Vietoj linksmybių – maldos už sužeistus draugus

Kauno Šv.Kazimiero vidurinės mokyklos vienos klasės tėvai namo antradienio vakarą išsiskirstė jau temstant. Jie, mokyklos vadovai, klasės auklėtoja ir psichologė, aptarinėjo toli gražu ne greitai prasidėsiančius abitūros egzaminus. Ne dėl egzaminų tą patį vakarą Šilainių Šv.Dvasios bažnyčioje meldėsi ir mokyklos vaikai.

Pietų pertraukos – koplytėlėje

Tėvų susirinkimą ir psichologų konsultacijas mokyklos vadovybė surengė norėdama pagelbėti mokiniams, išgyvenantiems šoką po sekmadienio tragedijos. Per gaisrą viename Šilainių daugiabučių žuvo vienas vienuoliktokas, nors ir labai trumpai mokęsis šioje mokykloje, kiti trys šios klasės mokiniai atsidūrė ligoninėje. Gydytojams didelio nerimo nekelia tik vieno jų būklė.

Dar didesnį šoką mokyklos bendruomenė patyrė sužinojusi, kad keli įtariamieji dėl galbūt kerštaujant sukelto gaisro – iš jų tarpo.

Šalia mokyklos sutikti mokiniai, paklausti, kokios pagrindinės pokalbių temos per pertraukas, žvelgė nevaikiškai rimtomis akimis. Ar aptarinėjamas įtariamų padegėjų poelgis? „Ne, nėra kada. Dabar jaudinamės ir meldžiamės, kad pasveiktų sužeisti mūsų draugai“, – tikino šviesiaplaukė mergina.

Netoliese stovėjęs vaikinas prasitarė, kad yra mokinių, kuriems prireikė psichologų konsultacijos. Su mokiniais bendrauja ir socialinė pedagogė, išdalyta informacija apie psichologinę pagalbą teikiančias tarnybas, pagalbos kreiptasi į Kauno pedagoginės psichologinės tarnybos specialistus.

Stiprybės moksleiviai semiasi ir maldose. Dažnas abiturientas šią savaitę per pietų pertraukas traukia į mokyklos koplytėlę. Čia mokinių iniciatyva renkamasi mintimis ir maldomis palaikyti bendramokslių gyvybės ir prašoma jiems sveikatos.

Trečiadienio vakarą jau trečią kartą už nukentėjusiuosius vyko šv.Mišios Šilainių bažnyčioje.

Palaiko vieni kitus

Ne vieno Šv.Kazimiero mokyklos mokytojo ar abituriento akyse pasirodo ašaros, prisiminus neseniai vykusį šimtadienį. Vienas pagrindinių pasirodymų tąsyk buvo vaikino, šiuo metu gydomo Kauno klinikose.

„Vis dar girdžiu jo repuotus žodžius: „Atleiskit man, aš toks esu.“ Jis labai judrus, gyvas, jo visur būdavo pilna. Šimtadieniui jis pats sukūrė tekstą ir jį repavo“, – prisiminė mokyklos direktorė Palmira Talijūnienė.

Dar vienas per gaisrą sunkiai sužalotų dvyliktokų savo gyvenimo neįsivaizdavo be futbolo. Jis jam skirdavo visą laisvą savo laiką, lankė futbolo treniruotes, buvo FBK „Kaunas“ II komandos žaidėjas.

„Niekas negali patikėti tuo, kas atsitiko. Mes visi – mokiniai, mokytojai, tėvai – esame šokiruoti. Ieškome, bet nerandame logiško, protingo atsakymo į klausimą – kodėl taip nutiko?" – neslėpdama jaudulio balsu svarstė mokyklos vadovė.

„Kodėl rūpestingų, tvarkingų, savo vaikais besirūpinančių, juos mylinčių tėvų vaikai, turėję savo pomėgius, draugus, charakterius, savo stiprybių ir trūkumų, kurių visi turime, tačiau niekada nebuvę konfliktiški, šiurkštūs, agresyvūs, pateko į tokią situaciją?" – retoriškai klausė pedagogė.

Ar nesulaukė tėvų priekaištų dėl mokyklą ištikusios nelaimės, pageidavimų pervesti atžalas į kita įstaigas?

„Ne, priekaištų tikrai nesulaukėme, tik moralinio palaikymo ir supratimo, už kurį ir esame dėkingi“, – sakė P.Tijūnienė.

Nerimauja dėl egzaminų

Paskutiniai metai mokykloje abiturientams ir taip yra įtempti, kupini streso – juk laukia egzaminai, todėl į tragediją, kurioje žiauriai nukentėjo jų bendraklasiai, sureaguota itin skaudžiai – jie visi kartu mokėsi nuo pat pirmosios klasės.

„Ir anksčiau mūsų mokykla buvo itin bendruomeniška, visi vienas kitą pažįstame, bet dabar jaučiamas dar didesnis rūpestis vienas kitu“, – pastebėjo direktorė.

Tėvai neslepia pastebėję, kad tragiški įvykiai dar labiau subūrė vaikus, pastebimai pasikeitė ir mokinių santykiai su mokytojais. Regis, nelaimė visus suvienijo.

„Skaudi nelaimė daugelį mūsų privertė permąstyti gyvenimo vertybes ir prasmę. Nuo problemų, bėdų, nelaimių nesame apsaugotas nė vienas. O gyvenimas, ypač jaunam žmogui, dar ieškančiam ir bandančiam save atrasti, toks sudėtingas“, – sakė P.Talijūnienė.

Kitą savaitę vyks privaloma gimtosios (lietuvių) kalbos ir užsienio kalbų įskaitos. Direktorė nerimauja, kad stresas dėl bendraamžius ištikusios nelaimės gali lemti ne tik šios įskaitos, bet ir brandos egzaminų rezultatus. Pedagogė prašys, kad ligoninėje gulintys abiturientai įskaitas ir egzaminus galėtų laikyti vėliau šiais metais, jei leis jų sveikata. Kitaip mokyklą jie galės baigti tik kitąmet.


Šiame straipsnyje: gaisras

NAUJAUSI KOMENTARAI

jeigu

jeigu portretas
vaikams pagalbą teikia psichologės, kurios venckynu rūpinasi, tai jokios naudos. Geriau išvis be pagalbos.

geriau

geriau portretas
geriau eitu laiptinej sienas valyt.

Saldu

Saldu portretas
Saldu, saldu. Tiesiog angelėliai. Realybėje - gėrė, mušėsi. Protu nesuvokiamas tas padegimas. Reikia visai neturėti nei proto,nei sąžinės, nei atsakomybės, kad taip pasielgti. Manau, kad tokie žiaurūs nusikaltėliai turi būti nubausti ir atlyginti padarytus nuostolius.
VISI KOMENTARAI 62
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių