Ugniagesių darbą Vilniaus senamiestyje apsunkintų siauros gatvės

Didžioji dalis Vilniaus kultūros paveldo sutelkta miesto centre, čia jį gelbėti kilus gaisrui būtų keblu dėl siaurų gatvių.

Apie tai pristatydami Europos Sąjungos projektą, skirtą priešgaisrinei paveldo saugai tobulinti, kalbėjo Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai.

„Resursai yra nepakankami. Iš tikrųjų yra labai svarbu, kad patys paveldo šeimininkai būtų pasirengę, kaip elgtis gaisro atveju, nes jie atsako už meno vertybes. Vilniaus centre yra apie 20 bažnyčių, taip pat bibliotekų, kur saugomi neįkainojami paveldo lobiai ir, kiek man žinoma, tikrai ne visur parengti planai, ką daryti gaisro atveju“, - teigė laikinai Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros direktoriaus pareigas einanti Jūratė Raugalienė.

Pasak jos, labai svarbu, kad meno vertybės būtų suregistruotos ir nustatyta, kurias iš jų svarbu gelbėti pirmiausia, kaip nelaimės atveju tinkamai jas išgabenti iš degančio pastato.Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rimanto Steponavičius tvirtinimu, tokį veiksmų planą sudaryti kultūros paveldo savininkus įpareigoja įstatymai.„Planai parengti, ugniagesiai juos turi ir studijuoja. Paveldosaugininkai geriausiai žino, kurias vertybes svarbiausia apsaugoti“, - kalbėjo jis.

Vis dėlto J.Raugalienė užsiminė, kad bent dalį šių planų reikėtų tobulinti.„Didžiausias pavojus - patekimas prie senamiesčio objektų. Patys objektai pavojaus nekelia, bet senamiestyje, kur siauros gatvės, patekimas prie jų - ribotas“, - sakė R.Steponavičius.

Jis taip pat teigė, kad ugniagesiai, kiek leidžia riboti resursai, senamiestyje rengia pratybas.Paveldo gaisrų prevencija ypač susirūpinta po Tytuvėnų bei Paštuvos bažnyčių gaisrų. R.Steponavičiaus teigimu, kiekvieno teritorinio Kultūros paveldo skyriaus darbuotojai drauge su priešgaisrinės apsaugos inspektoriais po šių įvykių apėjo paveldo objektus ir užfiksavo neišspręstas problemas.

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba trejus metus dalyvaus Europos Sąjungos projekte „Gaisrinės saugos tobulinimas Pasaulio paveldo miestų istoriniuose centruose“. Jo metu dešimties Europos miestų atstovai dalysis patirtimi, kaip saugoti paveldo vertybes kilus gaisrui.Taip pat bus rengiami seminarai, vizitai, studijuojamos prevencijos priemonės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių