V.Babilius sustabdė narystę Liberalų ir centro sąjungoje

Avariją sukėlęs ir iš įvykio vietos pasišalinęs Seimo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos narys Vincas Babilius sustabdė savo narystę partijoje, kol teismas priims galutinį sprendimą jam iškeltoje administracinėje byloje, antradienį pranešė frakcija.

V.Babilius sako tokį sprendimą priėmęs nenorėdamas pakenkti partijai, tačiau tvirtina, jog iš įvykio vietos po avarijos pasitraukė manydamas, jog su automobilio savininku sutarta dėl žalos atlyginimo, ir tai nebūsiąs Kelių eismo taisyklių pažeidimas.

Parlamentaras žurnalistams antradienį Seime sakė, jog apie tai, kad buvo kviečiama policija, jis esą sužinojęs tik rytą po eismo įvykio.

„Buvo eismo įvykis, susiklosčius aplinkybėms, jis dabar traktuojamas kaip pasitraukimas iš įvykio vietos. Pasitraukiau iš įvykio vietos todėl, kad, mano manymu, įvykus autoįvykiui nebūtina kviesti policijos, galima pildyt deklaraciją vietoje, susitariant dėl žalos atlyginimo, kas ir buvo padaryta. Kadangi jaunas vairuotojas nebuvo savininkas automobilio, o sakė, kad savininkas yra tėvas, aš pakalbėjęs su tėvu sutariau dėl žalos atlyginimo ir galvojau, kad klausimas išspręstas. Po to, matyt persigalvojo žmonės, ir iškvietė policiją“, - sakė V.Babilius.

Jis tvirtino, jog tą vakarą buvo plikledis, ir prieš sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui jam nepavykę sustabdyti automobilio. Parlamentaras sakė šiuo atveju nematantis tragedijos, pabrėždamas, jog dėl žalos atlyginimo sutarta. V.Babilius teigė nematantis reikalo dėl to atsisakyti Seimo nario mandato.

„Aš nematau tragedijos visam šitam įvyky, dėl žalos atlyginimo sutarta, atlyginsiu, o aplinkybės, dėl kaltumo ar nekaltumo, teismas pasakys“, - sakė Seimo narys.
Jis taip pat tvirtino norėjęs pasitikrinti dėl alkoholio kiekio kraujyje, tačiau aiškino, esą tokio tyrimo savo iniciatyva atlikti neįmanoma. Santariškių klinikos, į kurias kitą rytą po eismo įvykio atsigulė parlamentaras, V.Babiliaus valia neatskleidžia, ar buvo tikrintas jo blaivumas.

Parlamentaras taip pat aiškino dar prieš eismo įvykį pasijutęs blogai, ir pasikonsultavęs su savo gydytoju sulaukė paliepimo iš pat ryto gultis į ligoninę. „Blogai aš pasijutau nuo vakaro, jei jūs pamenat, tą dieną koalicija griuvo, ir partijos vadovai pas prezidentę buvo, ir valdyba, diena buvo labai įtempta, ir jei jūs pasidomėtumėt mano sveikatos būkle, tikrai aš nelinkėčiau niekam tokios, susidėjo viskas į vieną, ko gero, taip atsitiko, ką dabar darysi. (...) Paskambinau savo gydytojui ir pasitariau, ką man daryt, ar važiuot į ligoninę, jis sakė, nedelsiant į lovą, išgert vaistų, septintą ryto į ligoninę“, - kalbėjo V.Babilius.
Klausiamas, dėl kokios ligos turėjo skubiai gultis į ligoninę, V.Babilius atsakė: „Tai labai asmeniška, dovanokit“.

Taip pat parlamentaras neigė, esą siūlęs 25 tūkst. litų, kad nebūtų kviečiama policija, o tvirtino tik sakęs, jog atlygins avarijos nuotolius, kiek jie besiektų. „Suma nebuvo įvardinta, kadangi aš nelabai gaudausi automobilių kainose, kadangi neprekiauju, pasakiau, bet kiek, kiek bus nustatyta, ar 20  tūkst., ar 25 tūkst., kiek būtų įvertinta, tiek aš būčiau sumokėjęs“, - aiškino parlamentaras.

Jaunuolis, kurio automobilis buvo apgadintas per V.Babiliaus padarytą avariją, pareiškė, kad eismo įvykį sukėlęs parlamentaras jam atrodė neblaivus ir siūlė 25 tūkst. litų, kad nebūtų kviečiama policija.

Praėjusią savaitę avariją sukėlusiam ir iš įvykio vietos pasišalinusiam Seimo nariui V.Babiliui pirmadienį buvo surašyti trys administracinių teisės pažeidimų protokolai, o medžiaga perduota teismui.

V.Babiliui surašyti protokolai dėl padaryto eismo įvykio, dėl pasišalinimo iš eismo įvykio vietos ir dėl vairavimo be techninę apžiūrą liudijančių dokumentų.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius teigė, jog sprendimą, ar prašyti Generalinės prokuratūros kreiptis į Seimą dėl liberalcentristo V.Babiliaus neliečiamybės panaikinimo, priims teismas.

Pasak policijos atstovo, protokolai Seimo nariui surašyti pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 123, 127 ir 130 straipsnius. Pastarasis straipsnis, dėl pasitraukimo iš įvykio vietos, tarp sankcijų numato ir areštą, tad norint teisme nagrinėti administracinę bylą reikėtų gauti Seimo sutikimą V.Babilių patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles užtraukia vairuotojams 3-4 tūkst. litų baudą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.

Seimas vieną kartą jau yra gavęs generalinio prokuroro prašymą panaikinti V.Babiliaus teisinę neliečiamybę dėl greičio viršijimo, ir tąkart prašymą 2010 metų rugsėjį tenkino. Neliečiamybė parlamentarui buvo panaikinta dėl to, kad magistrale Vilnius - Klaipėda jis lėkė 65 kilometrais per valandą viršydamas leistiną greitį, o už tokį pažeidimą gali būti skirtas administracinis areštas.

Teismas tuomet V.Babiliui už greičio viršijimą skyrė maksimalią - 1,5 tūkst. litų - baudą ir 3 mėnesiams atėmė teisę vairuoti.NAUJAUSI KOMENTARAI

von

von portretas
von is seimo!!!!

ooo

ooo portretas
taip ir issisuks tas asilas.nieko jis nezinoji, tai ko seime sedi tokie....

valdzia ble

valdzia ble portretas
tai kasitas asilas nebusnubaustas???????!!!!!!
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių