Tris medikus pražudęs S.Šostakas turės sumokėti pusę milijono litų

Kaltu dėl avarijos, per kurią žuvo trys žmonės, pripažintas buvęs policininkas Sigitas Šostakas turi kalėti aštuonerius metus ir žuvusiųjų šeimoms atlyginti apie pusę milijono litų žalos.

Tai antradienį nusprendė Vilniaus apygardos teismas, atmesdamas nuteistojo skundą.

Po šio teismo sprendimo nuosprendis byloje įsiteisėjo. Apygardos teismas ne tik nesumažino bausmės S.Šostakui, bet dar ir priteisė neturtinės žalos atlyginimus byloje nukentėjusiems asmenis - bendra suma siekia apie pusę milijono litų. Anksčiau nuosprendį paskelbęs teismas buvo nurodęs nukentėjusiesiems kreiptis civilinio proceso tvarka.

Vilniaus apygardos teismo sprendimu, nukentėjusiais pripažintiems šioje byloje - avarijoje pražudytų medikų šeimų nariams - žalos atlyginimą turės sumokėti ir ''Lietuvos draudimas". Po daugiau nei 1,7 tūkst. litų neturtinės žalos turės būti sumokėta penkiems nukentėjusiesiems. Be to, dviem iš šių nukentėjusiųjų turės būti sumokėta po 18,3 tūkst. litų ir beveik 30 tūkst. litų.

Iš nuteistojo S.Šostako dviem ieškovams priteista po daugiau nei 118 tūkst. litų, dar dviem - po 58,2 tūkst. litų. Penktajam nukentėjusiajam jis turės sumokėti 88 tūkst. litų.

Teismas taip pat nurodė nuteistajam atlyginti nukentėjusiesiems advokatų išlaidas, kurios siekia daugiau nei 10 tūkst. litų

S.Šostakas atrodė labai susijaudinęs dėl tokio teismo sprendimo.

„Realu, bet su laiku, jeigu vaikai prisidės“, - sunkiai rinko žodžius žurnalistų kalbinamas nuteistasis.

Teismas taiko laikiną nuosavybės teisių apribojimą S.Šostako turtui - butui ir kt.

Varėnos rajono apylinkės teismas pernai gruodį jam skyrė aštuonerius metus laisvės atėmimo atvirojoje kolonijoje. Šį sprendimą aukštesnei instancijai apskundė ir S.Šostakas, ir nukentėjusieji.

Vilniaus apygardos teisme S. Šostakas prašė šią bausmę švelninti, o nukentėjusieji - griežtinti ir skirti dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuteistasis anksčiau teismo posėdyje dar kartą atsiprašė žuvusiųjų artimųjų ir vieno avariją išgyvenusiojo, pripažino savo kaltę. Tačiau bausmę švelninti prašė jo advokatui motyvuojant, kad nelaimei įtaką padarė ne tik jo, bet ir žmonių, kurie vėliau žuvo, veiksmai.

Eismo nelaimė įvyko pernai vasario 13-osios naktį kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, Elektrėnų savivaldybės teritorijoje.

Nustatyta, kad S. Šostakas per eismo įvykį buvo neblaivus, viršijo leistiną greitį, važiavo maždaug 105 kilometrų per valandą greičiu, neatsižvelgė į kelio ir meteorologines sąlygas, nesilaikė saugaus atstumo, atsiradus kliūčiai jos saugiai neapvažiavo ir susidūrė su pirmąja eismo juosta ta pačia kryptimi važiavusiu automobiliu.

Per avariją vietoje žuvo automobilį „Opel Vectra“ vairavęs žinomas Kauno medikas Rimgaudas Kazimieras Žukas, jo sutuoktinė Kauno centro Vaikų poliklinikos vyresnioji vaikų ligų gydytoja Vida Žukienė. Sužaloti kartu su jais važiavę sutuoktiniai, taip pat medikai kauniečiai Andrejus Golubovas ir Audronė Golubovienė. Pastaroji vėliau mirė ligoninėje.

S.Šostakui po avarijos nustatytas 1,16 promilės girtumas. Buvusiam pareigūnui grėsė laisvės atėmimas iki dešimties metų. Teismo jis laukia namų arešte. Kadangi įsiteisėjo nuosprendis, S.Šostakas sakė netempsiąs laiko ir savo noru vyksiąs atlikti bausmės.

Dėl šio įvykio iš pareigų atsistatydino generalinis policijos komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

Neblaivūs policijos pareigūnai Lietuvoje yra sukėlę ne vieną tragišką eismo nelaimę. Šie įvykiai kainavo postus tuo metu aukštas pareigas ėjusiems teisėsaugos pareigūnams.

2007 metų lapkritį Skuodo rajone policijos patrulis Saulius Paulikas vairavo nelaivus ir automobiliu rėžėsi į vaikų būrelį. Tada žuvo trys dešimties metų berniukai. S.Paulikas buvo nuteistas kalėti 9 metams, iš jo priteista apie 450 tūkst. litų vaikus praradusioms šeimoms.

Po šio įvykio iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir tuometinis vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Kauno policijos pareigūnas Raimondas Vanagas įtariamas sekmadienio naktį neblaivus vairavęs automobilį ir sukėlęs avariją, per kurią žuvo kartu su juo važiavęs keleivis.NAUJAUSI KOMENTARAI

v

v portretas
Dar ir is eksperto 17 kilometru greicio priteisti

rj

rj portretas
cia kaip pirstu i aki pataikei !!!!!!!

PETRVS

PETRVS portretas
Gaila žmogaus, o "teismai" Lietuvoje regis taiko praktiką,- jei jau teisiamasis nesigina, tai jį reikia sutrypti, sunaikinti, sužlugdyti finansiškai ir psichologiškai. Čia vadinasi "teisingumas". Jei tokioje situacijoje atsidurtų koks nors "temidės" tarnas, 100% būtų išteisintas. Šlykštu!
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių