vikietiją.

Teismas nusprendė, kad H.Smirnovo kaltė įvykdžius jam inkriminuotas nusikalstamas veikas buvo įrodyta remiantis išsamiais nukentėjusiosios ir liudytojų parodymais, ekspertizės ir teismo medicinos specialisto išvadomis, kitais byloje esančiais įrodymais.

Nuketėjusioji į pirmą teismo posėdį neatvyko. Ji pranešė neturinti lėšų kelionei. Kauno apygardos prokuratūros rūpesčiu 30-metė moteris buvo atvežta ir davė parodymus teisme.

Pradžioje teisiamųjų suole H.Smirnovas sėdėjo kartu su draugu V.Geniumi. Tačiau pastarasis už kitą galimą  nusikalstamą veiką buvo sulaikytas Estijoje, todėl jo atžvilgiu bylą išskirta.

H.Smirnovas suimtas taip pat ne iš karto. Teismo nuosprendžio iš pradžių jis laukė laisvėje. Kelis kartus jam neatvykus į bylos nagrinėjimą, teismas priėmė sprendimą H.Smirnovą suimti. Po maždaug mėnesio paieškų, šiemet liepą H.Smirnovas buvo suimtas.

Skirdamas bausmę kaltinamajam, teismas atsižvelgė į tai, kad atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, tačiau nustatyta atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamas veikas padarė jis apsvaigęs nuo alkoholio, be to, H.Smirnovas jau teistas už prekybą žmonėmis, ir šis teistumas dar neišnykęs. Tačiau veika pasireiškė tik verbavimu, o sveikatos sutrikdymas nebuvo ilgalaikis.

Teismas įvertino ir tai, kad H.Smirnovas augina dar nepilnametę dukrą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių